Strona główna / Akademia Strony / PRZEDSZKOLA ZAGŁĘBIA

PRZEDSZKOLA ZAGŁĘBIA

Przedszkola Zagłębia to przedsięwzięcie Akademii Zagłębia Sosnowiec, którego celem jest zapoznanie dzieci w wieku przedszkolnym z szeroko rozumianą kulturą fizyczną i promowanie aktywności ruchowej wśród najmłodszych.

Przygotowany przez specjalistów w pracy z dziećmi program Przedszkoli Zagłębia zawiera treści z zakresu gier i zabaw ruchowych z ukierunkowaniem na piłkę nożną. Zajęcia trwające 45-60 minut i odbywające się cyklicznie 1 lub 2 razy tygodniowo, prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów Akademii Piłkarskiej Zagłębia Sosnowiec.

Prezes Akademii Zagłębia Sosnowiec Łukasz Walczak: „Cieszę się, że ramach kolejnego projektu Akademii, który kierujemy do najmłodszych dzieci w Zagłębiu Dąbrowskim, promujemy kulturę fizyczną w naszym regionie. Tym razem to nie dzieciaki przyjeżdżają do nas, lecz my odwiedzamy je w przedszkolach. Jaki jest cel tego projektu? Pragniemy rozwijać zdolności piłkarskie i ruchowe najmłodszych. Podczas zajęć skupiamy się na doskonaleniu sprawności ogólnej oraz podstaw koordynacji, które są w tym wieku najważniejsze. Poprzez zabawę uczymy też dzieci podstaw techniki piłkarskiej – kontroli i czucia piłki. Wszystkie nasze projekty, czyli Junior FootballZagłębie Grassroots oraz Przedszkola Zagłębia, pokazują jak olbrzymi potencjał drzemie w regionie Zagłębia Dąbrowskiego. Budujące jest również to, że tak wielu rodziców zdaje sobie sprawę jak ważną rolę w rozwoju ich dzieci stanowi sport i bardzo się cieszę, że zaufali w tym aspekcie naszej Akademii.”

W chwili obecnej prowadzimy zajęcia sportowe dla dzieci w przedszkolach nr 40, 44 i 45 w Sosnowcu. Zapraszamy do współpracy wszystkie placówki z regionu Zagłębia Dąbrowskiego, które swoim dzieciom chciałyby zaproponować dodatkowe zajęcia z zakresu szeroko rozumianej kultury fizycznej.

Zagłębie Sosnowiec przyjedzie do Was!

Szczegółowe informacje oraz oferta współpracy:

Adrian Barański nr tel. 504 121 294

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin