Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Górnik II Zabrze – Zagłębie II Sosnowiec 1:1 (1:0). Cenny remis Dwójki

Górnik II Zabrze – Zagłębie II Sosnowiec 1:1 (1:0). Cenny remis Dwójki

26 stycznia 2024

Piłkarze drugiej drużyny Zagłębia zremisowali 1:1 w Zabrzu z rezerwami Górnika w swoim 3. sparingu w trakcie przygotowań do startu w rundzie wiosennej IV ligi śląskiej. Remis jest tym bardziej cenny, że rywal występuje w III lidze.

Sparing został rozegrany na boisku ze sztuczną murawą w Zabrzu-Makoszowach. Sosnowiczanie byli równorzędnym rywalem dla III-ligowca, prezentując dojrzały futbol. Młodzież swoim doświadczeniem wspierali Maciej Małkowski (grający asystent trenera Grzegorza Bąka) i Marcel Ziemann, który w rundzie wiosennej będzie występował na boiskach IV ligi śląskiej.

Wyrównującego gola zdobył Piotr Płuciennik, który wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie Mateusza Mielczarka.

Trener Grzegorz Bąk:Mieliśmy pewien scenariusz do realizacji, jako że w sobotę o godzinie 11:00 czeka nas kolejny mecz. Rywalem będzie pierwszy zespół Zagłębia. Cieszy mnie to, że bardzo dobrze się zaprezentowaliśmy na tle III-ligowego rywala. Zawodnicy rozumieją i realizują zadania sztabu trenerskiego. Intensywna praca treningowa, trzy bardzo dobre sparingi, w sumie jesteśmy zadowoleni. W sobotę poprzeczka wzrośnie, gramy sparing z pierwszym zespołem.

Górnik II Zabrze – Zagłębie II Sosnowiec 1:1 (1:0)

Bramka dla Zagłębia: Piotr Płuciennik, 82 minuta (asysta: Mateusz Mielczarek)

Zagłębie II (pierwsza połowa): Wałek – Małkowski, Kłosek, Niemiec – Mielczarek, Zawodnik Testowany, Ziemann, Śliwiński, Zawojski – Janosz, Wołowiec.
Zagłębie II (druga połowa): – Wałek (Lipka), Szlachta, Szostek. Niemiec – Mielczarek (61’ Wołowiec), Zawodnik Testowany, Adamiec, Małkowski (70’ Uchnast), Zawojski (66’ Kulawiak) – Paszczela, Martosz.