2024-05-18 15:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – Znicz Pruszków 0:1 (0:1). Nieudana inauguracja wiosny!

Zagłębie Sosnowiec – Znicz Pruszków 0:1 (0:1). Nieudana inauguracja wiosny!

16 lutego 2024

W pierwszym spotkaniu wznowionej rundy wiosennej piłkarze Zagłębia przegrali 0:1 (0:1) ze Zniczem Pruszków. Jedynego gola w 21 minucie zdobył Krystian Tabara. W następnej kolejce sosnowiczanie grają na wyjeździe z Resovią Rzeszów.

Zagłębie Sosnowiec – Znicz Pruszków 0:1 (0:1)

0:1 Krystian Tabara, 21 minuta (głową)

Zagłębie: Szewczenko – Sokół, Remy, Jończy, Bykow (79′ Suchockyj) – Zielonka (64′ Polarus), Rozwandowicz (79′ Bonecki), Dowhyj, Janota (64′ Guezen), Valencia – Biliński K (64′ Kirejczyk).
Trener: Alaksander Chackiewicz

Znicz: Mleczko – Juchymowycz, Błyszko, Grudziński, Moskwik – Tkaczuk, Proczek (84′ Krajewski), Pomorski (K), Tabara (87′ Wawszczyk), Nowak (90+1 Kendzia) – Stanclik.
Trener: Mariusz Misiura

Sędziuje: Łukasz Karski ze Słupska
Żółte kartki: Bykow – Tkaczuk
Widzów: 4992

PROSIMY ODŚWIEŻAĆ STRONĘ!

RELACJA LIVE

1’  Sędzia Łukasz Karski ze Słupska rozpoczął spotkanie Zagłębia ze Zniczem. Poza mocno zmienionym składem w porównaniu z jesienią mamy też nowego kapitana. Maksymiliana Rozwandowicza zastąpił Kamil Biliński.

4′ Po prostopadłym podaniu Michała Janoty w dogodnej sytuacji mógł być Joel Valencia. W ostatniej chwili Valencię uprzedził bramkarz Miłosz Mleczko.

12′ Niecelny strzał Michała Janoty z odległości około 20 metrów.

14′ Na uderzenie z odległości 30 metrów strzelał Mateusz Grudziński, ale strzał byłego gracza Zagłębia był niecelny.

20′ Dynamiczna akcja Valencii, którego strzał był minimalnie niecelny.

Po dośrodkowaniu Jurija Tkaczuka Krystian Tabara głową posłał piłkę do siatki.

26′ Po rozegranym rzucie wolnym dośrodkował Maksymilian Rozwandowicz, a piłkę wybił Krystian Pomorski.

34′ Ładna akcja Nikodema Zielonki zakończona jego strzałem. Miłosz Mleczko pewnie chwycił piłkę.

40′ Ołeksij Bykow skasował rajd Daniela Stanclika i Znicz miał rzut rożny.

45+1′ Koniec I połowy meczu ze Zniczem. Niestety, przegrywamy 0:1 po trafieniu Krystiana Tabary.

46′ Rozpoczęła się druga połowa meczu w Sosnowcu. Oba zespoły bez zmian w składzie.

53′ W idealnej sytuacji znalazł się Krystian Tabara, który został w ostatniej chwili zablokowany przez Dominika Sokoła. Zawodnik Znicza był w sytuacji sam na sam, jednak nasz obrońca interweniował skutecznie.

61′ Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Nikodem Zielonka. Piłka po drodze trafiła w rękę jednego z obrońcy, jednak arbiter – po konsultacji z VAR-em – zdecydował, że wszystko było w porządku.

88′ Techniczny strzał Deana Guezena lewą nogą nie zaskoczył bramkarza gości. Miłosz Mleczko pewnie chwycił piłkę.

90+4 minuty. Koniec meczu Zagłębia ze Zniczem. Przegrywamy 0:1 bardzo ważny mecz w kwestii utrzymania się,.

CIEKAWOSTKI

* 30 X 2014 to historyczna data w kontaktach obu klubów. W tym dniu oba zespoły zagrały po raz pierwszy o ligowe punkty i 3:2 wygrało Zagłębie. Pierwszego gola dla Zagłębia w meczach ze Zniczem zdobył Hubert Tylec (9 minuta). Ciekawostką jest to, że zaraz na początku tego spotkania rzut karny dla pruszkowian zmarnował Arkadiusz Jędrych, który później został zawodnikiem Zagłębia. Innym graczem Znicza, który wystąpił wówczas, a później założył koszulkę sosnowieckiego klubu był Maks Banaszewski.

* Na primaaprilisowy żart zakrawał mecz z 1 kwietnia 2017 roku, kiedy to Znicz ograł na Stadionie Ludowym Zagłębie aż 3:0 (występ Maksymiliana Banaszewskiego z ławki, ale bez gola). Wcześniej, bo w rundzie jesiennej sosnowiczanie wygrali z kolei w Pruszkowie aż 4:1, prowadząc 4:0. I to było ostatnie ligowe zwycięstwo Zagłębia ze Zniczem.

* Ostatni mecz tych drużyn miał miejsce 4 sierpnia 2023 roku w Pruszkowie. 1:0 wygrali wówczas pruszkowianie po bramce Pawła Moskwika. To było nieudane spotkanie ze strony Zagłębia, nasz zespół wyglądał na kompletnie zagubioną grupę ludzi, która przypadkowo zebrała się na stadionie Znicza. Sosnowiczanie nie potrafili nawiązać walki z ambitnym beniaminkiem, przegrywając walkę na ziemi i w powietrzu. Naprawdę żal było patrzeć na zagubionych sosnowiczan. Miejmy nadzieję, że teraz kompletnie inna kadrowo drużyna Zagłębia weźmie rewanż na Zniczu, który jest wielce niewygodnym przeciwnikiem dla innych zespołów Fortuna 1. Ligi.

* Jesienią ubiegłego roku w Pruszkowie nasz zespół prowadził duet: Marcin Malinowski – Krzysztof Górecko. Obu szkoleniowców już nie ma w naszym klubie, podobnie jak Artura Derbina, który zajął ich miejsce. Mecz ze Zniczem będzie debiutem dla Białorusina Alaksandra Chackiewicza, który podjął się misji ratunkowej w Sosnowcu.