Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / CLJ-ka w gazie, a młodzicy lepsi od Akademii im. Łukasza Piszczka

CLJ-ka w gazie, a młodzicy lepsi od Akademii im. Łukasza Piszczka

13 marca 2023

To był dobry weekend drużyn naszej Akademii. Co prawda drugi zespół Zagłębia nadal jest w blokach startowych, gdyż z powodu ataku zimy nie odbył się wyjazdowy mecz w Bytomiu z Szombierkami, natomiast juniorzy starsi A1 inaugurują swoje rozgrywki w najbliższą niedzielę, ale grały inne ekipy. Cenne zwycięstwo odniosła drużyna Centralnej Ligi Juniorów U17, która zdobyła ważne 3 punkty w Bielsku-Białej. Z kolei podopieczni Łukasza Walczaka z rocznika 2011 okazali się lepsi od rówieśników z Akademii BVB im. Łukasza Piszczka. A to wystawia bardzo dobre świadectwo naszej Akademii…

IV LIGA ŚLĄSKA – GRUPA I
Szombierki Bytom – Zagłębie II Sosnowiec
Mecz został odwołany z powodu fatalnego stanu boiska. Nowy termin wyznaczy Komisja ds. Rozgrywek Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2004-2005)
Zagłębie Sosnowiec – BTS Rekord Bielsko-Biała
Niedziela, 19 marca, godz. 10:00
Boisko ze sztuczną nawierzchnią na Kresowej

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17
BTS Rekord Bielsko-Biała – Zagłębie Sosnowiec 1:3 (0:1)
Bramki: Gaszewski 16, Mizera 60’ Siwek 90’
Rekord: Nowak – Kliś, Kaźmierczak, Gołąbek, Górkiewicz, Wiertelorz, Grabczyński, Ptak, Tekieli, Bączek, Oszek.
Zagłębie: Zając – Ociepa, Żądło(75’ Gabor), Krawiec, Tomala, Stawowy, Gaszewski (78’ Klimek), Zawojski (90’ Mądry), Mizera (90’ Dąbek), Śliwiński, Górkiewicz (84’ Siwek).
Trener Łukasz Nadolny: – To było bardzo fizyczne spotkanie, bardzo kontaktowe. Od samego początku oba zespoły grały na wysokiej intensywności. Cieszę się, że wykorzystaliśmy wypracowane sytuacje. Gol Maksa dał nam lepszy bezpośredni bilans z rywalem. Wspominałem o tym, że mamy dobry zespół i wiosna będzie lepsza. Tak też się dzieje. Drugi mecz i drugie zwycięstwo. Pracujemy dalej i dążymy do realizacji celu.

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2006/07)
Piast Gliwice – Zagłębie Sosnowiec 1:4 (0:1)
Bramki: Dymiński (rzut karny) – Lech (asysta: Musiał), Trębacz (asysta: Kapera), F. Blecharczyk (asysta: Jurkiewicz), Moroń.
Skład: Walczak – Jurkiewicz, Figura, Poradowski, Tobiczyk (Bochenek – 87) – Mironowicz (Kulig – 82), Trębacz, Kapera (Moroń – 65) – Musiał, Lech (Fiba – 80), Najduch (F. Blecharczyk – 45).
Trener Adrian Zbroja: – Mecz rozgrywany w trudnych warunkach atmosferycznych na zaśnieżonym boisku. Byliśmy zespołem prowadzącym grę, przeciwnicy zagrażali nam tylko poprzez atak szybki i stałe fragmenty gry. Zespół bardzo dobrze zaadaptował się do panujących warunków i zepchnęliśmy rywala do gry w defensywie. Już do przerwy powinniśmy prowadzić większą liczbą bramek, jednak zawiodła nas trochę skuteczność. Pierwsze 10 minut po przerwie pozwoliło nam ustawić spotkanie. W tym czasie zdobyliśmy dwie bramki z czego bramka na 0:3 padła po bardzo dobrej akcji praktycznie całego zespołu. Dodać należy, że w tym spotkaniu zdobyliśmy dwie bramki rzadkiej urody. Najpierw Filip Blecharczyk pięknym uderzeniem głową wykończył akcję zespołową, a na 15 minut przed końcem Oliwier Moroń popisał się kapitalnym uderzeniem z około 25 metrów. Pochwalić jednak należy cały zespół, który sumiennie pracował na to, by rundę wiosenną rozpocząć od przekonującego zwycięstwa.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2008)
Zagłębie Sosnowiec – Stadion Śląski Chorzów 2:2 (2:0)
Bramki: Włosek, Miśkiewicz
Skład: Wysogląd – Bartosik, Nocoń, Nesterenko, Pilnicki – Włosek, Grzesikowski, Miśkiewicz – Marcinkowski, Witański, Palka. Rezerwowi: Radomski, Świerad, Harwin, Wieliński, Piekarski.
Trener Adrian Kaczkowski: – Remis jest wynikiem sprawiedliwym, natomiast czujemy niedosyt po spotkaniu. Prowadząc 2:0 stworzyliśmy sobie 3 bardzo dobre sytuacje strzeleckie, niestety ich nie wykorzystaliśmy, a przeciwnik z dużą determinacją dążył do odrobienia strat i dopiął swego w końcówce spotkania . Kolejny bardzo wymagający mecz za nami. Mamy dobrze zdiagnozowane elementy w naszej grze i organizacji pracy, które chcemy podnieść na jeszcze wyższy poziom w najbliższych tygodniach i na tym się skupiamy w codziennej pracy.

II LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2009)
Rozwój Katowice – Zagłębie Sosnowiec 4:1 (3:0)
Bramka: Pietrowski
Skład: Radomski, Tarnowski, Matysik, Strzelecki, Gargula, Wawrowski, Nowak, Długokęcki, Machowicz, Pietrowski, Pyryt. Zagrali również: Kozak, Pierścionek, Matyja, Babuch oraz Chatys.
Trener Mariusz Majewski: – Mecz w zasadzie rozstrzygnął się w pierwszych 20 minutach gry, gdy w prosty sposób straciliśmy 3 bramki. W tym fragmencie graliśmy bojaźliwie, niepewnie oraz bez wiary we własne umiejętności, a Rozwój wykorzystał w pełni naszą niedyspozycję na początku spotkania. Po bardzo nerwowym początku wróciliśmy na właściwe tory, zaczęliśmy utrzymywać się przy piłce i tworzyć sytuacje bramkowe. Początek drugiej połowy był bardzo optymistyczny, jednak po błędzie w ustawieniu straciliśmy kolejną bramkę. Cieszy fakt, że w meczu z klasowym przeciwnikiem umieliśmy przejąć inicjatywę i wykreować wiele sytuacji podbramkowych, a także zdobyć honorowego gola. Pokazuje to, że w chłopakach drzemią spore możliwości, natomiast zdecydowanie musimy popracować nad odpowiednim podejściem do meczu i grą całego zespołu w defensywie.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2010)
Zagłębie Sosnowiec – Stadion Śląski Chorzów 1:1 (0:0)
Bramka: Tokarski
Skład: Dudka – Matwiejczuk, Latos, Tomczyk, Koza – Strzecha, Krawiec, Tokarski – Miśkiewicz. Grali również: Nowak, Matysek, Czajkowski, Bebel, Hanytkiewicz.
Trener Adrian Barański: – Spotkanie dobre dla oka, dynamiczne i ofensywne, z dużą ilością sytuacji bramkowych z obu stron. Szkoda straconej bramki ze stałego fragmentu gry, ale cieszy rzadkiej urody gol strzelony przez Marcela Tokarskiego po asyście Dominika Bebela. Pracujemy na treningach, żeby nasza gra w ofensywnie była mniej przewidywalna, bo tutaj mamy największe rezerwy.

I LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK (ROCZNIK 2011)
BVB im. Łukasza Piszczka Goczałkowice – Zagłębie Sosnowiec 3:5 (0:4)
Bramki: Bebel x3, Wieczorek x1, Jaros x1
Skład: Jarecki – Hanytkiewicz, Moras, Sochański – Wieczorek, Kiełbasa, Strzecha, Szczepek – Bebel. Grali również: Garncarz, Świrk, Czajkowski, Nowacki, Jaros
Trener Łukasz Walczak: – Za nami mecz, którego przebieg dostarczył nam wszystkim znakomitego doświadczenia. Po świetnej pierwszej połowie – sytuacja, w której tracimy 3 bramki w 10 pierwszych minutach drugiej połowy, wymagała od moich zawodników odpowiedniej reakcji mentalnej. Zawodnicy zdali ten test, za co należą im się ogromne brawa.