Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Juniorzy starsi wygrali z Polonią Bytom, ale nie awansowali!

Juniorzy starsi wygrali z Polonią Bytom, ale nie awansowali!

13 listopada 2023

Na zakończenie rundy jesiennej w Lidze Wojewódzkiej A1 Junior Starszy nasz zespół wygrał 3:1 z Polonią Bytom, jednak to zwycięstwo nie dało chłopakom trenera Łukasza Matusiaka i jemu samemu specjalnej satysfakcji. Młodzi sosnowiczanie zajęli 3. miejsce, natomiast do Makroregionu awansowały ekipy GKS-u Katowice i Gwarka Zabrze. Na kolejną szansę trzeba będzie poczekać do przyszłego roku!

 

IV LIGA ŚLĄSKA – GRUPA I
Przemsza Siewierz – Zagłębie II Sosnowiec 1:1 (0:0)
1:0 Damian Adamiecki, 70 minuta (rzut karny)
1:1 Bartosz Paszczela, 77 minuta (asysta: Hubert Śliwiński)
Przemsza (skład wyjściowy): Popczyk – Siemański, Przystalski, Tora, Chmielewski – Adamiecki, Bębenek, Wanatowicz, Zaharczenko – Jarka (K), Timochina.
Zagłębie II: Siuta – Szlachta, Staniak (K), Lipka (60’ Śliwiński) – Jaskulski (65’ Mielczarek), Uchnast (46’ Niemiec), Małkowski, Szostek (70’ Janosz) – Troć (46’ Dziedzic), Paszczela (90’ Kłosek), Kulawiak (46’ Wołowiec).
Żółte kartki: Bębenek, Adamiecki, Jarka
Czerwona kartka: Norbert Bębenek (44’ – w efekcie drugiej żółtej kartki)
Trener Grzegorz Bąk: – Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu, sporo było kontrataków, a stałe fragmenty gry dały nam sytuacje bramkowe. W drugiej połowie rywal cofnął się, bronił się nisko, a my musieliśmy grać atakiem pozycyjnym. Rzut karny dla gospodarzy był moim zdaniem mocno problematyczny. Ale zmieniliśmy ustawienie, zagraliśmy trzema napastnikami i doprowadziliśmy do wyrównania. Po strzale Śliwińskiego ich bramkarz wypluł piłkę i Bartek Paszczela zdobył gola.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2005-2006)
Zagłębie Sosnowiec – BS Polonia Bytom 3:1 (2:1)
Bramki: Martosz 2x, Poradowski
Skład: Kabała – Grzyb, Wybański, Poradowski, Sraga, Figura, Zawojski, Stawowy. Wojdas, Sliwinski, Martosz.
Zmiany: Figura – Moroń 70. Grzyb – Ociepa 70, Śliwiński – Machnik 65, Stawowy – Blecharczyk 46, Wojdas – Dąbek 82.
Trener Łukasz Matusiak: – Był to ostatni mecz w tej rundzie. Zwycięski, ale szkoda że w ogólnym rozrachunku nie dał upragnionego awansu. Jestem dumny z tych chłopaków za włożoną ciężką pracę przez ten okres i tylko ten kierunek może doprowadzić do tego, że kolejni chłopcy trafią do rezerw, pierwszej drużyny. Ale cala sztuka jest, aby nie tylko trafiali, ale byli pełnowartościowymi zawodnikami. Tego im życzę!

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 (ROCZNIK 2007)
Zagłębie Sosnowiec – Raków Częstochowa 0:2 (0:1)
0:1 Patryk Grabowski 23’
0:2 Mateusz Łożyński 55’
Zagłębie: Walczak – Mędrala, Tobiczyk, Krawiec (K), Świętojański, Mironowicz, Gaszewski, Blecharczyk, Górkiewicz, Mądry, Stencel. Grali również: Wysogląd, Gabor, Wnęczak, Oszek, Orczyk, Ignatowicz, Klimek
Raków: Damasiewicz – Chruściński, Herman, Bachusa, Bród (K), Pietruszka, Grabowski, Blacha, Łożyński, Burkiewicz, Karmelita. Grali również: Tomzik, Małota, Dmytryszyn, Mazanek
Trener Łukasz Nadolny: – Chłopcy zapracowali swoimi wynikami na to, żeby mogli doświadczyć warunków meczowych na Stadionie Ludowym. Stadionie pełnym tradycji, który przez wiele lat służył pierwszej drużynie Zagłębia. Gra na sztucznym boisku, a gra na naturalnym to dwa zupełnie inne sporty, ale kluczem było zebranie doświadczenia

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2008)
Zagłębie Sosnowiec – Ruch Radzionków 4:0 (0:0)
Bramki: Kurek, Musiał 3x
Skład: Piekarski, Pilnicki, Kurek, Świerad, Rogacz, Nowak, Grzesikowski, Stokłosa, Witański, Matusek, Musiał. Rezerwowi: Kowalczyk, Nocoń, Dobczyński, Marcinkowski, Miśkiewicz, Jabłoński, Włosek.
Trener Adrian Kaczkowski: – Zagraliśmy dobre spotkanie na koniec udanej w naszym wykonaniu rundy jesiennej. Graliśmy mądrze, ofensywnie i z pełnym zaangażowaniem. W tym sezonie zrealizowaliśmy większość celów, które sobie postawiliśmy głównie indywidualnych, ale również związanych z modelem gry, etyką i organizacją pracy czy budowaniem świadomości i profesjonalnych nawyków, które będą niezbędne na kolejnych etapach szkolenia. Zajmujemy na ten moment bardzo wysokie 7 miejsce w lidze, w która dla naszego młodego zespołu jest bardzo wymagająca. Chciałbym podziękować zespołowi za ostatnie miesiące wspólnej pracy, które miały różne momenty, ale na koniec dnia progres indywidualny oraz w grze całego zespołu jest widoczny natomiast przed nami w najbliższych tygodniach kolejne wyzwania i dalej czeka nas ciężka codzienna praca.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2009)
Zagłębie Sosnowiec – Akademia BVB im. Łukasza Piszczka 1:1 (1:1)
Bramka: Markiewicz
Skład: Szymecki, Wawrowski, Chatys, Palenik, Babuch, Gargula, Stuglik, Długokęcki, Markiewicz, Nowak,Pierścionek zagrali również Kozak, Strzelecki, Matyja, Machowicz, Pyryt, Pietrowski
Trener Mariusz Majewski: – Ostatni mecz w rozgrywkach potraktowaliśmy „stricte” szkoleniowo, zagraliśmy w nowym ustawieniu, z nowymi zasadami w ataku i obronie. Wystąpili również wszyscy zawodnicy, którzy byli aktualnie dostępni. W pierwszej połowie brakowało nam płynności w grze, przez co nie tworzyliśmy zbyt dużo sytacji podbramkowych. W drugiej z kolei szwankowała decyzyjność i skuteczność.
Rywalizację w tej rundzie kończymy w pierwszej trójce I ligi wojewódzkiej. Mimo to jest pewny niedosyt, bo drużyna i zawodnicy tego rocznika mają spory potencjał, który nie zawsze udało się przekłuć w pozytywny wynik końcowy.
Należy jednak pamiętać, że szkolenie dzieci i młodzieży to pewien proces, który rozciąga się w czasie, a zebrane doświadczenie na każdym szczeblu procentuje w przyszłości.

II LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2010)
Akademia 2012 Jaworzno – Zagłębie Sosnowiec 0:5 (0:2)
0:1 Bebel (as. Miśkiewicz), 3 minuta
0:2 Matysek (as. Tokarski), 15 minuta
0:3 Bebel, 65 minuta
0:4 Matysek (as. Marynowski), 79 minuta
0:5 Krawiec (as. Matysek), 80 minuta
Skład: Dudka – Tomczyk, Krawiec, Zubek, Marynowski – Miśkiewicz, Strzecha, Matysek – Herman, Bebel, Tokarski
W składzie również: Nowak, Latos M., Sroka, Ziółkowski
Trener Jakub Wiśniewski: – Rozegraliśmy dobre spotkanie, chociaż wąskie boisko w Jaworznie nie do końca ułatwiało nam granie w taki sposób jakbyśmy chcieli. W tym meczu kreowaliśmy wiele sytuacji bramkowych, oddając sporo strzałów celnych co jest dla nas satysfakcjonujące natomiast brakowało skuteczności. Ponadto nasza skuteczna gra w fazie bronienia nie pozwalała zespołowi z Jaworzna na stwarzanie większego zagrożenia pod naszą bramką. Brawa dla zespołu za dwie ważne bramki zdobyte w samej końcówce meczu.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2011)
Śląska Akademia Piłkarska Chorzów – Zagłębie Sosnowiec
Wtorek, 14 listopada, godz. 17:45
Boisko przy Stadionie Śląskim w Chorzowie

I LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK (ROCZNIK 2012)
Zagłębie Sosnowiec – GKS Piast Gliwice 1:3 (1:0 )
Bramka: Staroń, Nikodem .
Skład: Machnik – Drożniak, Belica, Leśniak, Stępień, Jaworski, Jankowski, Cieśla Alan, Staroń , Bebel Kamil, Utratny, Jabczyński, Cieśla Olivier, Piotrowicz, Mazur, Filipkowski, Sawczyn, Kozik.
Trener Rafał Czyrwik: – Bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu. Przez cały mecz mamy problem z płynnością i opanowaniem emocji. Gramy strasznie nerwowo, popełniamy proste błędy, nasze decyzje są złe, co powoduje ogromny chaos i dużo strat w naszym wykonaniu. Mamy swoje okazje, ale nie potrafimy ich wykorzystać, przeciwnik jest bardziej skuteczny w fazie atakowania i to powoduje że przegrywamy mecz. Powoli kończymy rundę jesienną i zaczynamy ciężką pracę, aby jeszcze lepiej przygotować się do wiosennych rozgrywek.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin