Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / CLJ-ka z przytupem zakończyła sezon. Juniorzy starsi blisko wygrania I ligi

CLJ-ka z przytupem zakończyła sezon. Juniorzy starsi blisko wygrania I ligi

6 czerwca 2022

To nie pierwszy raz, gdy piszemy, że jesteśmy dumni z drużyn naszej Akademii. Kolejny weekend i kolejne powody do radości. Druga drużyna Zagłębia pewnie wygrała w Rudzie Śląskiej ze Slavią i pewnie zmierza w kierunku IV ligi. To był 12 z rzędu wygrany mecz w tym roku. Z kolei juniorzy starsi dowodzeni przez Marcina Paula i Jovana Ninkovicia na wyciągnięcie ręki mają mistrzostwo I ligi wojewódzkiej A1. W tym roku zespół rozegrał 11 meczów, z czego 9 wygrał, jeden przegrał i jeden zremisował. W prestiżowej potyczce z Ruchem Chorzów, mimo problemów kadrowych, młodzi sosnowiczanie wygrali pewnie 3:0. Skrót video meczu możecie obejrzeć poniżej.
Crème de la crème to był z pewnością pożegnalny mecz sezonu naszej CLJ-ki. W wygranym 4:3 spotkaniu z walczącym o mistrzostwo grupy Rakowem Częstochowa było wszystko, co zasługuje na określenie dreszczowca z happy endem. Kto nie oglądał, ten niech żałuje…

 

 

KLASA OKRĘGOWA “ZINA KATOWICE-SOSNOWIEC” GRUPA 4
Slavia Ruda Śląska – Zagłębie Sosnowiec 1:4 (0:2)
0:1 Mateusz Popczyk (asysta: Bartłek Chęciński), 6 minuta
0:2 Jakub Kaczmarek (asysta: Adrian Troć), 12 minuta
0:3 Adrian Troć (asysta: Oskar Chechelski), 73 minuta
1:3 Radosław Kowynia, 76 minuta
1:4 Adrian Troć (asysta: Mateusz Popczyk (81 minuta)
Slavia: Latka – Komor, Seiler, Zmitrowicz (20’ Witor), Brzostek – Dolecki, Kowynia, Szubert, Dragon, Bergamastro (84’ Gola) – Maciaszczyk.
Zagłębie II: Dubielak – Chęciński, Hałatek, Uthke-Nowak – Sych (71’ Chechelski), Barć (46’ Janus), Terbalyan, Mociak – Kaczmarek, Popczyk, Troć (84′ Janosz).
Trener Damian Nowak:Jesteśmy coraz bliżej celu, ale nikt się przed nami nie położy i nie odda punktów za darmo. Wiadomo, że drużyny z Rudy Śląskiej słyną z waleczności i cech wolicjonalnych, więc nie mieliśmy łatwego zadania. Przysłowie piłkarskie mówi, że prowadzenie 2:0 to najtrudniejszy wynik. Dlatego w przerwie powiedzieliśmy sobie, że szybko musimy strzelić trzecią bramkę. W końcu ją zdobyliśmy, ale rywal strzelił na 1:3. Dość szybko wszystko wróciło jednak do normy i zamknęliśmy ten mecz zdobywając czwartą bramkę.

 

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR (ROCZNIK 2003-04)
Zagłębie Sosnowiec – Ruch Chorzów 3:0 (1:0)
Bramki: Gałka, Kaim, Kieljan
Skład: Wałek – Jaskulski, Szlachta, Serwatka, Bębenek – Gałka, Wołowiec, Kieljan, Wybański – Kaim, Maciasz. Ponadto grali: Laskowski, Kopka, Osiecki.
Trener Marcin Paul:Pomimo trudnej sytuacji kadrowej, zespół po raz kolejny pokazał charakter. Brawo drużyna!

 

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 (ROCZNIK 2005)
Zagłębie Sosnowiec – RKS Raków Częstochowa 4:3 (1:0)
1:0 Łukasz Uchnast – 16 minuta
1:1 Patryk Malamis – 55 minuta
2:1 Piotr Wojdas – 70 minuta
2:2 Jakub Rozwadowski – 72 minuta
3:2 Łukasz Uchnast – 78 minuta
3:3 Patryk Malamis – 90+1 minuta rzut karny
4:3 Igor Gaszewski – 90+2 minuta
Zagłębie: Król – Tomala (76’ Zawojski), Gacal (64’ Krypciak), Klimczyk, Piątek, Adamiec, Celej (60’ Gaszewski), Lis, Paszczela (72’ Sałapatek), Uchnast, Sraga (60’ Wojdas)
Raków: Wróbel – Rapińczuk, Siwkowski (38’ Pałuczak – 78’ Gacek), Andrychowicz, Laskowski, Woźny (68’ Cebula), Długosz (53’ Napieraj), Rogula, Gębka, Łukasiewicz (53’ Rozwadowski), Malamis
Trener Łukasz Nadolny: – Grając z lepszymi stajesz się lepszy. Tego chcieliśmy – uczyć się od najlepszych. Nie było kolorowo w tej lidze. Mieliśmy swoje problemy, jednak każda jednostka treningowa, analizy, taktyka i konsekwencja w działaniu dały rezultat w postacie 19 punktów i pewnego utrzymania. Pamiętajmy jedno – w sporcie nic się nie udaje. Na każde zwycięstwo trzeba zapracować. Dzisiaj zespół tą wygraną wybiegał, wypracował i nie dał się sprowokować w końcówce meczu.

III LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2006)
Górnik Jaworzno – Zagłębie Sosnowiec 0:4 (0:1)
Bramki: Łoch x2, Stawowy, Sokół.
Skład: Kabała – Szewczyk (76’ Mularczyk), Romański, Ściera, Żądło (74’ Zuchara) – Stawowy, Machnik (60’ Trębacz), Zawojski (45’ Dąbek) – Surlej (60’ Sokół), Łoch, Blecharczyk (70’ Figura).
Trener Adrian Zbroja:Mecz, w którym byliśmy stroną przeważającą, jednak dość długo nie mogliśmy zamknąć spotkania, mimo tego, że były ku temu dogodne okazje. Trzeba pochwalić zespół za chęć dążenia do strzelania kolejnych bramek i cierpliwość w grze, co pozwoliło odnieść dość wysokie zwycięstwo. Dzięki tej wygranej na 2 kolejki przed końcem jesteśmy już pewni zwycięstwa w rozgrywkach ligowych. Trzeba pamiętać, że do tego sukcesu każdy zawodnik oraz członek sztabu szkoleniowego dołożyli swoją cegiełkę – zawsze wygrywamy i przegrywamy razem, bo najważniejsza jest drużyna. Pozostały jeszcze 2 kolejki ligowe, które rozegramy na pełnej koncentracji i z maksymalną mobilizacją.

 

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2007)
Górnik Zabrze – Zagłębie Sosnowiec 1:5 (0:3)
Bramki: Siwek 2x, Górkiewicz, Mędrala, Krawiec.
Skład: Zając – Mędrala, Gabor, Krawiec, Orczyk – Tobiczyk, Mądry, Kapera – Siwek, Musiał, Górkiewicz. Ponadto grali: Rumiński, Jurkiewicz, Kowalczyk, Gaszewski.
Trener Adrian Kaczkowski:Z każdą minutą spotkania rysowała się coraz większa przewaga naszej drużyny, co zaowocowało stworzeniem kilku sytuacji; a z tego 5 znalazło drogę do bramki. Przed nami w najbliższy czwartek ostatni mecz w sezonie. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i w pozytywnych nastrojach zakończyć rozgrywki.

 

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2008)
Stal Śrubiarnia Żywiec – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0)
Bramka: Sikorski.
Skład: Wysogląd – Drożdżowski, Rogacz, Mirowski, Pilnicki – Micyk, Grzesikowski, Miśkiewicz, Nowak, Świerad – Wieliński. Ponadto grali: Palka, Sikorski, Socha.
Trener Mariusz Majewski:Zagraliśmy przyzwoitą pierwszą połowę, w której mimo utraty bramki nieźle operowaliśmy piłką i stworzyliśmy kilka groźnych sytuacji. Niestety na początku drugiej połowy straciliśmy kolejną bramkę i wkradła się w nasze poczynania duża nerwowość. Przestaliśmy kontrolować to spotkanie. Wkrótce, nie mając nic do stracenia, zmieniliśmy ustawienie i zagraliśmy va banque. Udało się zdobyć kontaktową bramkę, ale na wyrównanie zabrakło konkretów z naszej strony.
Reasumując, Stal zasłużenie zdobyła tytuł Mistrza Śląska, będąc drużyną najrówniej grającą przez całe rozgrywki. Szkoda straconej szansy, ale musimy się podnieść i konsekwentnie iść do przodu. Dalej jest o co grać ponieważ w ostatniej kolejce powalczymy o wicemistrzostwo z ROW-em Rybnik.

 

II LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2009)
Zagłębie Sosnowiec – GLKS Lot Konopiska (przełożony na czwartek, 9 czerwca, godz. 18:30 na Kresowej)

 

I LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK MŁODSZY (ROCZNIK 2010)
Śląska Akademia Piłkarska – Zagłębie Sosnowiec 1:2 (rozegrany awansem)

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin