Strona główna / Akademia Strony / O nas

O nas

Akademia Zagłębia Sosnowiec im. Włodzimierza Mazura

Akademia Zagłębia Sosnowiec im. Włodzimierza Mazura funkcjonuje od 2014 roku i zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży. Jesteśmy największą piłkarską akademią w regionie, skupiającą wokół siebie 550 zawodników oraz ponad 30 zatrudnionych trenerów., wśród których są trenerzy piłkarzy, bramkarzy, przygotowania motorycznego, fizjoterapeuci, dietetyk i psycholog sportowy. W 2019 roku Polski Związek Piłki Nożnej wyróżnił nas złotym certyfikatem, który przyznawany jest najlepszym krajowym szkółkom piłkarskim.

Piłkarze Akademii powoływani są na konsultacje reprezentacji Polski i reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej w różnych kategoriach wiekowych, a nasze zespoły grają w najwyższych ligach. Zagłębie Sosnowiec jako jedyny klub w województwie śląskim posiada zespół w każdej pierwszej lidze wojewódzkiej.

Nasi piłkarze każdego roku uczestniczą w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych, które odbywają się w Polsce i poza granicami kraju. Tego typu rywalizacja jest integralną częścią naszego systemu szkolenia, dzięki czemu młodzi futboliści Akademii Zagłębia Sosnowiec mogą rozwijać swoje umiejętności poprzez grę z takimi klubami jak Juventus Turyn, FC Liverpool, PSV Eindhoven, Olympiakos Pireus, Norwich City, Sparta Praga, Slavia Praga, Bohemians Praga, Zbrojovka Brno, Banik Ostrava, FC Hradec Kralove, FK Pardubice, SFC Opava, Fastav Zlin, MFK Karvina, Slovan Bratysława, DAC Dunajska Streda, Spartak Trnava, Dynamo Kijów, Karpaty Lwów, Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków i Cracovia Kraków.

Akademia Zagłębia Sosnowiec ma do swojej dyspozycji jeden z najlepszych obiektów szkoleniowych w kraju. Cała infrastruktura, z której korzystają wychowankowie Akademii,  składa się z czterech pełnowymiarowych boisk piłkarskich z nawierzchnią naturalną i sztuczną, w tym jednego pod balonem, boiska do beach-soccera, dwóch boisk mobilnych w okresie letnim, dwóch boisk do siatkonogi, szkoły i bursy szkolnej, siłowni, sali fitness, hali sportowej, krytej pływalni, hotelu i restauracji.

Miejscem przygotowań letnich piłkarzy Akademii Zagłębia Sosnowiec jest ośrodek Gosław Sport Center w Wodzisławiu, w skład którego wchodzą trzy pełnowymiarowe boiska piłkarskie z naturalną nawierzchnią, domki kempingowe, trzy baseny, w tym brodzik dla dzieci, zaplecze gastronomiczne, nowoczesna siłownia, strefa odnowy biologicznej oraz gabinet masażu.

Wspomóż nas! Wpłaty 1,5% podatku na Akademię Piłki Nożnej Zagłębia Sosnowiec można dokonywać za pośrednictwem Fundacji „Sportowcy Dzieciom”, klikając w poniższy link:

Fundacja Akademia Piłki Nożnej Zagłębia Sosnowiec – Sportowcy Dzieciom

Będziemy wdzięczni za przekazywanie 1,5 % na szkolenie dzieci i młodzieży Zagłębia.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin