Strona główna / Akademia Strony / Przedszkola

Przedszkola

W środę 2 grudnia 2020 roku w przedszkolu Mali Bohaterowie w Dąbrowie Górniczej odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu Przedszkola Zagłębia.

Przedszkola Zagłębia to nowe przedsięwzięcie Akademii Zagłębia Sosnowiec, którego celem jest zapoznanie dzieci w wieku przedszkolnym z szeroko rozumianą kulturą fizyczną i promowanie aktywności ruchowej wśród najmłodszych.

Przygotowany przez specjalistów w pracy z dziećmi program Przedszkoli Zagłębia zawiera treści z zakresu gier i zabaw ruchowych z ukierunkowaniem na piłkę nożną. Zajęcia trwające 45-60 minut i odbywające się cyklicznie 1 lub 2 razy tygodniowo, prowadzone będą przez wykwalifikowanych trenerów Akademii Piłkarskiej Zagłębia Sosnowiec.

Koordynator projektu – trener Łukasz Walczak:

„Cieszę się, że mimo trudnych czasów spowodowanych pandemią udało nam się rozpocząć kolejny projekt Akademii, który kierujemy do najmłodszych dzieci w Zagłębiu Dąbrowskim. Tym razem to nie dzieciaki przyjeżdżają do nas, lecz my odwiedzamy je w przedszkolach.

Jaki jest cel tego projektu? Pragniemy rozwijać zdolności piłkarskie i ruchowe najmłodszych. Podczas zajęć skupimy się na doskonaleniu sprawności ogólnej oraz podstaw koordynacji, które są w tym wieku najważniejsze.  Poprzez zabawę będziemy też uczyli dzieci podstaw techniki piłkarskiej – kontroli i czucia piłki.

Projekty które mam przyjemność koordynować, czyli Junior Football, Zagłębie Grassroots oraz Przedszkola Zagłębia, pokazują jak olbrzymi potencjał drzemie w regionie Zagłębia Dąbrowskiego. Budujące jest to, że tak wielu rodziców zdaje sobie sprawę jak ważną rolę w rozwoju ich dzieci stanowi sport i bardzo się cieszę, że zaufali w tym aspekcie naszej Akademii.”

Zapraszamy do współpracy wszystkie przedszkola z regionu Zagłębia Dąbrowskiego, które swoim dzieciom chciałyby zaproponować dodatkowe zajęcia z zakresu szeroko rozumianej kultury fizycznej.

Zagłębie Sosnowiec przyjedzie do Was!

Szczegółowe informacje oraz oferta współpracy:

Łukasz Walczak nr tel. 692 358 536

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin