Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Brawa dla naszej CLJ-ki. Prestiżowe zwycięstwo z Górnikiem!

Brawa dla naszej CLJ-ki. Prestiżowe zwycięstwo z Górnikiem!

26 marca 2022

Rewelacyjnie spisali się młodzi piłkarze Zagłębia w Centralnej Lidze Juniorów U17. Zespół Łukasza Nadolnego pokonał Górnika Zabrze aż 3:1 (2:0). To drugie zwycięstwo w tym sezonie!

Górnik w jesiennych rozgrywkach uplasował się na 4 miejscu w tabeli. Wiosną jak na razie zabrzanie zajmowali 3 pozycję, dzięki wygranym ze Śląskiem Wrocław (4:2) i Miedzią Legnica (3:0). Górnik wcześniej zanotował tylko jedną porażkę, ulegając Zagłębiu Lubin (0:1).

Zagłębie przystąpiło do tego spotkania po wpadce z Zagłębiem Lubin (2:6). Wnioski z ubiegłotygodniowej przegranej zostały szybko wyciągnięte. Po pierwszej połowie sosnowiczanie prowadzili już 2:0. Premierowe trafienie zaliczył wracający po urazie Antoni Kulawiak, a drugiego gola z rzutu rożnego zdobył Igor Dziedzic.

Bardzo dobre 45 minut w naszym wykonaniu. Zespół zagrał mądrze w każdej formacji. Wykazaliśmy się ogromną dojrzałością piłkarską. Cieszy mnie organizacja gry. Wyglądało to naprawdę obiecująco – mówi Łukasz Nadolny, trener Zagłębia.

W przerwie doszło do zmiany na pozycji bramkarza. Kacper Siuta doznał skręcenia stawu skokowego i musi pauzować przynajmniej dwa tygodnie. Jego miejsce zajął Ziemowit Król, który rozegrał solidne spotkanie.

W drugiej odsłonie Zagłębie podwyższyło wynik w 75 minucie po trafieniu Alana Sałapatka. Gospodarze dążyli do odrobienia strat, ale zdołali pokonać Króla tylko raz, w 90 minucie po strzale Szymona Wąsika.

Przy prowadzeniu 2:0 staraliśmy się grać z kontry, żeby zamknąć ten mecz. Nie pozwoliliśmy rywalom na zbyt wiele. Taktyka na ten mecz została zrealizowana dzięki czemu wygraliśmy drugi mecz w sezonie. Jestem bardzo zadowolony z gry zespołu. To było szybkie zmazanie plamy sprzed tygodnia – zaznaczył szkoleniowiec.

Górnik Zabrze – Zagłębie Sosnowiec 1:3 (0:2)

0:1 Antoni Kulawiak, 18 minuta
0:2 Igor Dziedzic, 28 minuta
0:3 Alan Sałapatek, 75 minuta
1:3 Szymon Wąsik, 90 minuta

Górnik: Soberka – Marek, Muzyka (24’ Pieczyński), Ogórek, Augustyn, Kąkol, Kulig, Kolanko, Wąsik, Tobolik (62’ Cebulak), Adamski.
Zagłębie: Siuta (46’ Król) – Tomala (90’ Krypciak), Sraga (55’ Gacal), Klimczyk, Piątek, Adamiec, Dziedzic (85’Łagan), Lis (60’ Zawojski), Kulawiak (70’ Sałapatek), Uchnast, Celej (82’ Żądło).