Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Juniorzy starsi o krok od dwucyfrówki!

Juniorzy starsi o krok od dwucyfrówki!

5 czerwca 2023

Niewiele brakowało, by w minioną niedzielę juniorzy starsi Zagłębia osiągnęli w Warszowicach dwucyfrówkę. Podopieczni trenerów Łukasza Matusiaka i Marcina Paula wygrali z tamtejszym UKS-em 9:0, demolując – zwłaszcza w drugiej połowie – ambitnych, ale odstających piłkarsko gospodarzy. Sosnowiczanie mają dużą szansę zdobyć mistrzostwo 1. Ligi Wojewódzkiej A1, ale o wszystkim najpewniej zadecyduje spotkanie z Rozwojem Katowice w ostatniej kolejce.

IV LIGA ŚLĄSKA – GRUPA I
Zagłębie II Sosnowiec – Drama Zbrosławice 0:1 (0:0)
0:1 Jakub Dyląg, 74 minuta
Zagłębie II: Siuta – Szlachta, Staniak, Gałka (46 Kozłowski) – Dziedzic (61’ Płuciennik), Nowak (46’ Uchnast), Celej (74’ Jakubowski), Wołowiec (46’ Szczyrba), Niemiec (61’ Lipka) – Barć (61’ Pawłowski) – Bębenek.
Drama: Mitas – Chwastek, Fic, Dzido, Wójcik – Belica, Pietryga, Pstuś, Hermasz – Jonik, Kotalczyk.
Ponadto grali w II połowie: Lachowski, Bodziony, Dyląg, Wojdanowski, Makowski, Boryczka
Sędziowali: Dariusz Wanat oraz Krzysztof Jakubik i Radosław Bartuś (Wadowice). Żółte kartki: Makowski. Widzów: 100
Trener Grzegorz Bak: – Prowadziliśmy grę w pierwszej połowie, mieliśmy przewagę i sytuacje, jednak nie zdołaliśmy wygrać tego meczu. Gramy młodzieżą i to będzie procentować. Debiut w czwartej lidze miał Oliwier Gałka, z kolei Kacper Wołowiec po raz pierwszy zagrał w wyjściowej jedenastce. To bardzo ważne, że dajemy szansę młodzieży, ale chcemy też wygrywać. Szkoda tych niewykorzystanych okazji, bo ten mecz wcale nie musiał się zakończyć naszą porażką. Przede wszystkim zabrakło nam doświadczenia boiskowego i szczęścia.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2004-2005)
UKS Warszowice – Zagłębie Sosnowiec 0:9 (0:2).
Bramki: Paszczela x3, Wojdas x3, Wołowiec, Lis, Gacal.
Skład: Wałek – Piątek- Wybański M. – Sraga -Jaskulski –  Adamiec – Wojdas – Łagan  –  Lis – Paszczela – Wołowiec. Ponadto grali: Ociepa, Stawowy, Kaim, Grzyb, Gacal, Maciasz.
Trener Marcin Paul: – Drużyna gospodarzy grała bardzo ambitnie starając się nie dopuścić do utraty gola. My od samego początku mieliśmy jednak zdecydowaną przewagę. Stwarzamy sobie sporo sytuacji bramkowych, zwłaszcza w drugiej połowie, dzięki czemu odnosimy pewne zwycięstwo.

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2006/07)
Zagłębie Sosnowiec – FC Będzin 1:1 (0:0)
Skład: Kabała – Mędrala, Tomala, Poradowski, Tobiczyk (Szewczyk – 72) – Figura (Mironowicz – 68), Zawojski (Trębacz – 68), Dąbek (Kapera – 75) – Musiał (Blecharczyk F. – 46), Górkiewicz (Lech -82), Gaszewski (Surlej – 77)
Bramka: Gaszewski as. Mironowicz
Trener Adrian Zbroja: – Pierwsza połowa dość chaotyczna, lecz oba zespoły stworzyły sytuacje dogodne do zdobycia bramki. Po przerwie zdecydowanie zdominowaliśmy spotkanie i przeciwnik ograniczał się do kontrataków. Na nasze nieszczęście, w dziwnych okolicznościach straciliśmy bramkę po samobójczym trafieniu jednego z naszych obrońców. Od tego momentu jeszcze mocniej ruszyliśmy do ataków i nasz napór przyniósł efekt – po dośrodkowaniu Mironowicza uderzeniem z pola karnego bramkę zdobył Gaszewski. Szkoda, że nie udało się strzelić kolejnych bramek, gdyż okazje ku temu były, a tak kończymy mecz z remisem, po którym mamy spory niedosyt. Teraz skupiamy się już na najbliższym tygodniu, w którym rozegramy 2 mecze ligowe.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2008)
SMS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:1)
Bramki: Witański
Skład: Kowalczyk, Nesterenko,Rogacz, Nocoń, Pilnicki, Grzesikowski, Wieliński, Radomski, Harwin, Marcinkowski, Witański. Rezerwowi:  Wysogląd, Bartosik, Włosek, Miśkiewicz, Obszański, Świerad, .
Trener Adrian Kaczkowski: – Porażka nigdy nie jest niczym przyjemnym, ale staramy się z tego trudnego okresu wyciągnąć jak najwięcej wartościowych wniosków. Widząc jak dobrze pracujemy na treningach liczę, że w najbliższym meczu przeniesiemy tą dyspozycję i jakość w warunkach meczowych.

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2009)
Zagłębie Sosnowiec – Skra Częstochowa 4:1 (2:0)
Bramki: Matysik x2, Chatys, Nowak
Skład: Radomski, Babuch, Strzelecki, Wawrowski, Matysik, Chatys, Pietrowski, Długokęcki, Machowicz, Pyryt, Nowak Zagrali również: Kozak, Matyja, Markiewicz, Pierścionek, Wydrych
Trener Mariusz Majewski: – Mecz całkowicie pod nasze dyktando, cieszy konsekwencja i zaangażowanie Chłopaków, a także sposób prowadzenia gry. Walczymy dalej!

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2010)
Stal-Śrubiarnia Żywiec – Zagłębie Sosnowiec 9:3 (4:3)
Bramki: Tokarski (as. Tomczyk), Bebel (asysta: Koza), Bebel.
Skład: Nowak – Plebanek, Tomczyk, Matwiejczuk – Tokarski, Latos Sz., Krawiec – Polczak, Bebel
W składzie również: Dudka, Sroka, Marynowski, Koza, Latos M., Miśkiewicz
Trener Jakub Wiśniewski: – W ostatnich meczach styl naszej gry nie jest zadowalający i niestety dla nas podobnie było tym razem. Nie widziałem wśród zawodników odpowiedniej koncentracji i chęci pokazania się z jak najlepszej strony na boisku, dodatkowo mieliśmy problem z podstawowymi elementami technicznymi oraz reakcją po stracie piłki. Mecz był bardzo otwarty, oglądaliśmy w nim wiele sytuacji strzeleckich zamienionych na bramki o czym świadczy niecodzienny jak na mecz piłkarski końcowy rezultat.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 i D2 MŁODZIK (ROCZNIK 2010 i 2011)