Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Raport Akademii. Juniorzy starsi zrobili pierwszy krok

Raport Akademii. Juniorzy starsi zrobili pierwszy krok

15 sierpnia 2022

Akademia wystartowała do nowego sezonu. Na pierwszy ogień poszły 3 zespoły – druga drużyna, czyli bezpośrednie zaplecze „Jedynki” rozbiła Szombierki Bytom aż 5:0, z kolei juniorzy starsi (A1) również urządzili sobie pokaz strzelania i odesłali do domu Ruch Radzionków z bagażem 4 bramek. Mistrzowie ligi wojewódzkiej A1 zacierają ręce, chcą bowiem zrealizować swój ambitny plan – wywalczyć w tym sezonie awans do ligi makroregionalnej, a następnie do Centralnej Ligi Juniorów U19. Zadanie nie będzie łatwe, ale kto powiedział, że ma być łatwo… Na razie, odnotowujemy, że pierwszy krok został zrobiony.
Nie udał się start naszym 17-latkom występującym w Centralnej Lidze Juniorów. Jednobramkowa porażka w Gdyni o niczym jednak nie świadczy, chłopcy Łukasza Nadolnego trenują z sobą dopiero od miesiąca i coś czego potrzebują najbardziej, to czas…

 

IV LIGA ŚLĄSKA – GRUPA 1

Zagłębie II Sosnowiec – Szombierki Bytom 5:0 (4:0)

Bramki: Mateusz Popczyk x2, Mateusz Mielczarek x2, Maksym Niemiec.
Zagłębie II: Maciejowski – Mroczko, Kopeć (80’ Szczyrba), Jakubowski, Kozłowski (61’ Kłosek) – Mielczarek (61’ Kaczmarek), Hałatek, Barć (46’ J. Nowak), D. Pawłowski, M. Niemiec (46’ Troć) – Popczyk (61’ Tarka).
Szombierki: Dorosławski – G. Nowak, Gancarczyk, Łebko, Śliwa – Mazur, Stachoń, Wąsik, Ł. Niemiec – Okaj, Moritz. Ponadto grali: Zając, Sobański, Szczepanik, Wyleżęk.

Trener Tomasz Horwat:Wysoka wygrana w debiucie cieszy, ale nie mogę powiedzieć, że wszystko funkcjonowało wzorowo. Były pewne niedociągnięcia, ale nadal będziemy ciężko pracować, by te rzeczy eliminować. Na pewno pomogła nam wcześniejsza obserwacja Szombierek. Wiedzieliśmy, jak grają, na co ich stać i tę wiedzę wykorzystaliśmy. Obserwowaliśmy także naszego najbliższego rywala z Myszkowa, tak więc bardzo poważnie podchodzimy do każdego przeciwnika.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2004)

Zagłębie Sosnowiec – Ruch Radzionków 4:0 (2:0).

Bramki: Oskar Maciasz x3, Piotr Płuciennik.
Skład: Siuta – Jaskulski, Piątek, Serwatka, Bębenek, Płuciennik, Wołowiec, Adamiec, Wybański, Uchnast, Maciasz. Ponadto grali: Sraga, Wojdas, Paszczela, Celej, Gacal, Łagan.

Trener Marcin Paul:Chcieliśmy dobrze rozpocząć sezon i to nam się udało. Mamy swoje cele do zrealizowania i będziemy starali się małymi krokami dążyć do tego. Pierwsze 20 minut meczu wyrównane, po zdobyciu bramki osiągamy przewagę i zdobywamy kolejne gole. Gratulacje dla drużyny.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 (ROCZNIK 2006) – GRUPA ZACHODNIA

Arka Gdynia – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:0)

Bramki: Oskar Siemko, Wiktor Sawicki – Wojciech Górkiewicz.
Arka: Lewandowski – Kozoduj, Elwart, Siemko, Stępień, Sawicki, Laszczyk, Raczyński, Łyszkiewicz Dustet, Dziełyński.
Zagłębie: Król – Mędrala, Żądło, Krawiec, Tomala, Dąbek, Śliwiński, Stawowy (60’ Górkiewicz), Blecharczyk (46’ Gaszewski), Zawojski, Siwek (80’ Surlej).

Trener Łukasz Nadolny: – Utrzymywaliśmy się dłużej przy piłce, stwarzaliśmy sytuacje bramkowe, ale ich nie wykorzystaliśmy. Piłkarsko wyglądaliśmy lepiej. Rywale przeważali natomiast pod względem fizycznym Zespół zostawił na boisku dużo zdrowia. Widziałem pełną determinację i chęć do gry. Dziękuje drużynie za zaangażowanie. Przypomnę tylko, że trenujemy ze sobą od miesiąca. Potrzebujemy czasu i właśnie takiej rywalizacji jak dzisiaj, żeby się zgrać i wygrywać. Moim zdaniem remis byłby tutaj wynikiem sprawiedliwym. Nie zasłużyliśmy na porażkę.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin