Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Czwarte z rzędu sparingowe zwycięstwo drugiej drużyny!

Czwarte z rzędu sparingowe zwycięstwo drugiej drużyny!

22 lutego 2021

Podopieczni Grzegorza Bąka odnieśli kolejne, czwarte z rzędu już zwycięstwo w sparingowym spotkaniu z czwartoligową drużyną MRKS Czechowice-Dziedzice. Po fenomenalnym zwycięstwie w środę nad drugoligowym zespołem czeskim, rozpędzona druga drużyna Zagłębia Sosnowiec nie ma zamiaru się zatrzymywać i ich apetyt na rozgrywki ligowe rośnie coraz bardziej. Dzisiejsze spotkanie znów potwierdziło, że są solidnym kandydatem do awansu do IV ligi! Zwycięstwo 5:2 pokazało ich wolę walki dzięki której przegrywając dwoma bramkami są w stanie odrobić straty oraz udowodnić swoją wyższość nad rywalem! Bramki dla Sosnowiczan zdobyli Michał Góral, zawodnik testowany, Jakub Kulig oraz Damian Hałatek.

Bardzo wartościowy sparing dla nas, z bardzo dobrym przeciwnikiem. Padło mnóstwo bramek. Jestem zadowolony z pierwszej połowy, gdzie stwarzaliśmy naprawdę fajne sytuacje i wykorzystaliśmy je. Później niestety popełniliśmy błąd, sędzia podyktował rzut karny. W drugiej połowie wprowadziliśmy pięciu juniorów. Jakość gry spadła, jednak przy odrobinie większej skuteczności moglibyśmy pokusić się o przynajmniej dwie bramki. Przeciwnik pokazał swoją wyższość, grali bardzo zdyscyplinowanie i to nie jest przypadek, że wygrali zasłużenie – komentuje po spotkaniu trener MRKS Czechowice-Dziedzice, Jarosław Kupis.

Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była dosyć chaotyczna. Graliśmy innym systemem niż gramy na co dzień, mieliśmy problem z organizacją gry i przeciwnik zdobył dwie bramki. Przyczyną były błędy w ustawieniu i chyba zbyt mało czasu poświęconego nad pracą nad tym systemem. Druga połowa to już całkowicie nasza gra. Przeszliśmy do naszego systemu i wpuściliśmy tych zawodników, którzy poprzednio grali w środę. Dużo zmian w pierwszej połowie. Daliśmy możliwość gry pozostałym zawodnikom, aby mogli się pokazać. Natomiast jakość drugiej połowy pokazała naszą wyższość na boisku– komentuje trener drugiego zespołu, Grzegorz Bąk.

Od kilku spotkań łapię coraz większą pewność siebie i czuje się coraz pewniej na boisku. Każda moja zmiana w drugiej połowie przynosi bramkę i myślę, że są to bardzo dobre rokowania przed rozpoczęciem ligi. Dzisiejszy przeciwnik to mocna drużyna, kilku doświadczonych zawodników. Dobrze zorganizowani, w pierwszej połowie strzelili nam szybko dwie bramki, ale to nasz zespół okazał się być lepszy – ocenia po spotkaniu strzelec jednej bramki, Jakub Kulig.

MRKS Czechowice-Dziedzice – Zagłębie II Sosnowiec 2:5 (2:1)

Bramki: Góral (k), Kulig, Hałatek, 2x zawodnik testowany.

Skład Zagłębia I połowa: Perdijić, Smoleń, Knap, Staniak, Lipka, Grochala, Hałatek, Szkudlarek, Chechelski, Góral, zawodnik testowany.

Skład Zagłębia II połowa: Koterwa, Pisarek, Grad, Staniak, Mociak, Hałatek, Troć, zawodnik testowany, Kulig, Kaczmarek, Popczyk.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin