Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Damian Nowak nowym trenerem „Dwójki”

Damian Nowak nowym trenerem „Dwójki”

30 grudnia 2021

Damian Nowak został nowym trenerem drugiego zespołu Zagłębia Sosnowiec. Umowa ze szkoleniowcem obowiązuje do końca bieżącego sezonu z opcją przedłużenia.

 

 

Przychodzę do klubu z jasnym celem – awansem do IV ligi. Znam dobrze realia tej klasy rozgrywkowej. Wierzę w to, że moje doświadczenie i ciężka praca z zespołem zakończy się sukcesem – mówi trener.

Nowak to doświadczony szkoleniowiec. Trenerską przygodę rozpoczął w Polonii Poraj (IV liga), gdzie przez 9 lat był zawodnikiem. Drugim klubem w trenerskim CV była Victoria Częstochowa (A-klasa), czyli najmłodszy zespół w lidze.
W 2019 szkoleniowiec przejął MKS Myszków i wywalczył z zespołem awans do IV ligi. MKS wygrał rozgrywki bez porażki i z trzema remisami. W IV lidze trener poprowadził drużynę przez całą rundę jesienną i pięć wiosennych spotkań.

Nowak pracował ostatnio w Odrze Wodzisław. W sezonie 2020/21 awansował z klubem do III ligi pokonując w barażach Raków II Częstochowa (6:3 w dwumeczu).

Dotychczasowy szkoleniowiec drugiego zespołu Zagłębia Grzegorz Bąk – będzie kontynuował pracę w klubie jako asystent trenera Artura Skowronka.

Zagłębie II Sosnowiec aktualnie zajmuje 2. miejsce w Klasie Okręgowej „ZINA Katowice-Sosnowiec” Grupa 4.

 

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin