Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / „Dwójka” również rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej

„Dwójka” również rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej

11 stycznia 2022

Pod okiem nowego szkoleniowca Damiana Nowaka rozpoczęły się przygotowania do rundy wiosennej drugiej drużyny Zagłębia. Przypomnijmy, że po jesieni „Dwójka” zajmuje drugą lokatę w Klasie Okręgowej „ZINA Katowice-Sosnowiec” Grupa 4.

 

Pierwsze dni to mikrocykl, który ma dać odpowiedzi na pytania związane z aktualną formą fizyczną zawodników. W poniedziałek każdy piłkarz został przebadany m.in. pod kątem wagi oraz poziomu tkanki tłuszczowej.

We wtorkowy poranek odbyły się testy szybkości na 5, 10 i 30 metrów. –  To był drugi z trzech dni, gdzie diagnozujemy dyspozycję zawodników po okresie przejściowym. W środę wykonamy sprawdzian wytrzymałościowy, który pozwoli nam lepiej zaplanować okres przygotowawczy tak, aby każdy zawodnik pracował według swoich indywidualnych predyspozycji – wyjaśnia Przemek Szczerba, trener przygotowania fizycznego.

Jutro zaplanowana jest także pełna jednostka treningowa, podczas której zespół skupi się na wprowadzeniu do wysiłku tlenowego. – Ten okres potrwa dosyć długo w trakcie naszych przygotowań. Dodatkowo w czwartek i piątek mamy zaplanowane zajęcia na siłowni, gdzie popracujemy nad górnymi partiami ciała – mówi trener Damian Nowak.

W planach przygotowawczych nastąpiła natomiast zmiana w meczach kontrolnych. Zagłębie zagra jeden sparing więcej niż wstępnie planowano. Nasz zespół zmierzy się z czwartoligową Szczakowianką Jaworzno. Doszło również do zmiany rywala w drugim meczu sparingowym. Zagłębie spotka się z Piliczanką Pilica, a nie Kuźnią Ustroń jak wynikało z pierwotnego planu.

 

Plan gier sparingowych drugiej drużyny Zagłębia:

26 stycznia: Szczakowianka Jaworzno (IV liga – grupa I) – Zagłębie II Sosnowiec (godz. 17:00)
29 stycznia: Zagłębie II Sosnowiec – Piliczanka Pilica (małopolska klasa okręgowa – Kraków I)
5 lutego: KS Chełmek (IV liga małopolska–zachód) – Zagłębie II Sosnowiec
12 lutego: Zagłębie II Sosnowiec – Rozwój Katowice (IV liga śląska – grupa I)
19 lutego: Zagłębie II Sosnowiec – SFC Opava (II liga Czech)
26 lutego: Zagłębie II Sosnowiec – Podlesianka Katowice (IV liga śląska – grupa I)
5 marca: Zagłębie II Sosnowiec – Warta Zawiercie (IV liga śląska – grupa I)
19 marca: Cyklon Rogoźnik – Zagłębie II Sosnowiec (inauguracja rundy wiosennej w klasie okręgowej)

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin