Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Juniorzy starsi nie odpuszczają – Dwójka do poprawki!

Juniorzy starsi nie odpuszczają – Dwójka do poprawki!

2 października 2023

O ile w Pucharze Polski na szczeblu Podokręg Sosnowiec zawodnicy drugiej drużyny Zagłębia spisują się rewelacyjnie, to już w rozgrywkach grupy 1 IV ligi śląskiej idzie kim ostatnio znacznie gorzej. W dwóch ostatnich kolejkach młodzi sosnowiczanie nie zdobyli żadnego punktu, co musi martwić. Znacznie więcej powodów do zadowolenia mają opiekunowie juniorów starszych A1, którzy wygrali w Tychach z GKS-em 1:0 i nadal mają duże szanse na awans do Makroregionu.

 

IV LIGA ŚLĄSKA – GRUPA I
Zagłębie II Sosnowiec – KOS Victoria Częstochowa 2:3 (1:3)
0:1 Paweł Juchnik, 19 minuta (głową)
0:2 Adrian Błaszkiewicz, 28 minuta (rzut karny)
1:2 Antoni Kulawiak, 41 minuta (głową). Asysta: Maciej Małkowski
1:3 Paweł Juchnik, 41 minuta
2:3 Paweł Szostek, 78 minuta (asysta: Maksym Niemiec)
Zagłębie II: Siuta – Szlachta (46 Jaskulski), Staniak, Szostek – Mielczarek (86’ Wojdas), Karwot (46’ Celej), Małkowski (67’ Janosz), Lipka (46’ Niemiec) – Kulawiak (58’ Uchnast), Paszczela, Dziedzic (58’ Śliwiński).
KOS Victoria: Kotecki – Błaszkiewicz, Krupa (76’ Matyja), Skibiński, Kowalski – Kiełkowicz, Mazerant (90+2 Lach), Juchnik (89’ Kasprzak), Błędowski – Tomczyk (84’ Janczak), Włodarek.
Sędziował: Mateusz Bielawski oraz Robert Reguła i Bogdan Drobot (wszyscy Katowice).
Żółte kartki: Szlachta, Staniak – Krupa, Skibiński.
Widzów: 150
Trener Grzegorz Bąk: – Nie podobało mi się to jak graliśmy w pierwszej połowie. Byliśmy schowani, bojaźliwi. To nie było to czego oczekiwaliśmy od drużyny. Ale druga połowa to już nasza pełna dominacja, zmieniliśmy ustawienie, było dwóch napastników. Szkoda tylko, że nie udało się zdobyć punktów, ale pretensje możemy mieć tylko do siebie. Było blisko wyrównania, ale zabrakło czasu.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2005-2006)
GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 0:1

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 (ROCZNIK 2007)
Zagłębie Sosnowiec – Gryf Tczew 5:0 (1:0) 
1:0 – Szymon Mądry 3’
2:0 – Wojciech Górkiewicz 56’
3:0 – Tomasz Mędrala 66’
4:0 – Wojciech Górkiewicz 73’
5:0 – Igor Rogacz 83’
Zagłębie: Walczak – Mędrala (72’ Rogacz), Tobiczyk, Gabor, Świętojański, Mądry (K) (72’ Miśkiewicz), Gaszewski (72’ Klimek), Blecharczyk (60’ Mironowicz), Stencel (65’ Marcinkowski), Wnęczak (55’ Ignatowicz), Oszek (55’ Górkiewicz)
Gryf: Simirski – Łosiak (K), Dudek, Żabiński (72’ I. Wieczorkowski), Śledź (66’ Aftka), Magrowski (80’ Wroński), Imianowski, Sadowski (80’ B. Wieczorkowski), Kosicki (66’ Morus), Quaium (72’ Krause), Zubko (56’ Mania)
Żółte kartki: Oszek, Mędrala (Zagłębie) – Magrowski, Kosicki (Gryf)
Trener Łukasz Nadolny: – To był dla nas bardzo ważny mecz, do którego przystąpiliśmy z szacunkiem do przeciwnika. Z pewnością byliśmy do niego dobrze przygotowani i od pierwszego gwizdka sędziego dążyliśmy do strzelenia bramki. Cieszy też, że w kolejnym meczu stworzyliśmy sobie sporo sytuacji bramkowych i najważniejsze, że aż 5 z nich wykorzystaliśmy. Cieszymy się ze zwycięstwa, bo zawodnicy w pełni na nie zasłużyli. Oczywiście nie osiadamy na laurach, dalej ciężko pracujemy i już rozpoczynamy przygotowania do kolejnego meczu w Tychach.

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2008)
Zagłębie Sosnowiec – Ruch Chorzów 0:1 (0:0)
Skład: Zając – Orczyk, Nocoń, Kurek, Augustyn, Nowak (C), Radomski, Grzesikowski, Steczek, Witański, Matusek. Rezerwowi: Kosowski, Jurkiewicz, Kukla, Włosek, Stokłosa, Harwin, Bartosik
Trener Adrian Kaczkowski: – Kolejny wartościowy mecz dla naszej drużyny. Zauważam zdecydowanie więcej powtarzalnych zachowań moich zawodników oraz co raz dłuższe momentu w meczu w, których jesteśmy w stanie utrzymać się przy piłce na połowie przeciwnika to cieszy. Szkoda końcowego wyniku ponieważ krótki moment dezorganizacji naszego zespołu zakończył się stratą bramki.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2009)
Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 1:0 (0:0)
Bramka: Babuch
Skład: Kozak, Babuch, Palenik, Chatys, Długokęcki, Nowak, Pietrowski, Pyryt, Ligęza, Machowicz zagrali również Wawrowski, Strzelecki, Stuglik
Trener Mariusz Majewski: – Bardzo dobry mecz zespołu zakończony happy endem w trzeciej minucie doliczonego czasu, gdy w polu karnym swoją indywidualną akcję sfinalizował Filip Babuch. Chłopaki pokazali zaangażowanie i determinację, walcząc o zwycięstwo do końca meczu. Gratuluję Drużynie zasłużonego zwycięstwa popartego dobrą grą!

II LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2010)
Zagłębie Sosnowiec – Raków Częstochowa 4:2 (2:2)
0:1 ? 3 minuta
0:2 ? 14 minuta
1:2 Bebel (as. Matysek), 18 minuta
2:2 Bebel (as. Tokarski), 39 minuta
3:2 Bebel (as. Herman), 48 minuta
4:2 Bebel, 70 minuta
Skład: Dudka – Tomczyk, Sroka, Krawiec, Latos M. – Miśkiewicz, Latos Sz., Matysek – Tokarski, Bebel, Marynowski. W składzie również: Nowak, Zubek, Strzecha, Ziółkowski, Herman
Trener Jakub Wiśniewski: – Drugi mecz w tym sezonie z wymagającym przeciwnikiem i rozpoczyna się dokładnie tak samo jak w Tychach – jako pierwsi tracimy dwie bramki, a także dajemy zbyt dużo boiskowej swobody rywalowi. Po tym meczu możemy być zadowoleni jedynie z wyniku i kilku indywidualnych przebłysków ale to dla nas marne pocieszenie. Podczas samego spotkania oglądaliśmy zbyt mało charakterystycznych dla nas zachowań przede wszystkim w fazie atakowania. Ten mecz pokazał, że mentalnie musimy być lepiej przygotowani do sportowej rywalizacji.

Sportowa Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 0:7 (0:1)
0:1 Krawiec (rzut wolny), 7 minuta
0:2 Matysek (as. Strzecha), 49 minuta
0:3 Bebel (as. Strzecha), 61 minuta
0:4 Bebel (as. Marynowski), 63 minuta
0:5 Bebel (as. Strzecha), 66 minuta
0:6 Krawiec (as. Strzecha), 71 minuta
0:7 Matysek, 75 minuta
Skład: Nowak – Latos M., Zubek, Krawiec, Marynowski – Miśkiewicz, Latos Sz., Matysek – Herman, Bebel, Tokarski. W składzie również: Dudka, Sroka, Tomczyk, Strzecha
Trener Jakub Wiśniewski: – Spotkanie, z którego możemy być zadowoleni – mecz na ciężkim terenie, jeśli chodzi o samo boisko, a także realizacja naszych zasad na dobrym poziomie prowadząca do kreowania wielu sytuacji bramkowych. W pierwszej połowie oraz na początku drugiej w oczy rzucała się nasza nieskuteczność w polu karnym przeciwnika, natomiast po zdobyciu trzeciego trafienia worek z bramkami został rozwiązany. Warto również zaznaczyć, że czyste konto zawdzięczamy bardzo dobrej postawie naszego bramkarza w pierwszej części meczu.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2011)
GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 1:3 (0:0)
Skład: Garncarz – Świrk, Moras, Plebanek, Hanytkiewicz, Sochański, Wieczorek, Kiełbasa, Bajer, Szczepek, Kuglin, Jaros, Uwijała, Matusik, Nowak.
Bramki: Nowak, Szczepek, Jaros.
Trener Adrian Barański: – Trudny mecz z bardzo dobrym rywalem, chcącym grać w piłkę, mającym pomysł na grę. Całe spotkanie na wysokiej intensywności, ofensywne z obu stron, na pewno atrakcyjne dla kibiców. Pierwsza połowa wyrównana, w drugiej byliśmy bardziej zdecydowani i skuteczni pod bramką rywala, co przyniosło trzy trafienia. Brawo dla chłopaków – kawał dobrej roboty.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin