Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Druga drużyna Zagłębia cały czas w gazie…

Druga drużyna Zagłębia cały czas w gazie…

2 września 2024

Cieszy kolejne wysokie zwycięstwo drugiej drużyny Zagłębia, która przewodzi w grupie 1. V ligi śląskiej. Mocnym rywalem w walce o czołowe pozycje mogą być Szombierki Bytom. Odradzający się klub mistrza Polski z 1980 roku ma identyczny dorobek punktowy. Trener Dwójki Grzegorz Bąk studzi jednak emocje, dla niego i jego podopiecznych najważniejszy jest każdy najbliższy mecz. A tym najbliższym będzie środowe spotkanie Poltent Pucharu Polski z Górnikiem Sosnowiec (godz. 17:00 na stadionie w Zagórzu).
Cieszy wysoka forma strzelecka Dwójki trochę jednak martwi porażka juniorów starszych 0:1 z Rekordem Bielsko-Biała. – Zabrakło skuteczności oraz prawidłowego uzupełnienia pola karnego. Indywidualny błąd spowodował utratę gola i niekorzystny wynik na koniec spotkania – tak podsumował to spotkanie trener Łukasz Matusiak.

Piąta liga „II Liga Śląska północna” Grupa 1
Skra II Częstochowa – Zagłębie II Sosnowiec 2:6 (0:2)
0:1 Kacper Mironowicz, 7 minuta
0:2 Kacper Wołowicz, 43 minuta (asysta: Paweł Szostek)
0:3 Kacper Wołowiec, 48 minuta (asysta: Tomasz Mędrala)
1:3 Seweryn Cieślak, 66 minuta
2:3 Seweryn Cieślak, 69 minuta
2:4 Maksym Niemiec, 71 minuta
2:5 Michał Barć, 75 minuta (rzut wolny)
2:6 Kacper Tobiczyk, 90+1 minuta (rzut wolny)
Skra II: Warszakowski – Garczarek, Leśniak-Paduch, Despet (80’ Leśniak), Merta (49’ Golański) – Korzeniewski, Tomzik (80’ Woźniak), Niedzielski, Kożuch – Mądry (56’ Waluda), Cieślak.
Zagłębie II: Kabała – Chęciński, Staniak (78’ Wybański), Tobiczyk – Wojdas (46’ Mędrala), Zawojski (70’ Barć), Mironowicz, Ryndak, Szostek (62’ Niemiec) – Płuciennik (62’ Górkiewicz), Wołowiec.
Sędziował: Krzysztof Szydłowski z Bytomia. Żółte kartki: Staniak, Mędrala. Widzów: 150
Trener Grzegorz Bąk: – Fajnie było popatrzeć na naszych młodych zawodników na tle rezerw Skry. Cieszy wsparcie chłopaków trenujących z pierwszym zespołem. Przed nami środowy Puchar Polski, ponadto od poniedziałku chłopcy wracają do szkoły. Zobaczymy, jak to będzie… W sumie trzeba być bardzo zadowolonym, dużo strzelamy tych goli.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY
Zagłębie Sosnowiec – Rekord Bielsko-Biała 0:1 (0:0)
Skład: Jajus – Trębasz, Poradowski, Krawiec, Orczyk – Mądry, Blecharczyk, Figura – Gaszewski, Klimek, Oszek.
Rezerwowi: Majewski, Kapera, Lech, Machnik, Stawowy, Szewczyk, Jóźwik.
Trener Łukasz Matusiak: – Dominowaliśmy od początku spotkania i stwarzaliśmy dużo sytuacji bramkowych, jednak zabrakło skuteczności oraz prawidłowego uzupełnienia pola karnego. Indywidualny błąd spowodował utratę gola i niekorzystny wynik na koniec spotkania.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 – GRUPA ZACHODNIA
Śląsk Wrocław – Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:0)
0:1 Igor Rogacz 74’ (rzut karny)
1:1 Krystian Rostek 90+5’
Śląsk: Nowak – Czyzio, Pakosz, Bojek (60’ Kołakowski), Świerczek (46’ Różycki), Wąsala (K), Wlazło (60’ Wyszyński), Rostek, Moskaluk (39’ Sadłocha), Litwin, Kleczewski (46’ Krzysztoń). Trener: Paweł Dziakowicz
Zagłębie: Wysogląd – Nocoń, Kurek, Radomski, Rogacz (K), Lis, Grzesikowski, Miśkiewicz (78’ Długokęcki), Jabłoński (57’ Harwin, 77’ Steczek), Marcinkowski (67’ Machowicz), Matysik (70’ Bartosik). Trener: Łukasz Nadolny
Żółte kartki: Czyzio (Śląsk) – Radomski, Steczek (Zagłębie)
Trener Łukasz Nadolny: – Zawsze szkoda kiedy tracimy bramkę w ostatniej minucie, ale trzeba pochwalić zespół za realizację planu, konsekwencje i granie z dobrą energią. Miejmy nadzieję, że punkt z naprawdę dobrym zespołem będzie początkiem do następnych dobrych spotkań.

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY
Zagłębie Sosnowiec – Rekord Bielsko-Biała 0:4 (0:2)
Skład: Szymecki – Wawrowski, Strzelecki, F. Nowak – Palenik, Pietrowski, Stuglik, Świerad – Pyryt, Pierścionek, Witański.
Rezerwowi: Kozak – Markiewicz, J. Nowak, Widurski, Wrzalik, Włosek, Zajdler, Bokisz.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2010)
Mecz rozegrany w środę
Zagłębie Sosnowiec – Sportowa Częstochowa 4:0 (2:0)
1:0 Matysek (as. Marynowski), 20 minuta
2:0 Konieczny (as. Krawiec), 39 minuta
3:0 Marynowski (rzut karny), 45 minuta
3:1 Krawiec (as. Miśkiewicz), 74 minuta
Skład: Marchewka – Tomczyk, Kowalczyk, Węglarczyk, Latos – Miśkiewicz, Klima, Krawiec – Konieczny, Czyż, Marynowski.
W składzie również grali: Nowak, Krzeszowiec, Słowik, Matysek, Kaszuba, Sroka
Trener Jakub Wiśniewski: – Mecz, w którym dominował chaos nad którym niestety w wielu momentach nie byliśmy w stanie zapanować. Dopuszczaliśmy rywali do zbyt wielu sytuacji bramkowych, szczególnie w pierwszej połowie, sami nie kreując wielu dogodnych sytuacji strzeleckich. Cieszy czyste konto zachowane przez zespół pomimo słabszej dyspozycji linii obrony.

Raków Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 5:3 (3:1)
5:3 ?, 80 minuta
Skład: Marchewka – Tomczyk, Kowalczyk, Węglarczyk, Latos – Matysek, Klima, Krawiec – Konieczny, Czyż, Marynowski
W składzie również grali: Nowak, Krzeszowiec, Słowik, Miśkiewicz, Kaszuba, Kłusek, Sroka
Trener Jakub Wiśniewski: – Otwarty mecz obfitujący w wiele sytuacji bramkowych z obu stron, podczas których skuteczniejsi byli gospodarze. Widać było wysokie umiejętności indywidualne zawodników z Częstochowy, a także wysoką intensywność spotkania. Jesteśmy zadowoleni z reakcji zawodników po przerwie, ponieważ było widać, że jesteśmy zdeterminowani do zagrania lepszej drugiej połowy meczu. W wielu sytuacjach o końcowym rezultacie zaważyły błędy indywidualne.

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2011)
Śląska Akademia Piłkarska – Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0)
Skład: Garncarz – Kiełbasa, Strzecha, Plebanek, Jaworski – Nowicki, Moras, Szczepek – Ziółkowski, Kuglin, Bajer.
Rezerwowi: Sochański, Sroga, Uwijała, Hanytkiewicz, Matusik, Kozień, Jaros.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2012)
Raków Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 0:6 (0:4)
Bramki : Staroń x3 , Bebel , Jabczyński , Utratny
Skład: Mazur – Głowacki, Belica, Leśniak, Jabczyński, Borowik, Bebel, Staroń, Cieśla Alan, Baran, Piotrowicz, Zagajski, Utratny, Wojciechowski, Jaworski Olivier, Kozik.
Trener Rafał Czyrwik: – Spotkanie rozpoczyna się bardzo ospale i nerwowo w naszym wykonaniu W naszej grze jest dużo niedokładności oraz prostych błędów i to przeciwnik w początkowym fragmencie ma przewagę. Wraz z upływem pierwszej połowy zaczynamy wracać do naszej gry i przejmujemy kontrolę nad meczem. Stwarzamy sobie coraz więcej sytuacji i na przerwę to my schodzimy z wynikiem 4:0 . Po przerwie dalej kontrolujemy wydarzenia boiskowe, lecz jesteśmy już mniej skuteczni i dorzucamy jeszcze dwie bramki. Ostatecznie wygrywamy, a co najważniejsze – kolejny mecz gramy na zero z tyłu. Brawo dla drużyny za dzisiejsze spotkanie!

I LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK MŁODSZY (ROCZNIK 2013)
Zagłębie Sosnowiec – Górnik Zabrze 1:5 (1:2)
Bramka: Oktawian Chodor
Skład: Jurczyński – Miśkiewicz, Opoka, Szram – Żak, Sosna – M. Nowak, Płatek, Stolarski.
Rezerwowi: Kryczek, Chodor, Niedbał, O. Nowak, Bryła, Gorzała, Dusza.
Trener Sebastian Gzyl: – Mecz z liderem tabeli i naprawdę mocnym zespołem. Mimo to, fragmentami pokazaliśmy się z dobrej strony. Nawet prowadziliśmy w tym meczu. Niestety błędy indywidualne spowodowały utratę bramek. Ostatecznie przegrywamy z Górnikiem Zabrze 1:5.