Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Zagłębie II – Podlesianka Katowice 5:3 (3:2). Hokejowy wynik i cenne 3 punkty

Zagłębie II – Podlesianka Katowice 5:3 (3:2). Hokejowy wynik i cenne 3 punkty

16 kwietnia 2023

Prawdziwy festiwal bramek obserwowaliśmy na Stadionie Ludowym w meczu Zagłębia II z Podlesianką Katowice w ramach rozgrywek IV ligi śląskiej. Nasz zespół jak najbardziej zasłużenie wygrał 5:3 (3:2), a do siatki trafiali: Marek Fabry (dwukrotnie), Jakub Nowak, Mateusz Mielczarek i Maksym Niemiec.

W bardzo mocnym zestawieniu personalnym wybiegli na murawę Stadionu Ludowego piłkarze „Dwójki”. 75 procent składu to byli zawodnicy kadry pierwszego zespołu i to właśnie oni zadbali o dominację boiskową zaplecza Zagłębia.

Pierwszy strzał odnotowaliśmy w drugiej minucie, a był on efektem składnej akcji sosnowiczan, w finale której Maksym Niemiec uderzył płasko sprawdzając czujność Artura Tomanka. Co ciekawe, Maksym oddał uderzenie prawą nogą, co nie jest normą w jego przypadku.

Mecz obserwowała spora grupa kibiców Podlesianki, która pojawiła się na Ludowym z bębnem, wystukując rytm swojego dopingu. Bęben umilkł na chwilę, gdy w 5 minucie sprytnym strzałem trafił do siatki Marek Fabry, finalizując akcję po prawej stronie boiska zainicjowaną przez Dawida Ryndaka.

Kolejna bramka rozpędzonych sosnowiczan padła w 18 minucie i znowu w roli głównej był Fabry. Słowak wprawdzie nie trafił do siatki, gdyż uderzył w trudnej pozycji zbyt słabo, ale z pomocą pośpieszył Zagłębiu II bramkarz Artur Tomanek, który wypuścił z rąk futbolówkę… Czujny Jakub Nowak nie miał najmniejszych problemów ze skuteczną dobitką.

Riposta Podlesianki mogła być skuteczna, ale uderzenie znajdującego się w dogodnej sytuacji Daniela Paszka zostało w ostatniej chwili zablokowane i jedynym zyskiem gości był rzut rożny. Na tym katowiczanie nie poprzestali i za chwilę zdobyli kontaktowego gola po precyzyjnym strzale z rzutu karnego autorstwa Jacka Jarnota.

Wspomniany Fabry wykazał się w 33. minucie szybkością godną rasowego sprintera, zostawiając za plecami jednego z obrońców rywali, by na koniec swojej efektownej akcji ładnym lobem posłać piłkę do siatki. Takie akcje Słowaka chciałoby się oglądać często i najlepiej w… Fortuna 1. Lidze.

W drugiej połowie emocje rosły z każdą minutą, a sytuacji golowych było bez liku. Najpierw swoją szansę mieli goście, strzał Jacka Jarnota trafił jednak w słupek, a chwilę później – po długim biegu – Mateusz Mielczarek pewnie kopnął piłkę do siatki. Wydawało się, że rozhuśtane emocje zostaną wreszcie ostudzone, ale nic z tych rzeczy… Po faulu naszego bramkarza podczas wyskoku do górnej piłki, co skończyło się rzutem karnym, Podlesianka mogła złapać kolejny kontakt, jednak Kacper Siuta wyczuł intencje strzelca Jacka Jarnota i zapobiegł utracie gola.

W 70. minucie bardzo ładnym, technicznym uderzeniem popisał się Maksym Niemiec wyprowadzając naszą drużynę na 5:2. Dobry nastrój zakłócił naszemu zespołowi Oliwier Gasz, który zmniejszył rozmiary porażki Podlesianki.

Trener Grzegorz Bąk:Spodziewaliśmy się otwartego meczu, bo Podlesianka ma dużo jakości z przodu, zdobywa dużo goli. Oglądaliśmy piękne bramki, dobrą grę i było dużo emocji. Zawodnicy z kadry pierwszego zespołu dali nam dużo jakości. Myślę, że to się podobało kibicom, gratulacje dla chłopaków. Co cieszy szczególnie, w składzie wyjściowym mieliśmy aż siedmiu młodzieżowców. Musimy trzymać ten poziom! Przed nami wyjazdowe spotkanie z Wartą Zawiercie.

Zagłębie II Sosnowiec – Podlesianka Katowice 5:3 (3:2)

1:0 Marek Fabry, 5 minuta (asysta: Dawid Ryndak)
2:0 Jakub Nowak, 18 minuta (asysta: Marek Fabry)
2:1 Jacek Jarnot, 21 minuta (rzut karny)
3:1 Marek Fabry, 33 minuta
3:2 Maciej Niesyto, 41 minuta
4:2 Mateusz Mielczarek, 55 minuta
5:2 Maksym Niemiec, 70 minuta (asysta: Marek Fabry)
5:3 Oliwier Gasz, 73 minuta

Zagłębie II: Siuta – Szlachta, Staniak (K), Bodzioch – Ryndak (75’ Kulawiak), Chęciński (46’ D. Pawłowski), Nowak (86’ Uchnast), Dziedzic (46’ Mielczarek), Niemiec – Troć (66’ Płuciennik), Fabry (88’ Bębenek).

Podlesianka: Tomanek – Stachoń (81’ Kawała), Nawotnik, (74’ Mendela), Żemła, Renner – Rosiński (K), Jarnot, Niesyto (74 Lisiński), Gasz – Paszek, Nawrot (66’ Sobierajewicz).

Sędziował: Przemysław Burliga z Zabrza. Żółte kartki: Ryndak, Dziedzic, Siuta, Szlachta – Nawrot, Niesyto, Stachoń Widzów: 300