Strona główna / Akademia Aktualności / Zagłębie tv / Akademia Prezentacja 2021

Akademia Prezentacja 2021

30 marca 2021

Akademia Zagłębia Sosnowiec to 400 futbolistów i 30 szkoleniowców, wśród których są trenerzy piłkarzy, bramkarzy, przygotowania motorycznego, fizjoterapeuci, dietetyk i psycholog sportowy.

W 2019 roku Polski Związek Piłki Nożnej wyróżnił nas złotym certyfikatem, który przyznawany jest najlepszym krajowym szkółkom piłkarskim.

Piłkarze Akademii powoływani są na konsultacje reprezentacji Polski i reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej w różnych kategoriach wiekowych, a nasze zespoły grają w najwyższych ligach. Zagłębie Sosnowiec jako jedyny klub w województwie śląskim posiada zespół w każdej pierwszej lidze wojewódzkiej.

Nasi piłkarze każdego roku uczestniczą w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych, które odbywają się w Polsce i poza granicami kraju. Tego typu rywalizacja jest integralną częścią naszego systemu szkolenia, dzięki czemu młodzi futboliści Akademii Zagłębia Sosnowiec mogą rozwijać swoje umiejętności poprzez grę z takimi klubami jak Juventus Turyn, FC Liverpool, PSV Eindhoven, Olympiakos Pireus, Norwich City, Sparta Praga, Slavia Praga, Bohemians Praga, Zbrojovka Brno, Banik Ostrava, FC Hradec Kralove, FK Pardubice, SFC Opava, Fastav Zlin, MFK Karvina, Slovan Bratysława, DAC Dunajska Streda, Spartak Trnava, Dynamo Kijów, Karpaty Lwów, Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków i Cracovia Kraków.

Akademia Zagłębia Sosnowiec ma do swojej dyspozycji jeden z najlepszych obiektów szkoleniowych w kraju. Cała infrastruktura, z której korzystają wychowankowie Akademii, składa się z czterech pełnowymiarowych boisk piłkarskich z nawierzchnią naturalną i sztuczną, w tym jednego pod balonem, boiska do beach-soccera, dwóch boisk mobilnych w okresie letnim, dwóch boisk do siatkonogi, szkoły i bursy szkolnej, siłowni, sali fitness, hali sportowej, krytej pływalni, hotelu i restauracji.

Miejscem przygotowań letnich piłkarzy Akademii Zagłębia Sosnowiec jest ośrodek Gosław Sport Center w Wodzisławiu, w skład którego wchodzą trzy pełnowymiarowe boiska piłkarskie z naturalną nawierzchnią, domki kempingowe, trzy baseny, w tym brodzik dla dzieci, zaplecze gastronomiczne, nowoczesna siłownia, strefa odnowy biologicznej oraz gabinet masażu.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin