<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
h<br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice 0:1 (0:0). Nie brakowało pozytywów

Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice 0:1 (0:0). Nie brakowało pozytywów

22 stycznia 2022

W drugim meczu sparingowym przed rundą wiosenną Fortuna 1 Ligi, piłkarze Zagłębia przegrali 0:1 (0:0) z Puszczą Niepołomice. Jedynego gola w drugiej połowie zdobył Rafael Victor.

Mecz rozegrano na Kresowej boisku ze sztuczną nawierzchnią. W I połowie, gdy grały teoretycznie najsilniejsze składy, spotkanie miało wyrównany charakter. Bardzo szybko zakończył swój występ Vedran Dalić, który doznał lekkiego urazu i zawodnik oraz sztab medyczny woleli nie ryzykować. Chorwat opuścił boisko w 20 minucie, a zastąpił go Maciej Ambrosiewicz.

W drugiej odsłonie w ekipie Zagłębia pojawiło się mnóstwo młodych piłkarzy, grających wcześniej w drugiej drużynie i zespole juniorów U-17. Mimo tego to sosnowiczanie dyktowali warunki, jednak nie potrafili zdobyć gola. Najlepszą okazję miał bardzo aktywny Maksym Niemiec, który w 84 minucie popisał się odważnym rajdem i strzałem z kąta. Bramkarz Puszczy nie dał się jednak zaskoczyć.

Wcześniej, bo w 66 minucie to goście trafili do siatki za sprawą uderzenia z bliska testowanego zawodnika, Rafaela Victora, który ostatnio był graczem Sandecji Nowy Sącz.

– Bramkę straciliśmy głupio, po stałym fragmencie gry. Ale było też dużo pozytywów. Na pewno jednym z nich była gra młodzieży, która dostaje swoje szanse. Nie mieliśmy w tym meczu konkretów, musimy poprawić grę 30 metrów przed bramką rywali. Generalnie chcemy tworzyć więcej sytuacji strzeleckich – zaznaczył po sparingu trener Artur Skowronek.

W najbliższy piątek kolejnym sparingpartnerem Zagłębia będzie Sandecja Nowy Sącz, a mecz rozegrany zostanie na Kresowej. Dzień później sosnowiczanie wylecą na zgrupowanie do Turcji.

Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice 0:1 (0:0)

0:1 Rafael Victor, 66 minuta

Zagłębie: Gliwa – Jończy (61’ Chęciński), Dalić (20’ Ambrosiewicz, 66’ Kamiński), Duriśka (61’ Staniak) – Bryła (61’ Płuciennik), Kamiński (46’ Korzeniecki), Szumilas (46’ Dziedzic), Gojny (61’ Niemiec) – Banaszewski (46 Seedorf), Sobczak (46’ Popczyk), Sz. Pawłowski (46’ Oliveira).

Puszcza: Kobylak – Cikoś, Sołowiej, Cichoń, Pięczek – Serafin, Bartosz, Brtan, Thiakane -Tomalski, Hladik.
Ponadto grali: Komar, Aftyka, Kobusiński, Stępień, Boguski, Włodarczyk, Płonka, Stokłosa, Mroziński, Rafael Victor, Matys.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin