Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / CLJ-ka z lekką zadyszką, juniorzy starsi z kolejną wygraną!

CLJ-ka z lekką zadyszką, juniorzy starsi z kolejną wygraną!

8 kwietnia 2024

Drużyny naszej Akademii ze zmiennym szczęściem walczyły w miniony weekend o ligowe punkty. Martwią nieco występy CLJ-ki, która w ostatnich 3 spotkaniach zdobyła tylko jedno „oczko”, notując dwie porażki. Z kolei juniorzy starsi wygrali kolejne spotkanie, tym razem 2:0 z Rozwojem Katowice i w tabeli I Ligi Wojewódzkiej A1 prowadzą z 2 punktami przewagi nad Ruchem Chorzów.

IV LIGA ŚLĄSKA – GRUPA I
Unia Rędziny – Zagłębie II Sosnowiec 0:2 (0:0)
0:1 Bartosz Martosz, 66 minuta (rzut karny)
0:2 Kamil Bębenek, 90 minuta
Unia (skład wyjściowy): A. Kowalczyk – Trzepizur, S. Kowalczyk, Lewczenko, Góralczyk – Kotala, Kempa, Dobosz, Niedbała – Porochnicki, Andrzejewski.
Zagłębie II: Wałek – Ryndak, Szlachta, Szlachta – Płuciennik (55’ Dziedzic), Uchnast, Barć, Mielczarek, Zielonka – (80’ Wołowiec) Kulawiak (46’ Martosz), Paszczela (55’ Bębenek).
Czerwona kartka: Mikołaj Kempa (35 minuta – akcja ratunkowa).
Trener Grzegorz Bąk: – To był dla nas bardzo ciężki mecz. Od 35 minuty graliśmy w przewadze liczebnej po czerwonej kartce dla gracza rywali, którzy bronili się bardzo ambitnie. Powinniśmy wcześniej zdobyć bramkę, ale w końcu wyszliśmy na prowadzenie po strzale Bartosza Martosza z rzutu karnego. Cieszę się nie tylko z 3 punktów, ale także z tego, że zagraliśmy na zero z tyłu.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2005-2006)
Zagłębie Sosnowiec – Rozwój Katowice 2:0 (0:0)
Bramki: Dąbek, Żądło
Skład: Kabała – Celej (85’ Surlej), Stawowy (60’ Machnik), Lech (60’ Dąbek) – Poradowski, Szewczyk (46’ Żądło), Sraga, Figura (80’ Ściera), Blecharczyk (80’ Najduch) – Grzyb, Trębacz (70’ Ociepa).
Trener Łukasz Matusiak: – Cieszy zwycięstwo i to że kolejny mecz zagraliśmy na zero z tylu. Nie popadamy w euforię tylko ciśniemy dalej, przed nami kolejny tydzień ciężkiej pracy.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 (ROCZNIK 2007)
Gryf Tczew – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (2:1)
1:0 Jakub Morus 1’
1:1 Kacper Oszek 43’
2:1 Michał Śledź 45+3’
3:1 Igor Wroński 90+3’
Gryf (wyjściowy skład): Szpucha – Łosiak (K), Dudek, Żabiński, Śledź, Aftka, Magrowski, Imianowski, Quaium, Morus, Bieszke. Trener: Janusz Fabich
Zagłębie (wyjściowy skład): Walczak – Mędrala, Tobiczyk, Krawiec (K), Świętojański, Mironowicz, Gaszewski, Blecharczyk, Oszek, Żakowski, Górkiewicz. Trener: Łukasz Nadolny
Żółte kartki: Quaium, Dudek, Żabiński, Wroński (Gryf) – Mironowicz, Micyk (Zagłębie)
Trener Łukasz Nadolny: – Dzisiaj nic nam nie wychodziło mimo przewagi. Nie potrafiliśmy finalizować tworzonych przez nas sytuacji, natomiast zespół z Tczewa wykorzystał nasze błędy. Ten mecz to kolejna lekcja dla naszych zawodników, z której musimy wyciągnąć jak najwięcej wniosków

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2008)
Zagłębie II Sosnowiec – Gwarek Zabrze 2:2 (1:0)
Bramki: Radomski, Steczek
Skład: Piekarski – Bartosik, Mądry, Nowak, Gabor, Świerad – Radomski, Wnęczak – Kapera, Musiał (C), Klimek. Rezerwowi: Kowalczyk, Jabłoński,Steczek, Witański, Nocoń, Zajdler, Jurkiewicz
Trener Adrian Kaczkowski: – Wyrównany mecz i z perspektywy całego spotkania sprawiedliwy remis. Spotkały się dwa zespoły chcące grać w piłkę mające swój styl także to było ciekawe oraz intensywne spotkanie. Cieszy nas progres sportowy jaki ten zespół wykonał na przestrzeni ostatnich miesięcy. Z optymizmem i pewnością siebie podchodzimy do czekających nas kolejnych ligowych wyzwań.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2009)
Rozwój Katowice – Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:1)
Bramki: Pyryt x2
Skład: Kozak – Babuch, Wawrowski, Strzelecki, Pietrowski – Długokęcki, Nowak, Stuglik – Pierścionek, Pyryt, Machowicz.
Rezerwowi: Szymecki, Matysik, Markiewcz, Bokisz, Wrzalik, Ligęza, Matyja
Trener Adrian Kaczkowski: – To było bardzo wymagające spotkanie. Zespół Rozwoju zaprezentował bardzo ciekawą piłkę oraz postawił trudne warunki dlatego tym bardziej trzeba docenić zwycięstwo oraz styl w jakim go osiągnęliśmy. Chcemy jak najdłużej utrzymać zwycięską passe i z każdy tygodniem stawać się lepszymi zawodnikami oraz lepszą drużyną.

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2010)
Środa, 3 kwietnia: Górnik Zabrze – Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:0)
1:0 ?, 15 minuta
2:0 ?, 51 minuta
2:1 Bebel (as. Tomczyk), 52 minuta
3:1 ?, 67 minuta
4:1 ?, 69 minuta
Skład: Nowak – Tomczyk, Węglarczyk, Sroka, Marynowski – Miśkiewicz, Krawiec, Matysek – Tokarski, Bebel, Ziółkowski
W składzie również: Zubek, Latos, Klima, Wieczorek
Trener Jakub Wiśniewski: – Pomimo rezultatu końcowego jesteśmy zadowoleni ze swojej dyspozycji w tym meczu, szczególnie z drugiej połowy. Oczywiście nie wszystko funkcjonowało tak jakbyśmy chcieli, natomiast wiele rzeczy w naszej grze było pozytywnych. Gospodarze częściej dochodzili do sytuacji strzeleckich, ale nasz bramkarz był skuteczny w swoich interwencjach. Cieszy nas również fakt, że nasze założenia były realizowane na zadowalającym poziomie.

Sobota, 6 kwietnia: Śląska Akademia Piłkarska – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (2:0)
1:0 ?, 7 minuta
2:0 ?, 39 minuta
2:1 Miśkiewicz (as. Ziółkowski), 72 minuta
3:1 ?, 80 minuta
Skład: Dudka – Tomczyk, Węglarczyk, Sroka, Marynowski – Klima, Krawiec, Matysek – Tokarski, Miśkiewicz, Bebel
W składzie również: Nowak, Zubek, Latos, Ziółkowski
Trener Jakub Wiśniewski: – Kolejny mecz, w którym gramy dwie różne połowy, co niestety jest dla nas standardem w tym sezonie wiosennym. W tym spotkaniu bazowaliśmy głównie na umiejętnościach indywidualnych naszych zawodników, zabrakło nam jednak realizacji naszych zasad gry. Przy każdej ze straconych bramek popełnialiśmy błędy indywidualne, których powinniśmy uniknąć.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2011)
Rekord Bielsko-Biała – Zagłębie Sosnowiec 1:1 (1:1)
Bramka: Karol Szczepek
Skład: Garncarz – Hanytkiewicz, Moras, Plebanek, Jaworski, Szczepek, Wieczorek, Matusik, Kuglin, Jaros, Nowak, Sochański, Latos, Uwijała.
Trener Mirosław Kudlak: – Mecz z niewygodnym rywalem, na małym boisku. Szacunek dla całej drużyny za determinację, walkę, wolę zwycięstwa i 100 % zaangażowania. Przed meczem nakreśliliśmy sobie plan, chcieliśmy grać piłką – a nie za nią biegać. Przez cały mecz w 75% byliśmy w posiadaniu piłki, szybko strzeliliśmy bramkę, mieliśmy kolejne okazje. Niestety jeden błąd, chwila nieuwagi, przeciwnik wykonuje szybką kontrę, która kończy się bramką. Na drugą połowę wychodzimy bardzo zmotywowani. Szybko przejmujemy kontrolę nad meczem, jednak przeciwnik postawił na proste środki stawiając na wysokości pola karnego przysłowiowy „autobus” i to zadziałało. Żal straconych szans m.in. niewykorzystany rzut karny, ostemplowanie słupków bramki przeciwnika, jednak szanujemy ten punkt i przygotowujemy się do kolejnego meczu.

I LIGA WOJEWÓDZKA D2 (ROCZNIK 2012)
ROW Rybnik – Zagłębie Sosnowiec 2:3 (1:3)
Bramki: Nikodem Staroń x3
Skład: Mazur – Staroń, Belica, Leśniak, Stępień, Jabczyński, Wojciechowski, Piotrowicz, Cieśla Alan, Machnik, Drożniak, Utratny, Jankowski, Głowacki, Bebel Kamil.
Trener Rafał Czyrwik: – Mecz zaczynamy bardzo dobrze, bo już w pierwszych minutach zdobywamy bramkę i kontrolujemy grę. Realizujemy wszystkie założenia meczowe oraz co najważniejsze – mentalnie gramy z pełnym zaangażowaniem. Po stałym fragmencie gry i błędzie indywidualnym tracimy bramkę, ale to powoduje, że walczymy jeszcze bardziej o zdobycie bramek i szybciej operujemy piłka. Udaje nam się zdobyć jeszcze dwie bramki i na przerwę schodzimy z dwubramkowym prowadzeniem. Po przerwie to przeciwnik lepiej wygląda i spycha nas do defensywy. Ale bardzo dobra obrona i indywidualny błąd powoduje stratę drugiej bramki. Przeciwników było stać tylko na tyle i kończymy mecz zdobywając cenne 3 punkty. Ale co najważniejsze doskonalimy nasze umiejętności indywidualne oraz grupowe. Z każdym meczem jest zauważalny progres, oby tak dalej . Brawo drużyna!