2024-05-06 18:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Ruch Zdzieszowice – Zagłębie Sosnowiec 0:6 (0:3). Pucharowy awans na szóstkę!

Ruch Zdzieszowice – Zagłębie Sosnowiec 0:6 (0:3). Pucharowy awans na szóstkę!

21 września 2021

Piłkarze Zagłębia w efektownym stylu wywalczyli awans do kolejnej rundy Pucharu Polski. Wygrana z IV-ligowcem ze Zdzieszowic 6:0 (3:0) przyszła im dość łatwo, inna sprawa, że sosnowiczanie zagrali niezwykle skoncentrowani, nie lekceważąc maluczkich…

Trener Artur Skowronek zapowiadał przed meczem z Ruchem Zdzieszowice zmiany personalne w składzie, jak również korektę taktyki. I tak też było z pożytkiem dla jakości gry. Oglądaliśmy ofensywne ustawienie Zagłębia, a przede wszystkim szybkie skrzydła, które tworzyli Patryk Bryła i Dawid Gojny, pełniący rolę graczy wahadłowych.

Dodajmy, że na przedmeczowej rozgrzewce kontuzji doznał Quentin Seedorf i jego miejsce zajął Patryk Bryła. Ten ostatni wniósł do drużyny mnóstwo pozytywnej energii. W I połowie „Bryłka” popisał się dwoma asystami.

Tych bramek w I części mogło być znacznie więcej, ale skuteczność była jeszcze do poprawki. Tak jak chociażby w 29 minucie, gdy po podaniu Szymona Sobczaka Maksymilian Banaszewski (ustawiony tuż za środkowym napastnikiem) posłał piłkę do pustej bramki. Futbolówka jednak nie dotarła do celu, gdyż sprzed linii bramkowej wybił ją Denis Sotor.

W II odsłonie hat-tricka skompletował wspomniany Szymon Sobczak, który skorzystał z asysty Wojciecha Szumilasa i zdobył swojego trzeciego gola. Później dwa trafienia dołożył wracający do formy Szymon Pawłowski. Końcowy wynik byłby jeszcze wyższy, gdyby Patryk Bryła wykorzystał rzut karny w 61 minucie. Bramkarz Ruchu obronił jednak uderzenie z 11 metrów naszego zawodnika.

Gratulujemy drużynie awansu i czekamy na kolejnego rywala. Mecze 1/16 Pucharu Polski zostały wyznaczone na 27 października.

Ruch Zdzieszowice – Zagłębie Sosnowiec 0:6 (0:3)

0:1 Szymon Sobczak, 10 minuta (rzut karny)
0:2 Kacper Smoleń (asysta: Patryk Bryła), 36 minuta
0:3 Szymon Sobczak (asysta: Patryk Bryła), 41 minuta
0:4 Szymon Sobczak (asysta: Wojciech Szumilas), 48 minuta
0:5 Szymon Pawłowski, 79 minuta
0:6 Szymon Pawłowski (asysta: Patryk Bryła), 90+3 minuta

Ruch: Sochacki – Wilim (64’ Rychlewicz), Kiliński (64’ Kowalczyk), Polak, Sotor (83’ Szulczewski) – Rudnik, Baingo, Ł. Damrat (46 Łukowski), Tramsz, Strzelecki – Mazur.

Zagłębie: Bielikow- Smoleń (61’ Ryndak), Dalić, Jończy – Bryła, Szumilas, Ambrosiewicz (75’ Oliveira), Kamiński, Gojny (46’ Duriska) – Banaszewski (61’ Sz. Pawłowski) – Sobczak (62’ Tanque).

Sędziował: Kornel Paszkiewicz z Wrocławia.