2024-05-12 12:40

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – Górnik Łęczna 0:1 (0:0). Zadecydował karny w doliczonym czasie!

Zagłębie Sosnowiec – Górnik Łęczna 0:1 (0:0). Zadecydował karny w doliczonym czasie!

12 kwietnia 2024

W 27. kolejce rozgrywek Fortuna 1. Ligi piłkarze Zagłębia przegrali z Górnikiem Łęczna 0:1 (0:0). Jedynego gola z rzutu karnego strzelił Ilkay Durmus w 4 minucie doliczonego czasu gry. Mimo kilku dogodnych okazji żadna z nich nie została wykorzystana. Tak więc Marek Saganowski, nowy trener Zagłębia nie może mówić o udanym debiucie przed własną publicznością.

Zagłębie Sosnowiec – Górnik Łęczna 0:1 (0:0)

0:1 Ilkay Durmus, 90+4 minuta (rzut karny)

Zagłębie: Kos – Caliński, Remy, Matynia, Szostek (90′ Suchockyi) – Wrzesiński (80′ Zielonka), Bonecki (81′ Guezen), Rozwandowicz, Janota (K) (64′ Sokół), Poliarus – Biliński (90+1 Fabry).
Trener: Marek Saganowskik
Górnik: Gostomski(K) – Bednarczyk, Klemenz, Cisse, Łukasiak – Młyński (80′ Janaszek), Żyra (52′ Warchoł), Deja, Gąska (46′ Starzyński), Durmus – Roginić (87′ Podliński).
Trener: Pavol Stano

Sędziuje: Szymon Łężny (Kluczbork)
Żółte kartki: Rozwandowicz, Janota, Szostek, Bonecki, Kos – Gąska
Widzów: 4016.

PROSIMY ODŚWIEŻAĆ STRONĘ!

RELACJA LIVE

1’  Sędzia Szymon Łężny z Kluczborka rozpoczął mecz. Wyjściowa jedenasta identyczna jak w meczu wyjazdowym w Niecieczy. Jedynie na ławce rezerwowych powrót dawno niewidzianych Marcela Ziemanna i Nikodema Zielonki.

3′ Ładna kombinacyjna akcja gości w naszym polu karnym, którą wyjaśnił wybiciem piłki Paweł Szostek.

6′ Kamil Biliński obsłużony prostopadłym podaniem próbował zaskoczyć Macieja Gostmskiego, ale strzał „Bili” zablokował Łukasz Klemenz.

22′ Po rzucie rożnym ponad bramką główkował Łukasz Klemenz. Sytaucja była niebezpieczna…

25′ Patryk Caliński podał idealnie piłkę w pole karne, ale Kamil Biliński nie zdołał jej opanować.

31′ Po rzucie rożnym precyzyjnie uderzył Artem Poliarus, ale po rykoszecie piłka minimalnie ominęła prawy słupek bramki gości.

33′ Pierwsza żółta kartka – obejrzał ją Maks Rozwandowicz za faul na Kacprze Łukasiaku.

40′ Żółtą kartkę za faul otrzymał Damian Gąska.

45+1′ Koniec I połowy meczu z Górnikiem Łęczna. Na koniec żółtko obejrzał Michał Janota, który faulem zapobiegł próbę kontrataku gości.

46′ Rozpoczęła się druga połowa. Nasz zespół bez zmian – z kolei w Łęcznej w miejsce Gąski – Starzyński.

53′ Z odległości około 15 metrów strzelał Sebastian Bonecki, trafiając w słupek!

64′ Pierwsza zmiana w Zagłębiu – miejsce kapitana Michała Janoty zajął Dominik Sokół. Opaska kapitańska powędrowała do Maksa Rozwandowicza.

79′ Sędzia sprawdzał na WAR potencjalny rzut karny dla Zagłębia, jednak nie wskazał na wapno. Szkoda!

90+2. Rzut karny dla gości za faul Mateusza Kosa na Damianie Warchole.

Mateusz Kos wyczuł intencje strzelca, ale piłka była zbyt silnie uderzona i wpadła w sam róg.

90+8′ Koniec meczu. Przegrywamy z Łęczną 0:1 (0:0) po bramce z rzutu karnego. Szkoda!

PRZEDMECZOWE CIEKAWOSTKI

1. Historia spotkań tych drużyn zaczęła się 35 lat temu. Pierwszy mecz został rozegrany w sezonie 1988/1989 na stadionie w Łęcznej. Wówczas Zagłębie wygrało efektownie 3:0. To historyczne spotkanie odbyło się 14 sierpnia 1988, a gole dla naszego zespołu zdobyli: Mirosław Wnuk w 1 minucie oraz dwa Grzegorz Waliczek (22 i 56).
2. W rewanżu na Stadionie Ludowym było 0:0, a rozgrywki sezonu 1988/89 zakończyły się dla sosnowieckiego zespołu powrotem do najwyżej klasy rozgrywkowej.
3. W sezonie 2017/2018, który podobnie jak historyczne rozgrywki 1988/1989 zakończyły się dla sosnowiczan awansem do ekstraklasy, znów Zagłębiu nie udało się odnieść zwycięstwa. W Łęcznej było 2:1 dla Górnika, a na Ludowym padł remis 2:2. Mimo to po zakończeniu rozgrywek znacznie więcej powodów do radości mieli sosnowiczanie, którzy awansowali do ekstraklasy, z kolei Górnik zaliczył drugi spadek z rzędu i wylądował w II lidze.
4. To będzie 14 spotkanie ligowe tych drużyn. Po raz ostatni obie drużyny zmierzył się w Łęcznej 2 października 2023 roku w Łęcznej. Po niezłym spotkaniu padł remis 1:1, a debiutanckiego gola dla naszej drużyny strzelił Kamil Bębenek.