Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Igor Dziedzic z profesjonalnym kontraktem

Igor Dziedzic z profesjonalnym kontraktem

16 grudnia 2020

Najmłodszy jak dotąd piłkarz w historii klubu, z profesjonalnym kontraktem Zagłębia Sosnowiec.

Rocznik 2005 w ostatnich dwóch latach odbył sporo piłkarskich podróży do Polski, Czech i Słowacji. Podopieczni trenerów Marcina Paula i Adama Barana rywalizowali m.in. z takimi zespołami jak Dynamo Kijów, Slavia Praga, Bohemians Praga, Dukla Praga, Zbrojovka Brno, Banik Ostrava, Slovan Liberec, SFC Opava, MFK Karvina, FC Hradec Kralove, Fastav Zlin, DAC Dunajska Streda, Rozwój Katowice, Raków Częstochowa, Cracovia Kraków i w zasadzie w każdy miejscu, w którym byliśmy, pytano o Igora Dziedzica. Igor wszędzie robił wrażenie!

Tym bardziej więc cieszy nas, że tak utalentowany i perspektywiczny młody człowiek, postanowił na dłużej związać się z Zagłębiem Sosnowiec. Igor to również najmłodszy w historii klubu piłkarz, któremu zaproponowaliśmy profesjonalną umowę.

Ten rok zdecydowanie należy do Igora. Wychowanek Akademii Sportu Wojkowice w styczniu wziął udział w konsultacjach reprezentacji Polski U15, później doskonale prezentował się w projekcie Zagłębie Talentów, od lipca gra już z powodzeniem w starszym roczniku Akademii Zagłębia Sosnowiec, będąc jednym z najlepszych piłkarzy w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej B1, a dzisiaj podpisał pierwszy w swoim życiu zawodowy kontrakt!

Ewelina Molenda-Dziedzic (mama Igora)– Jestem bardzo dumna ze swojego syna. Cieszę się ogromnie, że w tak młodym wieku osiągnął już tak dużo, choć to jego pierwszy kontrakt. Patrząc na jego ambicję i plany, to dla niego jest to dopiero początek. Trzymam za syna kciuki. Oczywiście, może liczyć na moją pomoc, ale też pokłony dla taty i trenerów. Dzięki Zagłębiu dziecko się rozwija! Zagłębie to miejsce, w którym syn powinien być i to Zagłębie otworzy mu drogę do dalszych sukcesów. Dodam jeszcze, że syn jest dzieckiem, które od zawsze zamiast bajek oglądało mecze piłkarskie…

Krzysztof Dziedzic (ojciec Igora): – Przede wszystkim jest we mnie duża duma z syna. Od dziecka go przygotowywałem do tego. Jest idealnym chłopcem dla rodziców, myślę, że każdy by chciał mieć takiego syna. Jest po prostu fajnym chłopakiem. Dziękujemy Zagłębiu za danie mu szansy, za to, że postawiono na Igora. Ja w przeszłości grałem w Górniku Wojkowice, Górze Kalwarii, Ożąrowicach, więc myślę, że syn dostał dobre geny.

Igor Dziedzic– Moja przyszłość w Zagłębiu? Chciałbym przede wszystkim zadebiutować na nowym stadionie w barwach pierwszej drużyny. Co więcej mogę powiedzieć? Ten kontrakt to duże wyróżnienie dla mnie i z drugiej strony motywacja do realizacji planów sportowych. Zaczynałem grę w piłkę w Akademii Sportu Wojkowice. Tam zostałem zauważony i przeszedłem do Zagłębia, gdzie miałem swój rozwój. Przy okazji chciałbym podziękować wszystkim trenerom i zawodnikom. Mój sukces to jest także ich sukces. Poza piłką bardzo ważna dla mnie jest nauka. Uczę się w III Liceum Ogólnokształcącym w Sosnowcu. Moją pasją od zawsze jest piłka, ale z nauką jest dobrze, nie mam złych ocen.

Gratulujemy Igorowi, jego rodzicom oraz wszystkim trenerom odpowiedzialnym  za rozwój naszego młodego piłkarza wspaniałego wyróżnienia i trzymamy mocno kciuki za kolejne sukcesy na boisku!

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin