DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-07-27 15:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zmiany w sztabie trenerskim Zagłębia Sosnowiec

Zmiany w sztabie trenerskim Zagłębia Sosnowiec

1 lipca 2024

Miło nam poinformować, że do sztabu szkoleniowego zarządzanego przez Marka Saganowskiego, dołączyło trzech nowych trenerów. W nadchodzącym sezonie na ławce Zagłębia Sosnowiec zasiądą dwaj nowi asystenci – Bartłomiej Bobla oraz Marek Marciniak, a także dobrze znany naszym kibicom Matko Perdijić.

Od 1 lipca 2024 roku rolę asystenta trenera przejął 43-letni Bartłomiej Bobla, dla którego jest to powrót do naszego klubu po blisko 8-letniej przerwie. Bobla bowiem od października do grudnia 2016 roku pełnił podobną rolę w sztabie Piotra Mandrysza. Urodzony w Tychach szkoleniowiec miał okazję także pracować m.in. w Bruk-Becie Termalice Nieciecza oraz GKS-ie Katowice, a swój debiut w kategorii I trenera zanotował w II-ligowym Hutniku Kraków. 

Bobla prowadził klub ze Suchych Stawów od października 2022 do marca 2024 roku, najpierw wymiernie pomagając mu w wywalczeniu utrzymania na szczeblu centralnym, a swoją pracę zakończył w trakcie poprzedniego sezonu w momencie, gdy Hutnik plasował się w II-ligowej tabeli na 8. miejscu. 

Asystentem w sztabie został także Marek Marciniak, który w 2023 roku miał okazję współpracować z Markiem Saganowskim w Wiśle Płock. Jeśli zaś chodzi o pozostałe etapy pracy trenerskiej Marciniaka, w latach 2011-2015 prowadził juniorskie drużyny Arki Gdynia. Następnie w latach 2015-2018 był członkiem sztabu szkoleniowego trampkarzy Lecha Poznań, a wiosną 2018 podjął współpracę z platformą InStat jako analityk.

Dzięki temu Marciniak miał okazję m.in. przeprowadzać analizy taktyczne dla reprezentacji Szwecji oraz Belgii na Mistrzostwach Świata w Rosji czy też przygotowywał projekty taktyczne dla Realu Madryt, Guangzhou Evergrande, Gremio Porto Alegre czy West Hamu United. Ponadto Marciniak prowadził juniorskie zespoły Bałtyku Gdynia oraz pracował w charakterze pierwszego trenera w czwartoligowej Narwi Ostrołęka. 

Trenerem przygotowania fizycznego pozostaje Marcin Nawrat, pracujący w Zagłębiu od grudnia 2022 roku. Nawrat jest absolwentem katowickiego AWF-u i uczestnikiem licznych kursów, w tym ostatnio kursu PZPN/UEFA Fitness A, organizowanego w Szkole Trenerów PZPN im. Kazimierza Górskiego. Poza pracą w Zagłębiu Sosnowiec, Nawrat prowadzi akademię treningu indywidualnego Personal Football Assistance, w której współpracował z takimi zawodnikami jak Dawid Kudła, Artur Sobiech czy Tymoteusz Puchacz. 

Na koniec słówko o nowym-starym trenerze bramkarzy, gdyż rolę tą po Łukaszu Gajdzie przejął Matko Perdijić. 42-letni Chorwat miał już okazję pełnić tą funkcję od stycznia 2022 do stycznia 2024 roku, współpracując z Arturem Skowronkiem, Arturem Derbinem, Dariuszem Dudkiem oraz Marcinem Malinowskim. W ostatnich miesiącach znajdował się w sztabie szkoleniowym II drużyny Zagłębia i odpowiadał za szkolenie bramkarzy w ramach projektu ZARI. 

Ponadto trzeba podkreślić, że Perdijić zapisał bogatą kartę w naszym klubie. Jako bramkarz pojawił się na Kresowej w sezonie 2015/16. Po rocznym rozbracie wrócił do Sosnowca w sezonie 2017/18 i do tej pory jest związany z Zagłębiem.

Wszystkim trenerom życzymy powodzenia oraz wielu owocnych rezultatów!

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin