Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Cenna wygrana juniorów starszych w Bielsku-Białej

Cenna wygrana juniorów starszych w Bielsku-Białej

31 października 2022

Na pewno miniony weekend Akademii miło wspominać będą m.in. juniorzy starsi walczący o awans do Makroregionu i gracze drugiej drużyny Zagłębia. Ci pierwsi cieszyli się z cennego zwycięstwa pod Klimczokiem, gdzie 2:0 zwyciężyli Rekord i nadal mają szansę na znalezienie się w gronie zespołów promowanych wspomnianym awansem. Rywale nie mieli bowiem dobrego dnia i pogubili punkty… Z kolei „Dwójka” po dobrym meczu ograła pewnie Unię Rędziny, kończąc niechlubną serię 6 spotkań bez zwycięstwa.
Gorycz wysokiej porażki w Zabrzu musieli przełknąć nasi 17-latkowie. Trener Łukasz Nadolny powiedział jednak, że woli przegrać 20 meczów w CLJ-tce, niż wygrać 25 w lidze wojewódzkiej. I trudno nie przyznać mu racji, najważniejsza dla jego chłopaków jest nauka…

 

 

IV LIGA ŚLĄSKA– GRUPA 1
Zagłębie Sosnowiec – Unia Rędziny 2:0 (1:0)
1:0 Mateusz Machała, 30 minuta (asysta: Mateusz Ziółkowski)
2:0 Mateusz Popczyk, 61 minuta (asysta: Mateusz Mielczarek)
Zagłębie II: Frankowski – Chęciński, Machała, Jakubowski – Mroczko (46’ Mielczarek), Barć, Nowak (75’ Hałatek), Ziółkowski (70’ Smoleń), Niemiec – Popczyk (70’ Troć), Kulawiak (70’ Kaczmarek).
Unia: A. Kowalczyk – Sz. Kowalczyk, Kempa, Dobosz, Przygodzki – Bąk, Góralczyk, Przybylski, Żabik – Ziętara, Andrzejewski. Ponadto grali: Krupa, Radecki, Płatek, Nurek.
Sędziował: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała), Żółta kartka – Andrzejewski.
Trener Grzegorz Bąk: – Dzisiaj trzeba się cieszyć, bo jest z czego. Zagraliśmy bardzo dobrze nie tylko w drugiej, ale także w pierwszej połowie. W tej drugiej to już całkowicie dominowaliśmy na boisku. Jeśli chodzi o Mateusza Machałę, to dla drużyny jest on wzmocnieniem na poziomie I-ligowym. To bardzo dobry chłopak, który nam pomaga.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2004-2005)
 Rekord Bielsko Biała  – Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:1)
Bramki: Dziedzic, Płuciennik.
Skład: Siuta – Siuta – Sraga, Piątek, Serwatka, Bębenek – Adamiec, Uchnast, Wybański – Wołowiec, Dziedzic, Paszczela. Rezerwowi: Wałek, Łagan, Jaskulski, Janus, Szlachta, Grzyb, Płuciennik. Rezerwowi: Wałek, Łagan, Jaskulski, Janus, Szlachta, Grzyb, Płuciennik.
Trener Adrian Kaczkowski: – Tak jak w poprzednim meczu, tak i teraz cały zespół zagrał bardzo odpowiedzialnie i skutecznie w obronie realizując przedmeczowe założenia. Do dobrej organizacji gry dołożyliśmy kilka efektownych akcji zespołowych i indywidualnych, co dało nam zasłużone dwubramkowe zwycięstwo.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17
Górnik Zabrze – Zagłębie Sosnowiec 7:1 (3:0)
Bramka: Kacper Dąbek 67 minuta
Górnik: Bałabuch – Mazurek, Mojzyk, Szwiec, Barczak, Oleksiewicz, Jasiak, Skiba, Malecki, Sarapata, Popov.
Zagłębie: Zając (60’ Kabała) – Mędrala (72’Moroń), Orczyk (78’ Tobiczyk), Krawiec, Gabor, Stawowy, Gaszewski (85’ Surlej), Zawojski, Górkiewicz (43’ Dąbek), Śliwiński, Siwek (46’ Figura).
Trener Łukasz Nadolny: – Mieliśmy na początku spotkania dwie okazje 100 procentowe. Szkoda, że ich nie wykorzystaliśmy. Może ten mecz ułożyłby się inaczej. Akcja bramkowa rozpoczęła się po przejęciu piłki w środku boiska. Szybkie podanie i gol. Tak właśnie musimy grać. Pewnie, odważnie, do przodu – kontynuował szkoleniowiec. Wolę przegrać 20 meczów w CLJ niż wygrać 25 w lidze wojewódzkiej. My mamy się rozwijać, podnosić swoje umiejętności, zdobywać doświadczenie. Tego wszystkiego możemy się nauczyć tylko i wyłącznie w CLJ, grając z takimi drużynami jak właśnie Górnik Zabrze. Nadejdzie dzień, że to wyjście ze strefy komfortu przyniesie owoce i wszyscy będziemy zadowoleni. Niczego nie żałuję. Pracuje dalej z zespołem i chcemy zrealizować nasz cel, czyli utrzymanie

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2006/07
Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 7:0 (2:0)
Bramki: Kapera x3, F. Blecharczyk x2, Klimek, Figura.
Asysty: Dąbek x2, Musiał x2, F. Blecharczyk, Trębacz, Kapera.
Skład: Król (Wolny – 60) – Mularczyk, Romański, Figura (Tobiczyk – 46), Szewczyk (Blecharczyk F. – 62) – Mironowicz, Najduch (Mądry – 68), Dąbek (Kapera – 46) – Musiał, Klimek (Lech – 70), Surlej (Trębacz – 46).
Trener Arian Zbroja: – Mecz pod pełną kontrolą, praktycznie cały czas jesteśmy stroną prowadzącą grę i stwarzającą sytuacje pod bramką przeciwnika. Cieszy fakt, że kolejnemu przeciwnikowi potrafimy narzucić nasz styl gry i zmusić go do błędów. Efektem takiej gry jest kolejne zasłużone zwycięstwo – brawo zespół! Teraz skupiamy się już na przygotowaniach do następnego meczu.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2008)
ROW Rybnik – Zagłębie Sosnowiec 0:0
Skład: Wysogląd – Augustyn, Nocoń, Pilnicki, Wieliński – Włosek, Grzesikowski, Nowak – Marcinkowski, Micyk, Harwin. Rezerwowi: Piekarski, Radomski, Obszański, Palka, Świerad, Witański, Rogacz.
Trener Adrian Kaczkowski: – Dobry mecz w naszym wykonaniu, graliśmy z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem w obronie oraz dominowaliśmy w ataku pozycyjnym. Wykreowaliśmy 5-8 sytuacji bramkowych, ale brakowało opanowania i skuteczności w polu karnym przeciwnika.

II LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2009)
Zagłębie Sosnowiec pauzowało

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2010)
UKS Lisek Milówka – Zagłębie Sosnowiec 1:4 (0:1)
Bramki: Krawiec, Matysek, Tokarski, Miśkiewicz.
Skład: Dudka – Nowak, Miśkiewicz, Tomczyk, Polczak, Koza, Marynowski, Matysek, Matwiejczuk oraz Tokarski, Krawiec, Latos.
Trener Bartosz Mizia: – Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, staraliśmy się płynnie operować piłką i przez większość meczu nam to wychodziło, czego efektem były cztery gole, a dwa pięknej urody .Gratulacje dla zawodników za ambitną walkę na ciężkim terenie .Zostały nam 3 mecze, w których musimy dać z siebie sto procent.

III LIGA WOJEWÓDZKA D1 i D2 MŁODZIK (ROCZNIK 2011)
D2: Rozwój Katowice – Zagłębie Sosnowiec 0:3 (0:1)
Bramki: Kuglin x2, Bebel x1.
Skład: Jarecki – Świrk, Moras, Sochański – Bebel, Kiełbasa, Latos, Wieczorek – Kuglin. Grali również: Hanytkiewicz, Plebanek, Szczepek, Strzecha, Czajkowski, Jaros, Figura.
Trener Rafał Czyrwik: – Mecz całkowicie pod naszą kontrolą, na co wpływ miała pełna realizacja założeń w fazie bronienia. Dużo lepiej mogliśmy się spisać w fazie atakowania gdzie brakło nam szybkości w działaniach na połowie przeciwnika oraz skuteczności pod bramką. Nie mniej kolejny krok wykonany do realizacji celów na rundę jesienną.

D1: Zagłębie Sosnowiec – Sarmacja Będzin
Przełożony na 8 listopada

Poniżej zdjęcia z meczu Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 7:0 (2:0) rozegranego w ramach II Ligi Wojewódzkiej B1 – Junior Młodszy autorstwa Mateusza Sobczaka.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin