2024-04-19 18:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – Raków Częstochowa 0:1 (0:0). Honorowe rozstanie z Pucharem Polski!

Zagłębie Sosnowiec – Raków Częstochowa 0:1 (0:0). Honorowe rozstanie z Pucharem Polski!

18 października 2022

W 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski sosnowiczanie przegrali 0:1 (0:0) z Rakowem Częstochowa. Jedynego gola w doliczonym czasie gry zdobył Vladyslav Kochergin. Zagłębie z honorem pożegnało się z Pucharem Polski, przegrywając z obrońcą trofeum.

Zagłębie Sosnowiec – Raków Częstochowa 0:1 (0:0)

0:1 Vladyslav Kochergin, 90+5 minuta.

Zagłębie: Kos – Borowski, Bykov, Dalić, Jończy, Gojny (K) (84′ Bodzioch) – Pawłowski (78′ Kulawiak), Rozwandowicz (84′ Bryła), Masłowski, Szumilas (69′ Banaszewski) – Sobczak.
Trener: Artur Skowronek

Raków: Trelowski – Petrasek (K), Svarnas, Berggren, Arsenić – Szelągowski (46′ Szelągowski), Sorescu, Lederman (63′ Papanikolau), Kun – Kochergin, Gutkovskis (63′ Piasecki).
Trener: Marek Papszun

Sędziuje: Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.
Żółte kartki: Jończy, Masłowski – Kun, Nowak
Widzów: 1521

PRZEDMECZOWE CIEKAWOSTKI:

* Raków Częstochowa jest teraz na topie, lideruje w PKO BP Ekstraklasie, gromi kolejnych rywali. Jeśli jednak chodzi o Puchar Polski to na liście najbardziej utytułowanych klubów jest za Zagłębiem. Sosnowiczanie zdobyli 4 razy Puchar Polski, z kolei nasz rywal tylko dwa, do którego dokłada dwa Superpuchary Polski.
* Trener Rakowa Marek Papszun jeszcze nie wygrał z Zagłębiem. Prowadzony przez niego zespół dwukrotnie zmierzył się z Zagłębiem w ramach rozgrywek Nice I Liga. W Częstochowie był remis 2:2, z kolei w Sosnowcu Zagłębie wygrało 2:0.
* Oba kluby nie spotkały się wcześniej w pucharowych szrankach, więc będzie to ten pierwszy raz…
* W ostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy częstochowianie właściwie rozgromili na wyjeździe Lechię Gdańsk 3:0, a gole dla nich zdobyli: Patryk Kun, Bartosz Nowak i Mateusz Wdowiak. Z kolei nasz zespół zremisował 2:2 po dramatycznym spotkaniu wyjazdowym z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Wyrównującego gola w 10 minucie doliczonego czasu zdobył głową Dominik Jończy.

RELACJA LIVE:
PROSIMY ODŚWIEŻAĆ STRONĘ!

1’  Wystartowaliśmy! W bramce Zagłębia Mateusz Kos, z kolei bohater meczu z Termaliką Maks Banaszewski zaczyna mecz na ławce.

2′ Pierwsza akcja Rakowa. Szybki rajd po lewej stronie Patryka Kuna i techniczne dośrodkowanie wyłapane przez Mateusza Kosa.

8′ Trwa oblężenie bramki Zagłębia. Piłka krąży od nogi do nogi, jednak – jak na razie – zdobywcy Pucharu Polski nie mogą sobie wypracować okazji.

16′ Pierwszy celny strzał Rakowa – zza pola karnego uderzył Gustav Berggren, jednak piłka poleciała w sam środek bramki.

20′ Dominik Jończy zarobił żółtą kartkę za faul na Gutkovskisie.

22′ Po centrze Dejana Sorescu – główka Zorana Arsenicia minimalnie ominęła lewy słupek bramki Rakowa.

24′ Na uderzenie z linii pola karnego zdecydował się Szymon Pawłowski. Kacper Trelowski jednak pewnie złapał piłkę.

34′ Pierwszy groźny strzał Zagłębia. Szymon Sobczak przedarł się lewą stroną, uderzył następnie z ostrego kąta, jednak piłka ominęła słupek.

42′ Rajd z piłką przy nodze Kochergina zakończony technicznym strzałem. Piłka obok słupka.

44′ Strzał w sytuacji sam na sam Gutkovskisa zablokowany w ostatniej chwili przez naszych obrońców.

45′ Koniec I połowy. Bez bramek i szczególnych emocji.

46′ Rozpoczęła się druga połowa meczu. Jedna zmiana w Rakowie – Bartosz Nowak zastąpił Daniela Szelągowskiego.

55′ Po faulu Masłowskiego (dostał żółtą kartkę) rzut wolny z odległości ponad 20 metrów wykonał Bartosz Nowak. Piłka poszybowała jednak wysoko nad poprzeczką.

60′ Po składnej akcji Rakowa Kochergin wypalił z 17 metrów i grubo się pomylił…

60′ Arbiter podyktował karnego po faulu? Borowskiego na Kunie i za cwilę go odwołał po obejrzeniu powtórki VAR.

68′ Po rzucie rożnym Rakowa mieliśmy prawdziwy kocioł na naszym polu karnym. Kilka silnych strzałów graczy gości nie trafiło jednak do siatki.

77′ Po rogu gości ponownie zakotłowało się na polu karnym Zagłębia. Piłka jakimś cudem nie wpadła do naszej bramki.

90+1. Po centrze Fabiana Piaseckiego z powietrza uderzył Sorescu. Piłka trafiła w boczną siatkę.

Raków dopiął swego! Po składnie rozegranej akcji Kochergin uderzył mocno z odległości 17 metrów i piłka wylądowała w samym rogu!

90+8′ Koniec meczu. Przegrywamy 0:1 z Rakowem i odpadamy z Pucharu Polski. Odpadamy z honorem…