Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Czy Dwójka podniesie Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec?

Czy Dwójka podniesie Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec?

15 kwietnia 2024

We wtorek o godz. 17:00 nasz drugi zespół powalczy na boisku w Czeladzi o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec. Rywalem – Unia Dąbrowa Górnicza, która w półfinale pokonała Cyklon Rogoźnik aż 6:0. Ale nasi chłopcy nie chcieli być gorsi i w drugim półfinale wypunktowali Szczakowiankę Jaworzno 5:0. Finał zapowiada się niezwykle atrakcyjnie, w Czeladzi spotkają się bowiem dwie czołowe drużyny Zagłębia Dąbrowskiego i stawką będzie nie tylko puchar, ale także prestiż…

IV LIGA ŚLĄSKA – GRUPA I
Zagłębie II Sosnowiec – Piast II Gliwice 1:4 (0:3)
0:1 Piotr Urbański, 9 minuta
0:2 Piotr Urbański, 15 minuta
0:3 Piotr Urbański, 18 minuta (rzut karny)
1:3 Bartosz Paszczela, 70 minuta
1:4 Wojciech Kędziora, 90 minuta
Zagłębie II: Wałek – Smoleń, Szlachta, Lipka (46’ Wybański) – Ziemann, Dowhyj (25’ Uchnast), Guezen (46’ Mielczarek), Bębenek (46’ Kirejczyk) – Zielonka (59’ Dziedzic), Fabry (59’ Paszczela), Troć (46’ Adamiec)
Piast II: Jelonek – Bernatek, Kruppa, Świetlicki, Liszewski – Figołuszka, Leśniak, Karbowy (65’ Daniel), Skupień (51’ Dulęba) – Urbański (77’ Kędziora), Nakajima (90+1’ Kaleta).
Sędziowali: Adrian Kozieł oraz Mateusz Nowak i Szymon Mrowiec (wszyscy Bielsko-Biała). Żółte kartki: Guezen, Smoleń. Widzów: 150
Trener Grzegorz Bak:  Nie tak sobie wyobrażaliśmy początek tego spotkania. Druga połowa, to już kierunek do którego dążyliśmy. Była dobra, agresywna gra, sytuacje do zdobycia goli.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2005-2006)
Zagłębie Sosnowiec – Rekord Bielsko-Biała
Mecz przełożony

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 (ROCZNIK 2007)
Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 1:2 (1:2)
0:1 Bartosz Brzęk 10’
0:2 Piotr Matusek 32’
1:2 Dawid Gabor 45+1’
Zagłębie: Walczak – Mędrala (84’ Rogacz), Tobiczyk, Gabor, Świętojański (79’ Jabłoński), Mironowicz (K), Gaszewski, Blecharczyk (65’ Mądry), Oszek (46’ Klimek), Grzesikowski (46’ Żakowski), Micyk (46’ Marcinkowski). Trener: Łukasz Nadolny
GKS: Kuśmierz – Brzęk, Kokot (K), Rawski, Szydłowski (65’ Bilgoń), Cieszko, Gębala (75’ Misztal), Matusek (85’ Pluta), Wesołek, Ryguła (46’ Stencel), Lis. Trener: Sebastian Idczak
Żółta kartka: Wesołek (GKS)
Trener Łukasz Nadolny: – Boli to, że w kolejnym meczu straciliśmy bramkę po stałym fragmencie, bo wcześniej z tym elementem radziliśmy sobie dobrze. Po dobrej serii złapaliśmy zadyszkę, jednak takie momenty jak te tylko hartują i mogą stanowić pewnego rodzaju lekcję dla zawodników. Dziś cieszą się inni, ale my pracujemy dalej i wiemy co poprawić.

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2008)
Raków Częstochowa II 3-1 (2-1) Zagłębie II Sosnowiec
Bramka: Musiał
Skład: Piekarski – Orczyk, Nocoń, Nowak, Kurek, Świerad – Radomski, Wnęczak – Kapera, Musiał (C), Steczek.
Rezerwowi: Kosowski, Miśkiewicz, Steczek, Witański, Bartosik, Zajdler, Jurkiewicz
Trener Adrian Kaczkowski:W pierwszej połowie drużyna z Częstochowy była drużyną wyraźnie lepszą zarówno w działaniach zespołowych oraz indywidualnych. Szkoda straconej bramki na 2:0 w ostatniej minucie I połowy, mogliśmy jej uniknąć; natomiast pozytywna reakcja zespołu w przerwie spotkania i zdecydowanie lepsza postawa w drugich 45 minutach zaowocowało bramką kontaktową i do ostatniej minuty wynik był sprawą otwartą. Bramkę na 3:1 straciliśmy w doliczonym czasie gry, gdy byliśmy mocno nastawieni na strzelenie wyrównującej bramki i organizacja w defensywie była zachwiana. Widok po meczu zawodników, którzy dali z siebie wszystko oraz sportowa złość w oczach napawa optymizmem przed kolejnymi wyzwaniami.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2009)
Zagłębie Sosnowiec – AP Team Gliwice 3:0 (1:0)
Bramki: Strzelecki, Machowicz, Ligęza
Skład: Kozak – Babuch, Matysik, Strzelecki(C), Pietrowski – Długokęcki, Nowak, Stuglik – Pierścionek, Pyryt, Bokisz
Rezerwowi: Szymecki, Wrzalik, Ligęza, Matyja, Machowicz, Palenik
Trener: Adrian Kaczkowski:Dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Od początku meczu mieliśmy nad nim kontrolę, byliśmy odpowiednio skoncentrowani oraz dobrze nastawieni. Cieszy nas to, że jesteśmy powtarzalni, widać ofensywny styl gry oraz współpracę między zawodnikami czy formacjami. Mamy jasno obrany kierunek pracy oraz determinację, by zrealizować postawione wspólnie cele.

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2010)
Zagłębie Sosnowiec – AP TEAM Gliwice 1:3 (1:1)
1:0 Marynowski (as. Zubek), 4 minuta
1:1 ?, 40 minuta
1:2 ?, 43 minuta
1:3 ?, 45 minuta
Skład: Dudka – Krawiec, Węglarczyk, Zubek, Sroka – Miśkiewicz, Klima, Tokarski – Herman, Bebel, Marynowski. W składzie również: Nowak, Latos, Strzecha, Ziółkowski
Trener Jakub Wiśniewski:W tym spotkaniu mieliśmy przewagę w kreowanych sytuacjach czy utrzymaniu się przy piłce w groźnych przestrzeniach dla przeciwnika. Szkoda, że tracimy bramkę chwilę przed przerwą, a dwie kolejne zaraz po przerwie. Dodatkowo każda ze straconych bramek była konsekwencją błędów dwóch lub trzech zawodników. Wspólnie z drużyną wierzymy w proces treningowy i po każdym spotkaniu wyznacznikiem dla nas jest jakość naszej gry. Dzisiaj możemy być zadowoleni z 70 minut tego meczu.

I LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK (ROCZNIK 2012)