2024-07-27 15:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 0:4 (0:1). Porażka wagi ciężkiej!

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 0:4 (0:1). Porażka wagi ciężkiej!

1 kwietnia 2024

W wielkanocny poniedziałek Zagłębie przegrało prestiżową potyczkę z GKS-em Katowice aż 0:4. To wstydliwa porażka wagi ciężkiej, która bardzo boli kibiców sosnowiczan. Zespół nie wygrał ligowego spotkania od 15 września 2023 roku! W najbliższą sobotę gramy wyjazdowe spotkanie z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza (godz. 15:00).

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 0:4 (0:1)

0:1 Antoni Kozubal, 14 minuta

0:2 Grzegorz Rogala, 49 minuta

0:3 Mateusz Marzec, 55 minuta

0:4 Christian Aleman, 74 minuta

Zagłębie: Szewczenko – Matynia (65′ Caliński), Rozwandowicz, Dowhyj, Szostek – Sokół (65′ Biliński), Bonecki, Janota (71′ Guezen), Suchockyj, Poliarus (65′ Valencia) – Fabry (46′ Wrzesiński).
Trener: Alaksander Chackiewicz

GKS: Kudła – Wasielewski (69′ Aleman), Jędrych (K), Repka (77′ Shibata), Rogala – Kuusk, Komor, Marzec (77′ Arak), Błąd (82′ Pietrzyk), Kozubal – Bergier (77′ Mak).
Trener: Rafał Górak

Sędziuje: Łukasz Szczech z Warszawy.
Żółte kartki: Bonecki – Błąd

Czerwona kartka: Sebastian Bonecki (44 – druga żółta za faul na Kozubalu).
Widzów: 8947

PROSIMY ODŚWIEŻAĆ STRONĘ!

RELACJA LIVE

1’  Wystartowaliśmy! Szykuje się rekord frekwencyjny w tym sezonie. Prawie pełne trybuny na ArcelorMittal Park. W wyjściowym składzie Paweł Szostek, który ma debiut przed własną publicznością.

4′ Pierwszy strzał w meczu – po rzucie wolnym z prawej strony piłka trafiła do Grzegorza Rogali, który uderzył z pierwszej piłki, ale mocno niecelnie.

4′ Kolejne uderzenie graczy GieKSy, tym razem za sprawą Mateusza Marca, ale Ołeksij szewczenko pewnie złapał piłkę

Po strzale Mateusza Marca do piłki odbitej przez naszego bramkarza dopadł Kozubal i z bliska posłał ją do siatki.

22′ W dogodnej sytuacji znalazł się Sebastian Bergier atakowany przez Maksa Rozwandowicza. Strzał środkowego napastnika GieKSy obronił Ołeksij Szewczenko.

28′ Pierwsza żółta kartka dla Sebastiana Boneckiego, który nie pozwolił Adrianowi Błądowi wykonać rzut wolny.

34′ Groźna sytuacja pod bramką GKS-u. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Ołeksija Dowhyja, którego strzał z bliskiej odległości zablokowali obrońcy gości.

35′ Po szybkiej kontrze katowiczan w sam na sam znalazł się Błąd, jednak Szewczenko obronił jego uderzenie.

39′ Po prostym błędzie naszych obrońców w sytuacji sam na sam znalazł się Mateusz Marzec. Jego strzał zablokował bramkarz Szewczenko. ale i tak był spalony… Przy okazji żółta kartka dla Adriana Błąda za dyskusję z sędzią.

44′ Gramy w 10-tkę. Z boiska zszedł Sebastian Bonecki, który ujrzał drugą żółtą  i w konsekwencji czerwoną kartkę za faul na Kozubalu.

45+4. Sędzia anulował bramkę dla GKS-u po obejrzeniu VAR-u.

45+9. Koniec I połowy meczu z GieKSą. przegrywamy 0:1.

46′ Rozpoczęła się druga połowa. W naszej drużynie mamy jedną zmianę – Marka Fabry’ego zastąpił Konrad Wrzesiński. GKS Katowice bez zmian.

Zawodnik GKS-u uderzeniem z kąta po długim rogu podwyższył prowadzenie gości.

Marzec strzałem z okolic pola karnego trafia do siatki, po drodze był jeszcze rykoszet.

90′ Sędzia doliczył do regulaminowego czasu co najmniej 2 minuty.

90+2. Koniec meczu. Zagłębie doznaje upokorzenia w Świętej Wojnie z GKS-em Katowice. Przegrywamy aż 0:4.

CIEKAWOSTKI Z LAMUSA

1. „Święta Wojna”, czyli rywalizacja Hanysów z Gorolami zapowiada się niezwykle ekscytująco. To będzie spotkanie ligowe nr 42 i dla kibiców z obu stron Brynicy chodzi nie tylko o 3 punkty, ale przede wszystkim prestiż i dumę…

2. Ligowe starcia Zagłębia z „GieKSą” zawsze miały swoją dramaturgię i koloryt i miejmy nadzieję, że to się nie zmieni. Statystyki są bliskie remisu. Zagłębie wygrało 15 razy, rywale 15. Poza tym odnotowaliśmy 11 remisów. Tylko bramki przemawiają wyraźnie na korzyść katowiczan (45:40).

3. A mogło być tak pięknie! 22 sierpnia 2021 roku rozegrane zostało dramatyczne spotkanie pomiędzy sosnowiczanami i „GieKSą”. Do przerwy prowadziliśmy 2:0, dominując na Bukowej. Ale po przerwie nastąpiło prawdziwe piłkarskie trzęsienie ziemi i rywale zdobyli 3 gole, wygrywając ostatecznie 3:2. Ten mecz będzie śnił się po nocach jeszcze długo naszym kibicom i piłkarzom. Przypomnijmy, że 2 dni później po tej bolesnej porażce z funkcji prezesa Zagłębia ustąpił Marcin Jaroszewski. W sumie pełnił ją 98 miesięcy i 11 dni. Czyli – był najdłużej pracującym w Zagłębiu prezesem klubu.

4. Ostatni mecz ligowy tych drużyn na Stadionie Ludowym w Sosnowcu miał miejsce 4 marca 2022 r. 1:0 wygrali wówczas katowiczanie po golu Adriana Błąda w 80. minucie. To spotkanie rozpoczęło się z ponad 10 minutowym opóźnieniem w związku z obfitymi opadami śniegu. Zagłębie rozegrało słaby mecz i kibice bardzo szybko wykreślili go z pamięci. Lekki niesmak jednak pozostał…

5. Poza meczami o stawkę zdarzały się także gry towarzyskie. Ostatnia odbyła się na Stadionie Ludowym. 22 czerwca 2022 roku, w ramach przygotowań do nowego sezonu, sosnowiczanie wygrali z GKS-em Katowice 3:2. Bramki dla Zagłębia zdobyli: Antoni Kulawiak, Patryk Bryła i Szymon Sobczak (karny). Dla młodego Antka Kulawiaka, który wcześniej występował w Centralnej Lidze Juniorów było to debiutanckie trafienie w seniorskiej drużynie Zagłębia.

6. Ostatni pojedynek o ligowe punkty w Sosnowcu miał miejsce 25 lutego 2023 i było to oficjalne otwarcie ArcelorMittal Park. Wygraliśmy 2:1 (1:0), a do historii przeszedł pierwszy gol na nowym obiekcie autorstwa Meika Karwota. Meik zdobył go zresztą nie bez pomocy bramkarzy „GieKSy” Dawida Kudły, który podał piłkę na nogę naszemu pomocnikowi. Dodajmy, że drugie trafienie dla Zagłębia było autorstwa młodego Adriana Trocia. Honorowa bramka dla katowiczan to skutecznie wyegzekwowany rzut karny przez dobrze znanego w Sosnowcu Adriana Jędrycha.