Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Cenne zwycięstwa juniorów U19 i trampkarzy

Cenne zwycięstwa juniorów U19 i trampkarzy

23 maja 2022

Miniony weekend przyniósł nam sporo emocji, jeśli chodzi o występy drużyn naszej Akademii. Druga drużyna Zagłębia wpakowała pół tuzina goli Sarmacji Będzin i pewnie lideruje w rozgrywkach Klasy okręgowej „Zina Katowice-Sosnowiec” Grupa 4. W nieco gorszych nastrojach są chłopaki występujący w Centralnej Lidze Juniorów U17. Wyjazdowa porażka z Miedzią Legnica spowodowała włączenie czerwonej lampki… Zespół Łukasza Nadolnego musi zapunktować w najbliższych meczach, by utrzymać się w rozgrywkach.
Z kolei piłkarze Marcina Paula i Jovana Ninkovicia wysoko i efektownie pokonali w Bielsku-Białej Podbeskidzie i zajmują pierwsze miejsce w I Lidze Wojewódzkiej A1. Zespół oparty w głównej mierze na zeszłorocznych mistrzach I Ligi Wojewódzkiej B1 doskonale radzi sobie doskonale w najstarszej juniorskiej kategorii wiekowej, w której tak dobrych wyników jako Akademia nie mieliśmy chyba nigdy…
Warto także wspomnieć o trampkarzach z rocznika 2008 prowadzonych przez Mariusza Majewskiego, którzy w prestiżowym meczu wygrali w Zabrzu z Górnikiem 2:1. Zespół, jak twierdzi szkoleniowiec, idzie cały czas po swoje. No to, trzymamy kciuki!

 

KLASA OKRĘGOWA “ZINA KATOWICE-SOSNOWIEC” GRUPA 4
Sarmacja Będzin – Zagłębie II Sosnowiec 0:6 (0:3)
0:1 Emil Kłosek, 21 minuta
0:2 Mateusz Kozłowski, 35 minuta (asysta: Alex Tanque)
0:3 Alex Tanque, 45 minuta
0:4 Damian Hałatek, 57 minuta (asysta: Adrian Troć)
0:5 Alex Tanque, 66 minuta (asysta: Adrian Troć)
0:6 Alex Tanque, 70 minuta (rzut karny)
Sarmacja: H. Kozłowski – Majka, Ignalski, Bała, Kocot – Góral, Samborski, Maj, Dudała – Żmuda, Gładkowski.
Rezerwa: Żuchowski, Dal, Kulesza, Kułaga, Ząbek, Wrzal-Kosowski.
Zagłębie II: Frankowski – Chęciński, Machała (46’ Uthke-Nowak), Kłosek – Kaczmarek (70’ Chechelski), Hałatek, Barć (70’ P. Wybański), M. Kozłowski (62’ Lipka) – Alex Tanque, Popczyk (46’ Troć), Terbalyan (70’ Janosz).
Trener Damian Nowak: – Obie drużyny miały ciężkie warunki do gry w związku z silnie wiejącym wiatrem. Z pewnością ten wiatr utrudniał grę. Po raz kolejny dominowaliśmy nad przeciwnikiem, zasłużenie zdobywając 3 punkty. Zostało nam 6 kroków do celu… Jeśli chodzi o Alexa to zdobył on 3 bramki, ale pamiętajmy, że cały zespół pracował na niego. Ale cieszy to, że Alex stara się i pomaga drużynie.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR (ROCZNIK 2003-04)
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zagłębie Sosnowiec 3:6 (2:3)
Bramki: Maciasz, Sych, Bębenek, Wołowiec,  2 razy samobójcza.
Skład: Wałek – Jaskulski, Szlachta, Gałka, Bębenek -Sych, Wołowiec, Janus, Kopka – Płuciennik, Maciasz. Ponadto grali: Laskowski, Kieljan, Kaim, Miłek, Osiecki.
Trener Marcin Paul:Ogólnie dobry mecz w naszym wykonaniu. Po kłopotach w defensywie w pierwszej połowie, zespół dobrze zareagował i wyciągnął wnioski . Dużo sytuacji bramkowych z jednej i drugiej strony, jednak to my byliśmy skuteczniejsi.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 (ROCZNIK 2005)
Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec 4:2 (3:1)
Bramki: Antoni Kulawiak (asysta Uchnast), Łukasz Uchnast (asysta Paszczela).
Miedź: Lipiec – Jabłonka, Kaczemba, Kyzioł, Kania, Flak, Bolesta, Muller, Piżuch, Szymoniak, Nowakowski.
Zagłębie: Siuta – Tomala (75’ Gacal), Sraga, Klimczyk, Piątek, Adamiec (75’ Moroń), Dziedzic (46’ Sałapatek,  Lis (60’ Zawojski), Paszczela, Uchnast, Kulawiak (46’ Celej)
Trener Łukasz Nadolny:Bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu, o którym trzeba jak najszybciej zapomnieć. Musimy szybko się zregenerować i przygotować  do kolejnych spotkań w środę z Zagłębiem Lubin i w sobotę z FC Wrocław. Cały czas walczymy o pozostanie w lidze. Musimy i damy z siebie wszystko. Nie mamy już czasu na wpadki.

III LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2006)
KS Stadion Śląski II Chorzów – Zagłębie Sosnowiec 3:2 (0:0)
Bramki: Wojdas 2.
Skład: Janik – Zuchara (65’ Romański), Ściera, Domosławski (70’ Mularczyk), Szewczyk – Stawowy, Machnik (65’ Figura), Trębacz (55’ Dąbek) – Surlej (55’ Wojdas), Łoch, Sokół (65’ Blecharczyk).
Trener Adrian Zbroja:Pierwsza połowa spotkania toczona w wolnym tempie, mimo tego nasz zespół stworzył sobie 2 dogodne okazje do zdobycia bramki. Po przerwie nasza postawa uległa zdecydowanej poprawie i gra praktycznie toczyła się na połowie przeciwnika. Niestety, nie potrafiliśmy zapobiec kontratakom przeciwnika, za co zapłaciliśmy wysoką cenę. W 70 minucie przegrywaliśmy 0:3, lecz zespół nie poddał się i nawet w ostatnich 20 minutach stworzyliśmy wystarczającą liczbę sytuacji, by wygrać to spotkanie. Niestety, zawiodła nas skuteczność, a przeciwnik wykorzystał wszystkie swoje okazje bramkowe i przegraliśmy to spotkanie. Z tego meczu musimy wyciągnąć konkretne wnioski pod względem zachowania się pod bramką przeciwnika, tak by w następnych meczach być w takich sytuacjach konkretnym i skutecznym zespołem.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2007)
Skra Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:0)
Bramka: Siwek.
Skład: Zając – Mędrala, Gabor, Krawiec, Orczyk – Tobiczyk, Mironowicz, Kapera – Siwek, Musiał, Gaszewski. Ponadto grali: Rumiński, Świątek.
Trener Adrian Kaczkowski:Wyrównane spotkanie z bardzo wymagającym przeciwnikiem. Trudne warunki atmosferyczne utrudniały zespołom efektowną grę, natomiast imponujące było zaangażowanie i determinacja w dążeniu do odniesienia końcowego sukcesu. Strzelenie zwycięskiej bramki w końcówce spotkania to nagroda za bardzo dobrą i ciężką pracę wykonaną podczas każdej jednostki treningowej. Życzę zawodnikom i Trenerowi Skry dalszych sukcesów sportowych i dziękujemy za sportową rywalizację przez ostatnie 4 sezony.

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2008)
Górnik Zabrze – Zagłębie Sosnowiec 1:2 (1:1)
Bramki: Świerad, Micyk.
Skład: Wysogląd – Socha, Rogacz, Mirowski, Pilnicki, Grzesikowski, F. Nowak, Miśkiewicz, Świerad, Wieliński, Micyk. Ponadto zagrali: Drożdżowski, Sikorski, Tekiela, Madej oraz Palka.
Trener Mariusz Majewski:Mecz z klasowymi przeciwnikiem, który zagrał na wysokim poziomie. Sytuacja boiskowa często się zmieniała, obydwa zespoły chciały wygrać i były mocno zdeterminowane. Jednak to My przechyliliśmy szalę zwycięstwa na swoją korzyść w doliczonym czasie gry, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.
Zespół zagrał tak jak sobie zakładaliśmy, ambitnie, z zaangażowaniem i wiarą, która ma nam towarzyszyć do końca rozgrywek. Dziękuję Chłopakom za ten mecz i walkę do samego końca, mimo przeciwności, które wynikały z wydarzeń na boisku. Brawo Zagłębie! Idziemy dalej po swoje!

II LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2009)
Zagłębie Sosnowiec 0:1 AP TEAM Gliwice 0:1 (0:0)
Skład: Radomski – Dudziński, Gargula, Wawrowski, Nowak, Bochenek, Matyja, Machowicz, Tarnowski. Ponadto grali: Kozak, Belter, Stachurka, Wydrych, Markiewicz, Chatys.
Trener Daniel Nowak:Spotkanie to pokazało jak ważna jest koncentracja przez całe spotkanie. Prowadziliśmy grę i dominowaliśmy przez większość meczu stwarzając mnóstwo sytuacji strzeleckich, w których świetnie zachowywał się bramkarz rywali. Ale w połowie drugiej odsłony nie ustrzegliśmy się prostego błędu przy stałym fragmencie gry, w którym jak wiedzieliśmy, zespół rywali czuje się świetnie; co zresztą poskutkowało utratą bramki.
Spowodowało to, że rywale mocno się cofnęli i zaczęli grać piłkę bezpośrednią, broniąc wyniku, co jeszcze mocniej utrudniło zdobycie bramki. Nie znaleźliśmy recepty na udokumentowanie swojej przewagi golem, lecz na pewno na dużą pochwałę zasługuje gra mojego zespołu, który realizował założenia przedmeczowe. Dzięki nim w kolejnym meczu z rzędu stwarza on coraz to więcej sytuacji strzeleckich. Musimy
dalej pracować nad skutecznością, ponieważ jeśli będziemy kończyć chociaż 1/4 sytuacji, jakie sobie wypracowujemy sobie, to za efektowną grą pójdzie efektywność.

I LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK MŁODSZY (ROCZNIK 2010)
BTS Rekord Bielsko-Biała – Zagłębie Sosnowiec 7:0 (4:0)
Skład: Dudka – Latos, Matysek, Polczak, Tomczyk, Krawiec, Miśkiewicz, Koza, Tokarski.
Ponadto grali: Śmiejka, Szczypciak, Matwiejczuk, Marynowski, Gajda, Pytel.
Trener Jarosław Dzierżak:Mecz pod całkowitą kontrolą gospodarzy. W każdym elemencie byliśmy niestety słabszym zespołem. Przed nami bardzo dużo pracy na treningach, aby poprawiać naszą grę. Z każdej porażki trzeba wyciągnąć wnioski na przyszłość. I taką właśnie postawę, pełną zaangażowania i chęci, chcę zobaczyć w tym tygodniu na treningach.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin