Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Grzegorz Bąk: Czekają nas intensywne przygotowania „Dwójki”

Grzegorz Bąk: Czekają nas intensywne przygotowania „Dwójki”

19 grudnia 2022

Po rundzie jesiennej druga drużyna Zagłębia w grupie 1 IV ligi śląskiej zajmuje 9. miejsce, mając na koncie 6 zwycięstw, 5 remisów i 4 porażki. O przygotowaniach do drugiej rundy mówi w poniższym wywiadzie trener „Dwójki” Grzegorz Bąk, który w trakcie sezonu przejął zespół z rąk Tomasza Horwata.

 

Co czeka pański zespół, jeśli chodzi o przygotowania do rundy wiosennej IV ligi?
– Szykujemy się bardzo mocno na nową rundę rozgrywek. Z pewnością zespół będzie wyglądał inaczej, będzie w nim dużo chłopaków z rocznika 2004 i 2005. Oni grali w drużynie juniorów starszych A1 i dobrze rokują na przyszłość. Dlatego planujemy dużo gier kontrolnych w trakcie przygotowań zimowych, w sumie 11, by ocenić właściwie potencjał zawodników.

Przeglądając listę sparingpartnerów można stwierdzić, że „Dwójka” zagra z bardzo mocnymi i ciekawymi rywalami. Grając właśnie z takimi przeciwnikami zawodnicy mogą się rozwinąć…
– Gramy z zespołami z trzeciej i czwartej ligi i są to naprawę bardzo mocni sparingpartnerzy. A to pozwoli ocenić nam, na jakim jesteśmy poziomie. Cieszę się, że udało się załatwić fajnych wymagających rywali.

Jeśli chodzi o kwestie kadrowe „Dwójki”, to szykują się duże zmiany?
– To będzie zupełnie inny skład, pojawi się w nim dużo młodych zdolnych chłopaków. Mogę powiedzieć, że drużyna wyglądać będzie zupełnie inaczej, niż to było jesienią.

Na początku przygotowań zabraknie kilku kontuzjowanych zawodników. Może pan powiedzieć coś więcej o ich sytuacji zdrowotnej?
– Od dłuższego czasu skutki kontuzji leczy Damian Pawłowski, który doznał urazu pęknięcia stopy. Aktualnie Damian jest w trakcie leczenia. Liczymy, że szybko wróci do zdrowia. Z kolei Sebastian Kopeć miał problemy mięśniowe i nie grał w drugiej części sezonu jesiennego. Miejmy nadzieję, że Damian i Sebastian w połowie okresu przygotowawczego dołączą do zespołu.

Z pewnością spore nadzieje wiąże pan z młodymi zawodnikami, którzy mogą dużo dać „Dwójce”.
– Po zakończeniu sezonu jesiennego obserwowałem sporo sparingów, by wspomnieć chociażby mecze juniorów starszych A1. Cieszy zaangażowanie młodych zawodników z tej drużyny i na pewno z nich skorzystamy w rundzie wiosennej.

Kiedy rozpoczynacie przygotowania do rundy wiosennej IV ligi?
– Treningi rozpoczniemy 9 stycznia. Pierwszy tydzień będzie miał charakter testowy dla wszystkich zawodników. Na koniec tygodnia będzie mocny sparingpartner, czyli III-ligowy LKS Goczałkowice. Z kolei w drugim tygodniu ferii będziemy mieli obóz dochodzeniowy na własnych obiektach. 11 marca startuje IV liga, pierwszym rywalem będą Szombierki Bytom, z którymi zagramy na wyjeździe. Okres przygotowawczy da nam wiele odpowiedzi, stąd czeka nas tak intensywny okres.

Rozmawiał: Jerzy Mucha

Bramki w rundzie jesiennej:

8 – Mateusz Popczyk
4 – Mateusz Mielczarek, Jakub Nowak
2 – Mateusz Machała, Damian Tarka, Adrian Troć
1- Michał Barć, Bartosz Chęciński, Emil Kłosek, Mateusz Kozłowski, Maksym Niemiec, Michał Szczyrba, Tymoteusz Klupś, Marek Fabry, Mateusz Ziółkowski

Asysty:

5 – Mateusz Mielczarek
2 – Jakub Kaczmarek, Jakub Nowak, Adrian Troć
1 – Michał Barć, Damian Hałatek, Damian Tarka, Mateusz Ziółkowski

Mecze sparingowe Zagłębia II:

14 stycznia: Zagłębie II Sosnowiec – LKS Goczałkowice (III liga)
21 stycznia: Zagłębie II Sosnowiec – Rozwój Katowice (IV liga)
25 stycznia: Zagłębie II Sosnowiec – Sarmacja Będzin (liga okręgowa)
28 stycznia: Zagłębie II Sosnowiec – Polonia Bytom (III liga – g. 11:00)
4 luty: Zagłębie II Sosnowiec – LKS Jawiszowice (IV liga)
11 luty: Zagłębie II Sosnowiec – GKS II Tychy (IV liga)
11 luty: Zagłębie II Sosnowiec – FK Pardubice II (IV liga)
18 luty: Zagłębie II Sosnowiec – Gwarek Ornontowice (IV liga)
18 luty: Zagłębie II Sosnowiec – Sparta Katowice (liga okręgowa)
25 luty: Zagłębie II Sosnowiec – MRKS Czechowice-Dziedzice (IV liga)
4 marca: Zagłębie II Sosnowiec – Podbeskidzie II Bielsko-Biała (IV liga)

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin