Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Cenne sparingi naszej młodzieży. Juniorzy starsi ograli Legię!

Cenne sparingi naszej młodzieży. Juniorzy starsi ograli Legię!

8 grudnia 2022

W Książenicach (gmina Grodzisk Mazowiecki) na boisku pod balonem znajdującym się w centrum treningowym Legii doszło do ciekawej konfrontacji naszych najstarszych drużyn Akademii z zespołami stołecznego klubu. Świetny wynik uzyskali nasi juniorzy starsi A1, którzy pokonali Legię 2:1.

 

Wygrana juniorów starszych z Legią świadczy o tym, że zespół Adriana Kaczkowskiego ma spory potencjał i wielu zdolnych graczy, przed którymi rysuje się ciekawa przyszłość. W spotkaniu z Legią nasi chłopcy przez 90 minut grali z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem, nie było dla nich straconych piłek. Nic dziwnego, że spotkała ich nagroda w postaci zwycięstwa z tak mocnym rywalem.

Mniej optymistycznie jeśli chodzi o końcowy wynik wyglądał sparing naszych siedemnastolatków. Mimo szybkiego prowadzenia 1:0 końcowy wynik to 1:6. Trzeba jednak nadmienić, że Legia U17 to dominująca ekipa w kraju w tej grupie wiekowej. W grupie wschodniej Centralnej Ligi Juniorów warszawianie prowadzą zdecydowanie mając 7 punktów przewagi nad Wisłą Kraków.

Dodajmy, że po zakończenie przedłużonej rundy jesiennej w Centralnej Lidze Juniorów U17 i sparingu z Legią, podopieczni trenera Nadolnego trenować będą do piątku 16 grudnia. A w styczniu zespól rozpocznie przygotowania do wiosennej batalii o utrzymanie się w rozgrywkach CLJ.

Legia Warszawa – Zagłębie Sosnowiec U19 1:2 (0:1)
Bramki: Wołowiec, Płuciennik.
Zagłębie: Siuta – Płuciennik, Piątek, Szlachta, Bębenek – Chęciński, Wybański, Uchnast – Wołowiec, Dziedzic, Kulawiak.
Rezerwowi: Wałek, Sraga, Serwatka, Adamiec, Lis, Łagan, Paszczela.

Trener Adrian Kaczkowski: – Mecz, który pod względem intensywności gry, umiejętności indywidualnych, jakości i dynamiki przeprowadzanych akcji stał na bardzo wysokim poziomie. Graliśmy z olbrzymim poświęceniem i zaangażowaniem przez pełne 90 minut. Zawodnicy będący w kadrze zespołu U19 czyli chłopcy z roczników 2004 i 2005 już nie raz udowodnili swoją wartość, godnie reprezentując klub. Mecz z Legią pokazał, że są gotowi i zdeterminowani, by dalej to robić w niedalekiej już przyszłości w drugiej drużynie czy może i również w pierwszym zespole Zagłębia Sosnowiec. I tego im szczerze życzę!

Legia Warszawa – Zagłębie Sosnowiec U17 6:1 (2:1)
Bramka: Zawodnik Testowany 8 minuta
Zagłębie: Zając (46’ Kabała) – Tomala, Zawodnik Testowany, Krawiec, Żądło – Zawodnik Testowany, Śliwiński, Zawojski – Zawodnik Testowany, Zawodnik Testowany, Siwek. Ponadto grali: Mędrala, Moroń, Turlej, Kapera, Surlej, Górkiewicz.

Trener Łukasz Nadolny:To była fajna możliwość sprawdzenia testowanych zawodników. Zagraliśmy dobrze w pierwszej połowie, ale w drugiej, po zmianach, trochę się to posypało… Ale tylko przez takie mecze możemy się rozwijać. To była dobra lekcja poglądowa dla zawodników i trenerów.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin