Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / GKS GIEKSA II Katowice – Zagłębie II Sosnowiec 0:1 (0:0). Zadecydowała końcówka…

GKS GIEKSA II Katowice – Zagłębie II Sosnowiec 0:1 (0:0). Zadecydowała końcówka…

16 kwietnia 2022

W 22. kolejce rozgrywek klasy okręgowej „ZINA Katowice-Sosnowiec” Grupa 4 piłkarze drugiej drużyny Zagłębia wygrali wyjazdowe spotkanie z rezerwami GKS-u Katowice 1:0 (0:0). Autorem zwycięskiego gola w samej końcówce był Emil Kłosek. To trzecie zwycięstwo z rzędu naszego zespołu w rundzie wiosennej.

To był trudny mecz dla naszej „Dwójki”, która dominowała od pierwszej minuty, stwarzając sobie dogodne pozycje. Już praktycznie pierwsza akcja młodych sosnowiczan powinna była zakończyć się golem, ale uderzenie Adriana Trocia nie znalazło drogi do siatki. Z kolei w 5 minucie na bramkę rezerw „GieKSy” strzelał aktywny Roman Terbalyan, ale i w tym wypadku bramka nie padła.

Przeglądając indeks zmarnowanych szans trzeba też wymienić sytuację Emila Kłoska, który w 60. minucie zmienił Patryka Mociaka. Kłosek z najbliższej odległości trafił jednak w bramkarza. Patryk Kukulski był zresztą pierwszoplanową postacią gospodarzy, jego udane interwencje uchroniły dobrze zorganizowany zespół katowicki od utraty większej liczy goli.

Gdy wydawało się, że to prestiżowe dla obu drużyn spotkanie zakończy się bezbramkowo, padło rozstrzygnięcie. Po rzucie rożnym piłkę na drugi słupek „przegłówkował” Alex Tanque, a tam swoje zrobił wspomniany już Kłosek. Emil celnym strzałem głową zamknął efektowną akcję sosnowiczan.

To był dla nas trudny mecz, jako że GieKSa była dobrze zorganizowana w defensywie, mając dobrego bramkarza. Poza tym rywale wyprowadzili kilka groźnych kontrataków. Ogólnie trzeba jednak powiedzieć, że był to mecz pod naszą kontrolą. Trzeba też przyznać, że były problemy, ale po stałym fragmencie gry wreszcie zdobyliśmy zasłużoną bramkę – podsumował wydarzenia w Katowicach na boisku ze sztuczną nawierzchnią trener Damian Nowak.

Za tydzień nasz zespół zmierzy się na swoim obiekcie z Górnikiem Wojkowice.

GKS GIEKSA II Katowice – Zagłębie II Sosnowiec 0:1 (0:0)

0:1 Emil Kłosek, 86 minuta (asysta: Alex Tanque).

GKS GIEKSA II: Kukulski – Nowak, Cholerzyński, Pietrzyk, Bród – Krawczyk, Ślusarczyk, Żebrowski, Komandera, Partyka – Warmuz.
Rezerwa: Grochowalski, Prus, Cyba, Tustanowski.

Zagłębie: Frankowski – Chęciński, Kopeć, Uthke-Nowak – Kaczmarek (89’ Sych), Hałatek, Barć (75’ Lipka), Mociak (60’ Kłosek) – Terbalyan, Alex Tanque, Troć (70’ Kozłowski).