Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Górnik II Piaski – Zagłębie II Sosnowiec 1:5 (1:2). Kontrolowany awans do półfinału Poltent Pucharu Polski

Górnik II Piaski – Zagłębie II Sosnowiec 1:5 (1:2). Kontrolowany awans do półfinału Poltent Pucharu Polski

25 września 2024

Piłkarze drugiej drużyny Zagłębia bezproblemowo awansowali do półfinału Poltent Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec, wygrywając w Czeladzi z rezerwami Górnika Piaski 5:1 (2:1). Dwie bramki zdobył Antoni Kulawiak, po jednej Kamil Szlachta, Piotr Płuciennik i Piotr Wojdas. Co ważne, w wyjściowym składzie znaleźli się sami młodzieżowcy…

To nie był trudny mecz dla Dwójki, mimo że w podstawowej jedenastce znaleźli się zawodnicy, którzy występowali zdecydowanie rzadziej w rozgrywkach o V-ligowe punkty. Rywal też nie był trudny, niemniej trzeba pochwalić rezerwy Górnika Piaski (na co dzień – sosnowiecka B-klasa), których jeszcze młodsi od naszych zawodnicy nie murowali swojej bramki, ale starali się grać otwarty, ambitny futbol.

Po golach Kamila Szlachty i Piotra Wojdasa wydawało się, że opór gospodarzy został całkowicie przełamany i za chwilę wywieszą oni białą flagę. Ale jeszcze przed przerwą zdobyli kontaktową bramkę za sprawą najlepszego ich zawodnika Filipa Wołodkiewicza.

W drugiej odsłonie nie było jednak mowy o w miarę wyrównanej grze, dominacja Dwójki była absolutna, sytuacje bramkowe mnożyły się jak… króliki z kapelusza. Wart odnotowania jest gol Piotra Płuciennika, który z bliskiej odległości posłał futbolówkę do siatki efektowną przewrotką. Widać już było, że Piotr nadrobił zaległości po przerwie w treningach spowodowanej udziałem w akcji niesienia pomocy powodzianom.

Po prawie półrocznej absencji (kontuzja) pierwszy raz zameldował się w oficjalnej grze Antoni Kulawiak, który już trenuje z zespołem Marka Saganowskiego. Jego gol na 5:1 zdobyty po szybkim rajdzie, ograniu bramkarza i strzale do pustej btamki, miał znak wysokiej jakości…

Trener Grzegorz Bąk: – Pełna dominacja, mecz pod naszą kontrolą. To my decydowaliśmy o tym, jakim wynikiem skończy się mecz. Gramy dalej w Poltent Pucharze Polski i będziemy mogli łapać kolejne minuty. Cieszy powrót do gry Antka Kulawiaka, ten chłopak ma dużą jakość.

W najbliższą sobotę druga drużyna Zagłębia wybierze się do Jaworzna na mecz ze Szczakowianką (godz. 16:00) w ramach rozgrywek V ligi śląskiej.

Górnik II Piaski – Zagłębie II Sosnowiec 1:5 (1:2)

0:1 Kamil Szlachta, 25 minuta
0:2 Piotr Wojdas, 42 minuta
1:2 Filip Wołodkiewicz, 43 minuta
1:3 Piotr Płuciennik, 52 minuta
1:4 Antoni Kulawiak, 61 minuta
1:5 Antoni Kulawiak, 66 minuta

Zagłębie II: Majewski (76’ Jajus) – Krawiec (46’ Wybański), Szlachta, Niemiec – Wojdas (59’ Kulawiak), Celej, Adamiec, Figura (46’ Barć), Mędrala (66’ Ryndak) – Płuciennik (59’ Tobiczyk), Gaszewski.