Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Damian Wróbel został Dyrektorem ds. Skautingu Akademii

Damian Wróbel został Dyrektorem ds. Skautingu Akademii

31 marca 2022

Nowym człowiekiem w Akademii Piłkarskiej Zagłębia im. Włodzimierza Mazura jest Damian Wróbel. W Akademii rozpoczyna on pracę w roli Dyrektora ds. Skautingu.

 

W 2003 roku Damian Wróbel (na zdjęciu z prawej, z lewej strony Witold Lis, Dyrektor Akademii Zagłębia) wyjechał do Anglii, gdzie ukończył wymagane kursy skautingowe i trenerskie. Pracował dla znanych klubów, takich jak Manchester City, gdzie działał na rzecz tamtejszej Akademii, czy Sheffield United. W tym ostatnim klubie zajmował się skautingiem w grupach młodzieżowych, jak również szukał piłkarzy dla pierwszej drużyny.

Ponadto był skautem PZPN-u w Anglii. – W naszym związku jest specjalna komórka – skauting zagraniczny, która zajmuje się wyszukiwaniem zawodników grających za granicą, a mających polskie korzenie. Z ramienia tej komórki zajmowałem się poszukiwaniami takich zawodników, którzy mogliby reprezentować Polskę w różnych kategoriach wiekowych – mówi Damian Wróbel.

W 2021 roku Wróbel był dyrektorem zarządzającym Odry Wodzisław, która za jego kadencji awansowała do III ligi.

Nowy dyrektor Akademii ds. Skautingu ma swój pomysł na pozyskiwanie zdolnych graczy młodego pokolenia.

Chciałbym, by wszyscy najlepsi zawodnicy z regionu zagłębiowskiego trafiali do naszej Akademii. Jeżeli nie będziemy w stanie ich ściągnąć to musimy wiedzieć, co się z nimi w danym momencie dzieje – zaznacza dyrektor Wróbel.

Damian będzie szukał potencjalnych zawodników, którzy znajdą się w Akademii i w przyszłości będą grać na profesjonalnym poziomie. Ma wieloletnie doświadczenie w skautingu na poziomie międzynarodowym. Jako klub chcemy rozszerzać swój potencjał sportowy i korzystać z „know how” Damiana – przyznaje Witold Lis, Dyrektor Akademii Piłkarskiej Zagłębia im. Włodzimierza Mazura.

Damian – witamy na zagłębiowskim pokładzie i życzymy powodzenia w nowej pracy!

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin