Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Dwójka jedzie do Bielska-Białej realizować pucharowe marzenia…

Dwójka jedzie do Bielska-Białej realizować pucharowe marzenia…

20 maja 2024

We wtorek 21 maja druga drużyna Zagłębia zmierzy się w półfinale Poltent Pucharu Polski na szczeblu województwa śląskiego z rezerwami Podbeskidzia. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 na boisku w Bielsku-Białej zwanym potocznie „Na Górce” (ulica Młyńska). Jeśli podopieczni trenera Grzegorza Bąka pokonają tę przeszkodę, w finale okręgowego Pucharu Polski zagrają ze zwycięzcą pary: LKS Drama Zbrosławice – LKS Goczałkowice. Chłopaki – wygrajcie z rezerwami „Górali” i realizujcie swoje pucharowe marzenia… Trzymamy kciuki!

IV LIGA ŚLĄSKA – GRUPA 1.
LKS Orzeł Miedary – Zagłębie II Sosnowiec 2:2 (1:0)
1:0Karol Kajda, 28 minuta
2:0 Ksawery Mazurkiewicz, 58 minuta
2:1 Mateusz Mielczarek, 80 minuta
2:2 Michał Barć, 90+6 minuta
Orzeł: Brzozowski – Ziemianek (Curyło), Mazurkiewicz, Gieroń, Pleban – Konieczny (Dziemba), Urbański, Kotalczyk (Bednorz) – Musik, Kocot, Kajda.
Zagłębie II: Wałek – Ryndak, Szlachta, Małkowski (60’ Kłosek)– Smoleń (40’ Wojdas), Barć, Guezen (60’ Wołowiec), Dziedzic – Zielonka (57’ Zawojski), Fabry (60’ Celej), Kirejczyk (46’ Mielczarek).
Trener Grzegorz Bąk: – Byliśmy mało mobilni, zbyt mało rzeczy realizowaliśmy, które sobie wcześniej założyliśmy. Od 60 minuty nastąpiło jednak ożywienie w naszej grze i walcząc do końca daliśmy radę zremisować.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2005-2006)
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zagłębie Sosnowiec 1:2 (0:1)
Bramki: Paszczela, Surlej
Zagłębie: Zając – Trębacz, Wybański, Poradowski, Sraga – Machnik, Figura, Stawowy – Paszczela, Blecharczyk, Żądło. Rezerwa: Dąbek, Lech. Ociepa, Śliwiński, Surlej, Moroń, Ściera.
Trener Łukasz Matusiak chwalił po meczu swoich podopiecznych za to ważne zwycięstwo. Przed nim i drużyną niezwykle prestiżowe starcie z Ruchem Chorzów, do którego dojdzie w środę o godz. 15:00 na Kresowej na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Wynik tej potyczki będzie miał istotne znaczenie w kontekście walki o mistrzostwo I Ligi Wojewódzkiej A1.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 (ROCZNIK 2007)
Raków Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec  5:1 (2:0)
1:0 Filip Herman 33’
2:0 Szymon Skonieczny 45’
3:0 Szymon Skonieczny 69’
4:0 Kacper Chruściński 71’
5:0 Szymon Skonieczny 82’
5:1 Filip Micyk 85 (k.)
Raków (wyjściowy skład): Damasiewicz – Chruściński (K), Herman, Ciesielski, Bród, Kossakowski, Pietruszka, Grabowski, Kociniewski, Skonieczny, Burkiewicz. Trener: Michał Mizgała
Zagłębie: Wysogląd – Mędrala (65’ Orczyk), Gabor, Krawiec, Świętojański, Gaszewski (46’ Musiał), Grzesikowski, Marcinkowski (46’ Klimek), Żakowski (46’ Miśkiewicz), Oszek (46’ Micyk), Mironowicz (75’ Mądry). Trener: Łukasz Nadolny
Żółte kartki: Skonieczny, Pluta (Raków) – Klimek (Raków)
Trener Łukasz Nadolny: – Mierzyliśmy się z naprawdę dobrym przeciwnikiem, który notuje wręcz świetną serię i walczy o medale mistrzostw Polski. W dniu dzisiejszym byliśmy od niego słabsi. Pozostaje nam teraz tylko ostatnia kolejka i chcemy zakończyć sezon zwycięstwem

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2008)
Rozwój Katowice – Zagłębie II Sosnowiec 1:2 (1:2)
Bramki: Blecharczyk, Kapera
Skład: Piekarski – Rogacz, Nocoń, Jurkiwicz, Tobiczyk, Augustyn – Radomski, Blecharczyk – Kapera, Witański, Wnęczak(C)
Rezerwowi:  Kowalczyk, Bartosik, Kurek, Nowak, Steczek, Jabłoński, Świerad
Trener Adrian Kaczkowski: – Zasłużone zwycięstwo, natomiast przeciwnik postawił nam bardzo trudne warunki grając z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem. Przed nami w najbliższą sobotę kolejny ligowy mecz, do którego chcemy być jak najlepiej przygotowani.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2009)
Rekord Bielsko-Biała – Zagłębie Sosnowiec
Wtorek, 21 maja, godz. 14:00
Stadion w Bielsku-Białej

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2010)
Zagłębie Sosnowiec – Górnik Zabrze 1:1 (0:1)
0:1 ?, 14 minuta
1:1 Klima (as. Herman) , 65 minuta
Skład: Dudka – Tomczyk, Węglarczyk, Zubek, Latos – Miśkiewicz, Klima, Matysek – Herman, Bebel, Marynowski.
W składzie również: Krawiec, Strzecha, Ziółkowski, Sroka
Trener Jakub Wiśniewski: – Bardzo słaba pierwsza połowa w naszym wykonaniu, chociaż w 1 minucie meczu mieliśmy niesamowitą sytuację do zdobycia bramki z kilku metrów. Korekty taktyczne i personalne w przerwie pozwoliły nam po wyjściu z szatni na rozegranie dobrej drugiej połowy, w trakcie której powinniśmy zdobyć więcej niż jednego gola. Szacunek dla zespołu za reakcję po przerwie, natomiast musimy być bardziej regularni.

GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec 3:2 (1:1)
0:1 Marynowski (as. Matysek), 13 minuta
1:1 ?, 25 minuta
1:2 Klima (as. Matysek), 47 minuta
2:2 ?, 69 minuta
3:2 ?, 73 minut
Skład: Nowak – Tomczyk, Węglarczyk, Zubek, Latos – Ziółkowski, Klima, Matysek – Herman, Sroka, Marynowski
W składzie również: Dudka, Krawiec, Strzecha
Trener Jakub Wiśniewski: – Mecz po którym można mieć mieszane uczucia, z jednej strony generował spore emocje do samego końca a z drugiej powinniśmy pokazać więcej jakości piłkarskiej. W meczu działaliśmy na zbyt niskiej skuteczności jeśli chodzi o nasze kluczowe założenia – przede wszystkim kreowaliśmy za mało sytuacji strzeleckich.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2011)
Zagłębie Sosnowiec – GKS Jastrzębie 3:0

I LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK (ROCZNIK 2012)
Akademia BVB im. Łukasza Piszczka – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:0)
Bramka dla Zagłębia: gol samobójczy
Skład: Machnik – Głowacki, Leśniak, Belica, Cieśla Alan, Piotrowicz, Jabczyński, Borowik, Sawczyn, Bebel Kamil, Mazur, Wojciechowski, Utratny, Jankowski, Kozik, Filipkowski.

Trener Rafał Czyrwik: – Mecz od samego początku bardzo wyrównany, kolejne akcje zarówno z jednej jak i drugiej strony sprawiają, że mogliśmy oglądać naprawdę ciekawe widowisko. Pierwsza połowa z naszą przewagą, realizujemy większość założeń przedmeczowych. Gramy szybko piłką, regulujemy tempo gry, w fazie bronienia jesteśmy bardzo skuteczni, choć też w niektórych elementach chaotyczni. Stwarzając sobie kilkukrotnie sytuacje podbramkowe jesteśmy bardzo nieskuteczni, nie wykorzystując 3 sytuacji sam na sam oraz zaliczając 2 poprzeczki. Druga połowa to dalej wyrównana gra, choć tutaj delikatną przewagę ma zespół gospodarzy. Niestety na naszą niekorzyść przemawia raz pech, a raz błąd indywidualny, co skutkuje stratą dwóch bramek. Nasza wola walki pozwala na zdobycie jednej bramki, ale już na więcej brakuje czasu. Brawa dla drużyny za walkę!

Zagłębie Sosnowiec – Śląska Akademia Piłkarska 2:1 (0:1)
Bramki: Kamil Bebel, Santiago Stępień
Skład: Machnik – Głowacki, Cieśla Olivier, Belica, Cieśla Alan, Piotrowicz, Jabczyński, Borowik , Bebel Kamil, Mazur, Wojciechowski, Utratny, Jankowski, Kozik, Filipkowski, Sawczyn, Baran, Stępień.
Trener Rafał Czyrwik: – Mecz od początku nie przebiega po naszej myśli, zespół gości lepiej radzi sobie w fazie atakowania i stwarza groźne sytuacje, ale tym razem nie jesteśmy dobrze zorganizowani w fazie bronienia i poprawnie radzimy sobie w tym elemencie gry. Jednak pod koniec pierwszej połowy przy dalszym wybiciu rywali i błędzie w ustawieniu tracimy bramkę. Druga połowa to już o wiele lepsza gra w naszym wykonaniu. Utrzymujemy pełną koncentrację w obronie i nie pozwalamy na zbyt wiele rywalom. Również w fazie budowania jesteśmy bardziej konkretni i stwarzamy sobie więcej okazji do zdobycia bramki. Po jednej z akcji zdobywamy bramkę i doprowadzamy do remisu. Walka oraz determinacja do samego końca nagradzają naszą drużynę zdobyciem bramki w ostatnich sekundach meczu. Brawo drużyna!

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin