Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Cenne wygrane juniorów starszych i trampkarzy

Cenne wygrane juniorów starszych i trampkarzy

4 kwietnia 2022

Z powodu trudnych warunków atmosferycznych tylko 4 zespoły naszej Akademii mogły wybiec na boiska w miniony weekend. Między innymi odwołane zostało spotkanie drugiej drużyny Zagłębia z Niwami Brudzowice. Cieszy z pewnością wygrana juniorów starszych w Bytomiu z Polonią i efektowne zwycięstwo trampkarzy z rocznika 2008 nad Górnikiem Zabrze. Smuci z pewnością porażka CLJ-ki z Miedzią Legnica, rywalem, który był absolutnie do ogrania. Ale pamiętajmy, zespół Łukasza Nadolnego jest beniaminkiem w tych rozgrywkach i dla tych chłopaków najważniejsza jest piłkarska edukacja. A tej nigdy za wiele…

 

KLASA OKRĘGOWA “ZINA KATOWICE-SOSNOWIEC” GRUPA 4
Niwy Brudzowice – Zagłębie II Sosnowiec mecz odwołany

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR (ROCZNIK 2003-04)
BS Polonia Bytom – Zagłębie Sosnowiec 1:3 (1:0).
Bramki: Chechelski, Kaim 2.
Skład: Wałek – Jaskulski, Szlachta, Serwatka, Bębenek, Wybański, Janus, Miska, Płuciennik, Chechelski, Wołowiec. Ponadto grali: Kopka, Kaim, Gałka, Maciasz, Kieljan.

Trener Marcin Paul: – W pierwszej połowie mecz wyrównany nie wykorzystujemy swoich sytuacji i schodzimy na przerwę przegrywając 0:1. Brawa dla drużyny, która zareagowała pozytywnie w drugiej części meczu i dobrą grę udokumentowała zdobyciem trzech bramek.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 (ROCZNIK 2005)
Zagłębie Sosnowiec – Miedź Legnica 0:1 (0:1)
Bramka: Kyzioł.
Skład: Król – Tomala, Sraga, Klimczyk, Piątek, Adamiec, Dziedzic, Lis (58’ Sałapatek), Kulawiak (58’ Paszczela), Uchnast, Celej (90’ Zawojski).

Trener Łukasz Nadolny: – Mecz, który wygrał zespół bardziej skuteczny. Mimo że stworzyliśmy dużo  więcej sytuacji  od przeciwnika nie potrafiliśmy ich zamienić na bramki. Szkoda wyniku , ale taka jest piłka . Bardzo cenna lekcja dla zespołu  i już nie możemy się doczekać kolejnego meczu.

III LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2006)
Józefka Chorzów – Zagłębie Sosnowiec mecz odwołany

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2007)
Zagłębie Sosnowiec – Skra Częstochowa mecz odwołany

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2008)
Zagłębie Sosnowiec – Górnik Zabrze 3:0 (2:0)
Bramki: Miśkiewicz, Mirowski, Wieliński
Skład: Wysogląd – Przebindowski, Rogacz, Mirowski, Pilnicki, Grzesikowski, Palka, Miśkiewicz, Świerad, Augustyn, Wieliński. Ponadto grali: Piekarski, F. Nowak, Socha, Sikorski, Tekiela.

Trener Mariusz Majewski:Wbrew pozorom nie był to łatwy mecz. Na początku mieliśmy pewne problemy z organizacją gry. Jednak z upływem czasu graliśmy coraz lepiej, czego konsekwencją jest końcowy rezultat. Gratuluję chłopakom dobrej postawy w tym meczu, natomiast musimy iść dalej do przodu, aby poprzez rzetelną pracę na treningach, móc cieszyć się z kolejnych dobrych wyników.

II LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2009)
AP Gliwice – Zagłębie Sosnowiec (mecz przełożony na wtorek)

I LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK MŁODSZY (ROCZNIK 2010)
Zagłębie Sosnowiec – Rekord Bielsko-Biała 1:3 (0:2)
Bramka – Koza
Skład: Nowak – Dutkiewicz, Tomczyk, Latos, Matwiejczuk, Matysek, Koza, Krawiec, Tokarski. Ponadto grali: Dutka, Marynowski, Pytel.

Trener Wojciech Sączek: – Stracona bramka na początku meczu pozwoliła przeciwnikowi na niskie ustawienie i grę z kontry. Zmusiło to moich zawodników do ataku pozycyjnego. Zabrakło jakości piłkarskiej do stworzenia sytuacji bramkowych. Przeciwnik wykorzystał swoje okazje i stąd rezultat końcowy.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin