Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Cenne zwycięstwo trampkarzy młodszych z Rekordem

Cenne zwycięstwo trampkarzy młodszych z Rekordem

7 maja 2024

W trakcie długiego weekendu majowego zespoły naszej Akademii z różnym powodzeniem rywalizowały o ligowe punkty. Warto w tym miejscu wspomnieć o cennym zwycięstwie trampkarzy młodszych, którzy w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej C2 wygrali 3:0 z Rekordem Bielsko-Biała. Do tego dołożyli wyjazdowe zwycięstwo 3:2 ze Stadionem Śląskim Chorzów. Brawo chłopaki Kuby Wiśniewskiego!

IV LIGA ŚLĄSKA – GRUPA I
KOS Victoria Częstochowa – Zagłębie II Sosnowiec 3:1 (1:0)
1:0 Adrian Błaszkiewicz, 29 minuta (głową)
2:0 Adrian Błaszkiewicz, 71 minuta
2:1 Bartosz Paszczela, 80 minuta (rzut karny)
3:1 Oskar Mazerant, 84 minuta (rzut wolny)
KOS Victoria (skład wyjściowy): Kotecki – Błędowski, Przybylski, Błaszkiewicz, Tomczyk – Jargosz, Mazerant, Skibiński – Piątkowski, Krawczyk, Kowalski. Ponadto grali w II połowie: Włodarek, Juchnik, Fizgał, Matyja, Krysik, Kiełkowicz.
Zagłębie II: Kabała – Smoleń, Szlachta, Kłosek – Ryndak, Uchnast, Barć (75 Zawojski), Lipka – Zielonka (67’ Mielczarek), Wołowiec (75’ Paszczela), Bębenek (61’ Dziedzic).
Żółte kartki: Piątkowski – Uchnast, Bębenek, Smoleń, Szlachta
Czerwona kartka: Kamil Szlachta (56 minuta – druga żółta kartka)
Trener Grzegorz Bąk: – Przegraliśmy mecz po 3 stałych fragmentach gry w wykonaniu rywali. Uczulaliśmy zresztą na to naszych zawodników. Ale to my powinnyśmy prowadzić już w 5 minucie, mieliśmy setkę, ale jej nie wykorzystaliśmy. Oddaliśmy w tym meczu dużo strzałów, dośrodkowań, były dogodne sytuacje, jednak bez efektów. Tylko sami na siebie możemy być źli, że nie zdobyliśmy więcej goli. Teraz czeka nas mecz o wszystko ze Zniczem Kłobuck.

Zagłębie II Sosnowiec – Znicz Kłobuck 3:3 (1:0)
1:0 Gabriel Kirejczyk, 36 minuta
1:1 Karol Kasprzyk, 50 minuta
2:1 Nikodem Zielonka, 53 minuta
2:2 Fabian Sławosz, 65 minuta
3:2 Bartosz Zawojski, 69 minuta
3:3 Bartosz Chłód, 90+2 minuta
Zagłębie II: Kabała – Ryndak, Wybański, Lipka (55’ Smoleń) – Mielczarek, Uchnast, Barć (63’ Zawojski), Adamiec – Zielonka (63’ Zielonka), Kirejczyk (46’ Wołowiec), Bębenek (46’ Dziedzic).
Znicz: Paliwoda – Kasprzyk, Wolski, Głowacki, Bartoszek – Chłód, Sitek, Ogłaza, Dylikowski (65 Słabosz) – Kosin (85’ Juśkiewicz), Sławuta.
Sędziowali: Wojciech Szczurek oraz Marcin Stoń i Szymon Mrowiec (wszyscy Bielsko-Biała). Żółte kartki: Kasprzyk, Głowacki, Bartoszek, Sitek, Juśkiewicz. Widzów: 100.
Trener Grzegorz Bąk: – Bramki jakie tracimy nie są zrozumiałe. Zbyt łatwo rywal je zdobywał. Z kolei my mieliśmy mnóstwo sytuacji golowych i ich nie wykorzystaliśmy. Brakuje nam wykończenia akcji, by zamknąć definitywnie mecz. By wygrywać trzeba dużo harować, nie ma nic za darmo…

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2005-2006)
Piast Gliwice – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)
Skład: Zając – Celej, Dąbek, Poradowski, Żądło, Sraga, Figura, Machnik, Blecharczyk, Grzyb, Trębacz. Ponadto grali: Surlej, Moroń, Ściera, Stawowy, Lech, Ociepa.
Trener Łukasz Matusiak: – Wyrównany mecz, jednak nieuwaga w obronie spowodowała utratę gola i później goniąc wynik narażaliśmy się na kontry przeciwnika. Szkoda ale dla mnie najważniejsze jest to jak zareagujemy na pierwsza porażkę.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 (ROCZNIK 2007)
Śląsk Wrocław – Zagłębie Sosnowiec 4:2 (2:0)
1:0 Bartosz Szywała 30’
2:0 Bartosz Szywała 37’
2:1 Jakub Orczyk 53’ (k.)
3:1 Adam Ciućka 65’
3:2 Kacper Oszek 75’
4:2 Michał Wróblewski 85’
Śląsk (wyjściowy skład): Pytlak – Cyrek (K), Fałowski, Pawlik, Gerstenstein, Markowski, Cegliński, Maliszewski, Wróblewski, Szywała, Ciućka.
Zagłębie (wyjściowy skład): Walczak – Gabor, Orczyk, Krawiec (K), Świętojański, Mędrala, Grzesikowski, Marcinkowski, Blecharczyk, Tobiczyk, Mironowicz.
Trener Łukasz Nadolny: – Śląsk to najlepszy zespół w lidze. Nieprzypadkowo zajmuje on pierwsze miejsce w tabeli i ma w swojej kadrze wielu reprezentantów Polski z różnych kategorii wiekowych. Gospodarze wygrali zasłużenie, chociaż dwa razy dochodziliśmy na kontakt i mieliśmy swoje sytuacje do wyrównania. Ten mecz był cenną lekcją dla naszych zawodników, którą postaramy się przekuć w lepszą dyspozycję. Przed nami kolejny mecz w lidze i już rozpoczynamy do niego przygotowania.

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2008)
Zagłębie Sosnowiec II – Odra Wodzisław 5:2 (3:1)
Bramki: Witanski 2x , Klimek 2x, Kapera
Skład: Kowalczyk – Świerad, Nocoń, Mądry, Nowak, Micyk – Radomski, Kapera – Musiał(C), Witanski , Steczek. Rez: Piekarski, Jurkiewicz, Zajdler, Bartosik, Augustyn, Jabłoński, Kilmek
Trener Adrian Kaczkowski: – Mecz pod nasza nasza kontrola z krótkimi momentami dekoncentracji i błędów indywidualnych zakończonych strata dwóch bramek. To nie było spotkanie, które stało na wysokiej intensywności, natomiast gdy kilkakrotnie przyspieszyliśmy i weszliśmy na swój poziom gry stworzyliśmy kilka ciekawych, zespołowych akcji. Przed nami dwie najbliższe konfrontacje na przestrzeni trzech dni z bardzo wymagającymi rywalami i jeśli chcemy powalczyć o zwycięstwo i utrzymać wysokie miejsce w tabeli musimy zagrać na maksimum naszych możliwości.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2009)
Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice
Czwartek, 9 maja, godz. 15:00

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2010)
Zagłębie Sosnowiec – Rekord Bielsko-Biała 3:0 (2:0)
1:0 Herman (as. Matysek), 4 minuta
2:0 Klima (as. Matysek), 37 minuta
3:0 Herman (as. Zubek), 70 minuta
Skład: Nowak – Tomczyk, Węglarczyk, Zubek, Krawiec – Miśkiewicz, Klima, Matysek – Herman, Sroka, Bajer.
W składzie grali również: Dudka, Latos, Strzecha, Ziółkowski, Wieczorek
Trener Jakub Wiśniewski: – Mieliśmy okazję zagrać z wymagającym rywalem dlatego bardzo cieszy nas fakt, że byliśmy stroną dominującą w tym spotkaniu. Zadowoleni jesteśmy również z czystego konta i trzech zdobytych bramek, co pokazuje, że jesteśmy coraz skuteczniejsi w obu polach karnych.

Stadion Śląski Chorzów 2:3 Zagłębie Sosnowiec 2:3 (1:1)
0:1 Sroka (as. Miśkiewicz), 19 minuta
1:1 ?, 37 minuta
1:2 Klima (as. Miśkiewicz), 42 minuta
2:2 ?, 55 minuta
2:3 Herman, 72 minuta
Skład: Nowak – Tomczyk, Węglarczyk, Zubek, Krawiec – Miśkiewicz, Klima, Strzecha – Wieczorek, Sroka, Herman
W składzie również: Dudka, Latos, Ziółkowski
Trener Jakub Wiśniewski: – Jesteśmy zadowoleni z wielu momentów naszej gry, w ostatnich tygodniach częstotliwość odbiorów piłki na połowie przeciwnika, liczba uderzeń na bramkę przeciwnika czy kreowanie sytuacji bramkowych jest na wysokim poziomie. Wiemy natomiast jakie elementy naszej gry wymagają poprawy i w tych aspektach będziemy chcieli również zrobić krok do przodu.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2011)
Piast Gliwice – Zagłębie Sosnowiec 2:2 (1:0)
Bramki: Karol Szczepek, Jakub Jaworski
Skład: Garncarz Oliwier – Moras Marcel, Plebanek Adam, Szczepek Karol, Bajer Kamil, Wieczorek Stanisław, Kuglin Igor, Nowak Kacper, Uwijała Michał, Jarecki Igor, Kacper Hanytkiewicz, Krystian Matusik, Kiełbasa Kamil, Strzecha Alan, Jaworski Jakub
Trener Mirosław Kudlak: – Jest takie powiedzenie: ” (…), jeżeli meczu nie da się wygrać to trzeba go zremisować. (….).”. Tego dnia sprawdziło to się w naszym przypadku w 100 %. Dziś nie mieliśmy zbyt dużo argumentów w ofensywie, by przechylić wynika na naszą korzyść. Co prawda z piłką wyglądaliśmy bardzo dobrze, jednak nie miało to przełożenia na sytuacje boiskowe. Po pierwszej połowie przegrywamy po składnej akcji Piasta. Na drugą połowę wychodzimy zdeterminowani, by za wszelką cenę odrobić stratę bramkową. Udaje nam się wyrównać po bardzo ładnym strzale Karola Szczepka, jednak przeciwnik ponownie obejmuje prowadzenie po strzale z rzutu wolnego (strzał stadiony świata). Nie poddajemy się i udaje nam się wyrównać w ostatniej minucie spotkania. W takich momentach bardzo doceniam drużynę z jaką mam pracować, bo to są chłopcy którzy potrafią przetrwać ciężkie momenty i utrzymać dyscyplinę.

I LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK (ROCZNIK 2012)
Piast Gliwice – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (1:1)
Bramka: Alan Jabczyński
Skład: Mazur – Drożniak, Belica, Leśniak, Kozik, Piotrowicz, Stępień, Jabczyński, Sawczyn, Machnik, Wojciechowski, Głowacki, Cieśla Alan, Jankowski, Borowik .
Trener Rafał Czyrwik: – Mecz bardzo słaby w naszym wykonaniu, choć pierwsza połowa była dosyć wyrównana to już w drugiej połowie przeciwnicy zdominowali naszą grę. W pierwszej części zrealizowaliśmy nasze założenia przedmeczowe i stworzyliśmy sobie sytuacje, choć to przeciwnik pierwszy zdobył bramkę . Ale kilkukrotnie mogliśmy zdobyć jeszcze bramkę, ale brakowało skuteczności. Druga część spotkania to całkowity chaos w naszej grze, brak doskoku do przeciwnika, brak asekuracji i kompletny brak pomysłu w fazie ataku. Nasza gra z minuty na minutę zaczyna być nerwowa i wolna. Gratulacje dla przeciwników za dobrą rywalizację a my dalej pracujemy na treningach i głównym celem będzie faza atakowania i kontrola emocji.