Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / „Dwójka” nie składa broni – w środę zaległy mecz z Szombierkami

„Dwójka” nie składa broni – w środę zaległy mecz z Szombierkami

15 maja 2023

Mimo, że druga drużyna Zagłębia przegrała bardzo ważne spotkanie wyjazdowe z rezerwami Piasta Gliwice, to jednak sztab i sami zawodnicy nie składają broni w kontekście walki o awans do III ligi. W środę o godz. 17:00 „Dwójka” rozegra zaległy mecz w Bytomiu z Szombierkami i w przypadku wygranej zmniejszy straty do Piasta II do 5 punktów. Sytuacja jest bardzo trudna, ale nie takie rzeczy w piłce się zdarzały…

IV LIGA ŚLĄSKA – GRUPA I
Piast II Gliwice – Zagłębie II Sosnowiec 2:1 (0:0)
1:0 Wojciech Kędziora, 56 minuta
2:0 Konrad Stisz, 77 minuta
2:1 Kamil Bębenek, 81 minuta (asysta: Damian Pawłowski).
Piast II: Jelonek – Dulęba, Leśniak, Kruppa, Świetlicki – Łuczak (90+6’ Kamiński), Niedbała, Mucha (90+3’ Buchta), Nakajima (13’ Liszewski) – Kirejczyk (73’ Noworyta), Kędziora (76’ Stisz).
Zagłębie II: Siuta – Szlachta, Staniak, Piątek (78’ Kozłowski) – Płuciennik, Hałatek, Pawłowski, Barć (60’ Uchnast), Niemiec (78’ Bębenek) – Dziedzic (72 Śliwiński), Fabry.
Sędziował: Marcin Bielawski z Katowic. Żółte kartki: Kędziora, Łuczak – Siuta, Dziedzic, Barć. Widzów: 100.
Trener Grzegorz Bąk: – Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo dobra. Szkoda niewykorzystanych sytuacji. Potem goniliśmy wynik. Taka jest piłka, że zmarnowane okazje lubią się mścić. Szkoda tej pierwszej połowy, można było bowiem ułożyć sobie wynik. Dodam, że oba zespoły zagrały na dobrym poziomie. W środę gramy zaległe spotkanie w Bytomiu z Szombierkami.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2004-2005)
TS Podbeskidzie – Zagłębie Sosnowiec 3:5 (2:1)
Bramki: Dąbek x2, Paszczela , Wołowiec, Maciasz
Skład: Wałek – Lis- Gałka – Jaskulski – Sraga –  Adamiec- Wojdas – Maciasz –  Wybański P – Paszczela – Wołowiec. Ponadto grali: Dąbek, Kaim, , Łagan, Blecharczyk, Grzybek, Gacal.
Trener Marcin Paul: – Zagraliśmy dobry mecz, zwłaszcza jeżeli chodzi o działania ofensywne. Graliśmy kombinacyjne, stwarzaliśmy sytuacje bramkowe, dzięki czemu odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Na pewno musimy poprawić nasze zachowania w defensywie i wystrzegać się prostych błędów.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17
Lechia Gdańsk – Zagłębie Sosnowiec 4:0 (1:0)
Lechia (wyjściowy skład): Nowakowski – Ociepski, Woźniak, Madej, Pospieszny, Richert, Naklicki, Bromirski, Pieczka, Treder, Łuszcz (K)
Zagłębie (wyjściowy skład): Walczak – Mędrala, Tobiczyk, Krawiec, Tomala (K), Stawowy, Gaszewski, Mądry, Mizera, Zawojski, Siwek
Trener Łukasz Nadolny: – Nikt nie chce przegrywać i porażka boli, ale staramy się przyspieszać proces aklimatyzacji zawodników z rocznika 2007 na poziomie centralnym. Chcieliśmy dzisiaj także dać szanse piłkarzom, którzy dostawali na przestrzeni sezonu nieco mniej minut. Mieliśmy dzisiaj kilka groźnych okazji na zdobycie bramki, ale zabrakło odpowiedniego wykończenia. Gratulujemy zwycięstwa rywalowi, a my dalej będziemy pracować i starać się jako zespół łapać doświadczenie oraz jak najlepiej przygotować się do kolejnego sezonu.

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2006/07)
Zagłębie Sosnowiec – Sparta Lubliniec 3:0 walkower

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2008)
Zagłębie Sosnowiec – ROW Rybnik 3:0 (2:0)
Bramki: Marcinkowski, Miśkiewicz, Wieliński
Skład: Wysogląd, Nesterenko,Rogacz, Nocoń, Bartosik, Grzesikowski, Miśkiewicz, Radomski, Świerad, Marcinkowski, Witański. Rezerwowi: Madej, Brych, Obszański, Kowalczyk, Pilnicki, Wieliński.
Trener Adrian Kaczkowski: – Kolejny bardzo wymagający mecz za nami pod kątem fizycznym i mentalnym. Stoczyliśmy mnóstwo pojedynków 1 x 1 w obronie i ataku oraz z uwagi na dużą liczbę dośrodkowań w nasze pole karne musieliśmy być przez pełne 80 minut bardzo skoncentrowani i odpowiedzialni w działaniach. Przed nami w nadchodzących tygodniach następne ligowe wyzwania do, których chcemy być jak najlepiej przygotowani. Jeszcze raz gratuluje drużynie zwycięstwa i postawy w ostatnim spotkaniu!

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2009)
Podbeskidzie Bielsko-Biała- Zagłębie Sosnowiec 0:0
Skład: Radomski, Matysik, Wawrowski, Strzelecki, Gargula, Chatys, Długokęcki, Pietrowski, Nowak, Tarnowski, Machowicz. Ponadto zagrali Babuch i Matyja.
Trener Mariusz Majewski: – Mecz na szczycie, który kończy się sprawiedliwym remisem. Cieszy fakt, że w drugiej połowie z każdą upływającą minutą to my przejmowaliśmy inicjatywę nadając ton wydarzeniom boiskowym. Jestem dumny z chłopaków ponieważ grając przeciwko wielkiemu faworytowi rozgrywek byli co najmniej równorzędnym rywalem, zastawiając serce i zdrowie na boisku.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 2:2 (1:1)
Bramki: Chatys x2
Skład: Radomski, Babuch, Wawrowski, Strzelecki, Gargula, Chatys, Długokęcki, Matyja, Nowak, Pyryt, Machowicz. Ponadto zagrali Kozak, Pietrowski, Stachurka oraz Tarnowski.
Trener Mariusz Majewski: – Meczem z odwiecznym rywalem kończymy bardzo wymagający mikrocykl tygodniowy. Mecz w którym nie wszystko układa się po naszej myśli, nie gramy wielkiego meczu – koniec końców dwa razy odrabiamy straty, ustalając wynik meczu w ostatniej minucie. Remis trzeba przyjąć z pokorą bo naprzeciwko nas stanął przeciwnik dobrze usposobiony i dysponowany.
Mnie z kolei najbardziej imponują cechy naszego zespołu, brak kalkulacji, charakter i walka do samego końca. Brawa dla drużyny!

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2010)
Stadion Śląski Chorzów – Zagłębie Sosnowiec 1:1 (1:1)
0:1 Tokarski (asysta: Krawiec)
Skład: Dudka – Koza, Tomczyk, Matwiejczuk, Polczak – Tokarski, Matysek, Krawiec – Marynowski. W składzie również: Nowak, Sroka.
Trener Jakub Wiśniewski: – Pomimo korzystnego rezultatu oraz prowadzenia od pierwszej minuty był to nasz najsłabszy mecz w tej rundzie. Większość meczu toczona była na naszej połowie gdzie byliśmy zmuszeni do działań obronnych, a pomimo tego przeciwnik stwarzał sytuacje bramkowe. W fazie atakowania byliśmy nieskuteczni zaczynając od podań, kończąc na decyzjach o uderzeniu na bramkę. Warto wspomnieć, że w ostatniej minucie nasz bramkarz obronił rzut karny ratując zespół przed stratą bramki.

Zagłębie Sosnowiec – AP Team Gliwice 2:1 (2:0)
1:0 Polczak, 2:0 Matysek (asysta: Krawiec)
Skład: Dudka – Plebanek, Tomczyk, Matwiejczuk, Koza – Tokarski, Matysek, Krawiec – Polczak
W składzie również: Sroka, Miśkiewicz, Marynowski
Trener Jakub Wiśniewski: – Bardzo pozytywna reakcja drużyny na środowy mecz, ponieważ po kilku dniach zagraliśmy diametralnie inne spotkanie realizując jednocześnie większość przedmeczowych założeń. Przeciwnik postawił nam ciężkie warunki, więc tym bardziej jestem zadowolony z postawy drużyny widząc w naszej grze odważne decyzje prowadzące do kreowania wielu sytuacji strzeleckich oraz determinację w fazie bronienia, prowadzącą do ilości odbiorów piłki na połowie przeciwnika.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 i D2 MŁODZIK (ROCZNIK 2010 i 2011)
I Liga Wojewódzka D2 (2011)
Zagłębie Sosnowiec – BVB im. Łukasza Piszczka 2:1 (0:1)
Bramki: Bebel x1, Szczepek x1
Skład: Jarecki – Hanytkiewicz, Moras, Sochański – Szczepek, Strzecha, Czajkowski, Wieczorek – Bebel. Grali również: Garncarz, Świrk, Plebanek, Nowak, Kiełbasa, Kuglin.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zagłębie Sosnowiec 1:2 (1:0)
Bramki: Bebel x2
Skład: Jarecki – Świrk, Moras, Sochański – Szczepek, Strzecha, Czajkowski, Wieczorek – Bebel. Grali również: Hanytkiewicz, Kiełbasa, Latos, Nowak, Kuglin, Jaros

II Liga Wojewódzka D1 (2010)
SMS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 9:1 (7:1)
Bramka: Kuglin
Skład: Jarecki – Nowak, Hanytkiewicz, Plebanek – Szczepek, Strzecha, Czajkowski, Kuglin – Jaros. Grali również: Kiełbasa, Nowacki, Uwijała, Matusik

Zagłębie Sosnowiec – SMS Tychy 3:3 (2:0)
Bramki: Bebel x2, Szczepek x1
Skład: Garncarz – Świrk, Moras, Sochański – Szczepek, Strzecha, Latos, Wieczorek, Bebel. Grali również: Hanytkiewicz, Plebanek, Nowak, Nowacki, Kiełbasa, Jaros.
Trener Łukasz Walczak: – Za nami kolejny tydzień z maratonem gier. W lidze D2 kontynuujemy passę zwycięstw, mimo iż nie przyszły one w meczach z BVB i Podbeskidziem nam łatwo. W obu tych meczach goniliśmy wynik i skutecznie odrabialiśmy straty, za co wszystkim zawodnikom należy się duży szacunek. W lidze D1 zebraliśmy kolejne świetne doświadczenie, co było głównym celem udziału w tych rozgrywkach.