Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / CLJ-ka wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo…

CLJ-ka wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo…

28 sierpnia 2023

Nadal bez zwycięstwa w rozgrywkach grupy zachodniej Centralnej Ligi juniorów U17 pozostaje ekipa Centralnej Ligi Juniorów U17. Podopieczni trenera Łukasza Nadolnego w miniony weekend prowadzili 2:0 z Pogonią Szczecin, ale w doliczonym czasie gry to rywale strzelili zwycięskiego gola. Nasz zespół ma za sobą 3 spotkania z bardzo silnymi rywalami, a przed nim – Zagłębie Lubin, przeciwnik z najwyższej półki… Pamiętajmy jednak, że nawet w ciężkich chwilach można pokazać charakter, by cieszyć się potem z kompletu punktów…

 

IV LIGA ŚLĄSKA – GRUPA I
Ruch Radzionków – Zagłębie II Sosnowiec 3:0 (0:0)
1:0 Szymon Matysek, 67 minuta
2:0 Szymon Matysek, 79 minuta
3:0 Kacper Zalewski, 90+4 minuta
Ruch: Strzelczyk – Kwaśniewski, Otwinowski, Ćwielong, Turczyn – Kowalski (64’ Zalewski), Sadlak (76’ Brewczyk), Siwy (89’ Dudziński), Gwiaździński – Harmata, Szromek (57 Matysek).
Zagłębie II: Siuta – Chęciński (55’ Niemiec), Staniak, Lipka (82’ Wołowiec) – Płuciennik, Uchnast, Małkowski, Szostek – Dziedzic (68’ Śliwiński), Paszczela (59’ Mielczarek), Kulawiak.
Trener Grzegorz Bąk: – Do momentu utraty pierwszego gola wydawało się, że mamy mecz pod kontrolą. Nieodpowiedzialność przy rozegraniu piłki spowodowała, że straciliśmy pierwszego gola. Do napędziło Ruch ponadto bardzo pomogli mu kibice. W tym chaosie nie mogli się odnaleźć. No i skończyło się porażką. To było kolejne doświadczenie dla tych młodych chłopaków…

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2005-2006)
Stadion Śląski Chorzów – Zagłębie Sosnowiec
Stadion Śląski – Zagłębie Sosnowiec 1:3 (1:1)
Bramki: Martosz x2, Wybański.
Skład: Zając- Lis, Wybański, Poradowski, Sraga – Adamiec, Zawojski, Celej, Śliwiński, Wojdas – Martosz.
Zmiany: Martosz – Stawowy 82′, Wojdas – Żądło 88′, Zawojski – Blecharczyk 62′, Sraga – Grzyb 72’, Śliwiński- Łagan 72′
Trener Łukasz Matusiak: – Znów jako pierwsi tracimy bramkę, co zmusza nas do grania częściej w ataku pozycyjnym. Ale poradziliśmy sobie i pokazaliśmy charakter i jakość tej drużyny. Dobre zmiany i zmiana systemu na 2 napastników opłaciła się. Ważne punkty, już czekamy na kolejnego rywala, z  którym zmierzymy się w środę.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 (ROCZNIK 2007)
Zagłębie Sosnowiec – Pogoń Szczecin 2:3 (2:0)
1:0 – Kacper Oszek 5’
2:0 – Igor Gaszewski 26’ (k.)
2:1 – Marcel Woźniak 57’
2:2 – Olivier Siniawski 84’
2:3 – Marcel Woźniak 90+1’
Zagłębie: Walczak – Mędrala, Tobiczyk, Krawiec (K), Świętojański, Mironowicz (75’ Mądry), Gaszewski, Blecharczyk (80’ Gabor), Klimek (60’ Matusek), Ignatowicz (70’ Miśkiewicz), Oszek (85’ Musiał)
Pogoń: Ciechomski – Bartkowiak (70’ Chmielewski), Pawłowski, Stasiak, Drećko, Kulpa (K), Wojtaszek (46’ Woźniak), Rogowski (46’ Siniawski), Waligóra (70’ Ignatowicz), Jóźwiak, Baj.
Trener Łukasz Nadolny: – Naprawdę szkoda nam tego spotkania. W pierwszej połowie zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze, ale w drugiej trener Pogoni wpuścił Sieniawskiego oraz Woźniaka na boisko i z pewnością zrobili oni różnicę. Musimy przełknąć gorycz porażki, ale taki jest sport. Na pewno sobie jednak z tym poradzimy i dobrze wiemy, nad czym mamy pracować.

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2008)
Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (0:0)
Bramki: Nesterenko, Kapera.
Skład: Piekarski – Kurek, Rogacz, Nesterenko, Bartosik, Pilnicki, Stokłosa, Grzesikowski, Witański, Kapera, Kukla. Rezerwowi: Kowalczyk, Włosek, Nocoń, Wnęczak, Augustyn, Steczek, Orczyk
Trener Adrian Kaczkowski: – Kolejny bardzo wymagający mecz, a co za tym idzie kolejne świetne doświadczenie dla naszej młodej drużyny. W spotkaniu mieliśmy różne momenty raz mieliśmy inicjatywę, raz musieliśmy dłużej całym zespołem aktywnie bronić pod linią piłki, natomiast cały mecz graliśmy z olbrzymim zaangażowaniem, a w kluczowym momencie zachowaliśmy chłodną głowę wykańczając składną zespołową akcja po ataku szybkim.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2009)
GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 6:1 (4:0)
Bramki: Pyryt x2, Chatys, Matysik, Wawrowski, Ligęza
Skład: Szymecki – Matysik, Palenik, Strzelecki, Babuch, Chatys, Nowak, Długokęcki, Pyryt, Ligęza, Machowicz. Ponadto zagrali Wawrowski, Stuglik, Matyja, Markiewicz, Gargula, Pietrowski.
Trener Mariusz Majewski: – Zwycięstwo z zawsze nieobliczalnym Rozwojem Katowice na pewno jest bardzo ważne, tym bardziej że nasze poprzednie dwa mecze zakończyły się remisami. Mimo przekonywującego zwycięstwa zagraliśmy nie do końca tak jak chcielibyśmy. Nie byliśmy dostatecznie skoncentrowani, popełnialiśmy proste błędy techniczne i decyzyjne, skuteczność również pozostawiała wiele do życzenia.

GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:0)
Bramka: Wawrowski
Skład: Szymecki – Matysik, Palenik, Strzelecki, Babuch, Chatys, Nowak, Długokęcki, Pyryt, Ligęza, Machowicz. Ponadto zagrali: Wawrowski, Stuglik, Pierścionek, Markiewicz, Gargula, Pietrowski.
Trener Mariusz Majewski: – Dobrze zorganizowany i poukładany GKS Tychy postawił nam bardzo ciężkie warunki. Mecz charakteryzował się dużą determinacją z obydwu stron, dlatego większość akcji nie było płynnych, dominowały fazy przejściowe i walka o każdy centymetr boiska. Chwała Chłopakom, że wytrzymali fizycznie tą wymianę ciosów i ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Bramka zdobyta w 4 minucie doliczonego czasu gry smakuje wyjątkowo i świadczy o tym, że ta drużyna nigdy się nie poddaje. Cieszy również fakt,że po raz kolejny pokazaliśmy, że dysponujemy szerokim składem, a każdy zawodnik wchodzący do gry dołożył swoją cegiełkę do tego ważnego zwycięstwa. Brawo Drużyna!

II LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2010)
Górnik II Zabrze – Zagłębie Sosnowiec 1:6 (0:2)
9′ 0:1 Sroka
15′ 0:2 Herman (as. Matysek)
51′ 1:2 Górnik II Zabrze (rzut karny)
61′ 1:3 Tokarski (as. Matysek)
68′ 1:4 Tokarski (rzut karny)
69′ 1:5 Herman
78′ 1:6 Herman (as. Ziółkowski)
Skład: Nowak – Tomczyk, Sroka, Krawiec, Latos M. – Miśkiewicz, Latos Sz., Matysek – Herman, Bebel, Tokarski. W składzie również: Dudka, Zubek, Marynowski, Ziółkowski, Strzecha
Trener Jakub Wiśniewski: – Kolejny mecz, w którym nasza przewaga jest widoczna poprzez dużą liczbę wykreowanych sytuacji bramkowych oraz czas spędzony z piłką na połowie przeciwnika. Jestem zadowolony z realizacji założeń przedmeczowych przez zespół, natomiast musimy być skuteczniejsi w polu karnym przeciwnika oraz poprawić zachowania w fazie bronienia dzięki czemu wejdziemy na wyższy poziom.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2011)
ROW Rybnik – Zagłębie Sosnowiec 2:6 (1:2)
Bramki: Bajer, Latos, Jaros, Bebel, Szczepek, Nowak.
Skład: Garncarz, Jarecki – Świrk, Moras, Latos, Bebel, Bajer, Szczepek, Nowak, Strzecha, Sochański, Hanytkiewicz, Kiełbasa, Wieczorek, Jaros..

Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:3 (1:1)
Bramki: Nowak, Strzecha, Szczepek
Skład: Garncarz, Jarecki – Świrk, Moras, Latos, Plebanek, Bajer, Szczepek, Nowak, Strzecha, Sochański, Hanytkiewicz, Kiełbasa, Wieczorek, Jaros, Uwijała, Kuglin.
Trener Adrian Barański: – W tygodniu graliśmy wyjazdowe spotkanie w Rybniku, na trudnym terenie, co było widoczne zwłaszcza w pierwszej połowie spotkania. W drugiej odsłonie było już zdecydowanie efektywniej, przede wszystkim skuteczniej.
W niedzielę Podbeskidzie postawiło trudne warunki, dominowało fizycznie, przez co nasze założenia nie były w pełni realizowane. Pokazaliśmy charakter, odrabiając dwubramkową stratę. Martwi postawa w obronie, bo w połączeniu z fazą przejściową zbyt łatwo pozwalamy rywalom na kreowanie sytuacji bramkowych.

I LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK (ROCZNIK 2012)
Zagłębie Sosnowiec – KS Stadion Śląski Chorzów 3:4 ( 2:1 )
Bramki: Kamil Bebel , Szymon Pupkiewicz , Nikodem Staroń.
Skład: Machnik, Mazur – Drożniak, O. Cieśla, Leśniak, A. Cieśla, Jaworski, Jabczyński, Staroń, Bebel, Baran, Belica, Filipkowski, Pupkiewicz, Stępień, Piotrowicz.
Trener Rafał Czyrwik: – Pierwszy mecz sezonu w wykonaniu rocznika 2012 rozpoczęliśmy z wielkim animuszem i motywacją, aby rozegrać dobre spotkanie i zrealizować wszystkie nasze założenia. Pierwsza połowa nerwowa w naszym wykonaniu, dużo niedokładności i brak skuteczności w działaniach, lecz schodzimy na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Drugą połowę zaczynamy zdecydowanie lepiej, osiągamy znaczną przewagę i kontrolujemy wydarzenia boiskowe. Jednak nasze błędy indywidualne i brak skuteczności powodują, że niestety po meczu cieszą się goście, a my mamy dużo materiału do analizy i poprawy już w następnych meczach. Niemniej wielkie brawa dla zawodników za zaangażowanie i dobrą postawę.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin