Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Juniorzy starsi wygrali z UKS Ruch Chorzów i liderują w rozgrywkach

Juniorzy starsi wygrali z UKS Ruch Chorzów i liderują w rozgrywkach

2 kwietnia 2024

Nasi juniorzy starsi występujący w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej A1 po dwóch wiosennych remisach wygrali pierwsze spotkanie w tym roku. Wyjazdowe zwycięstwo z UKS Ruch Chorzów 2:0 umocniło ich na pozycji lidera tabeli.

IV LIGA ŚLĄSKA – GRUPA I
Zagłębie II Sosnowiec – Ruch Radzionków 1:4 (1:1)
1:0 Kamil Bębenek 9’
1:1 Szymon Siwy 22’
1:2 Marcin Kowalski 49’
1:3 Tomasz Harmata 80’
1:4 Kacper Sadlak 85’
Zagłębie II: Wałek – Smoleń, Wybański (61’ Uchnast), Kłosek – Dziedzic (80’ Płuciennik), Barć, Małkowski, Mielczarek – Bębenek (67’ Wołowiec), Martosz (46’ Paszczela), Kulawiak (67’ Zawojski).
Ruch: Strzelczyk – Ćwielong, Harmata, Otwinowski, Kwaśniewski – Kowalski (62’ Sadlak), Zalewski (70’ Duda), Gwiaździński, Siwy, Kopeć (66’ Turczyn) – Matysek (76’ Szromek).
Żółte kartki: Małkowski (Zagłębie II) – Kowalski, Kopeć (Ruch)
Grzegorz Bąk (trener Zagłębia II): – Pierwsze pół godziny były naprawdę dobre w naszym wykonaniu. Mieliśmy kolejne sytuacje, żeby podwyższyć prowadzenie, ale niestety straciliśmy bramkę na 1:1. Zabrakło w naszej grze większej czujności w defensywie, szczególnie w obronie stałych fragmentów gry. Tym bardziej, skoro jedną z bramek straciliśmy po rzucie z autu, a kolejną po rzucie wolnym. Wiedzieliśmy, z jakim rywalem przyjdzie nam się mierzyć i że będzie to zupełnie inne spotkanie niż w ostatni wtorek. Uczulaliśmy zawodników, żeby zachowali stuprocentową koncentrację w swoich działaniach i po takim meczu na pewno musimy pracować dalej.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2005-2006)
UKS Ruch Chorzów – Zagłębie Sosnowiec 0:2
Bramki: Lech, Wojdas

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 (ROCZNIK 2007)
FASE Szczecin – Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:0)
1:0 Tristan Podobas 63’
1:1 Kacper Tobiczyk 74’
FASE: Szymański – Kaźmierczak (18’ Brzeziński), Kubećka (76’ Wiewióra), Bogdanowski (K), Klimkiewicz (88’ Szczepankowski), Chuchnowski, Krygowski (80’ Śliwowski), Podobas, Pączek, Mielnik, Szabelski
Zagłębie: Wysogląd – Mędrala, Tobiczyk, Krawiec (K), Świętojański, Mironowicz, Gaszewski (88’ Miśkiewicz), Blecharczyk (60’ Mądry), Oszek (46’ Micyk), Żakowski (60’ Grzesikowski), Górkiewicz (71’ Marcinkowski)
Żółte kartki: Chuchnowski (FASE) – Krawiec (Zagłębie)
Trener Łukasz Nadolny: – Bardzo zależało nam, aby zrehabilitować się za słabszą dyspozycję w ostatnim meczu i zespół stanął na wysokości zadania. Zagraliśmy dobry mecz, szanujemy punkt i przygotowujemy się następnego wyjazdu do Tczewa.

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2008)
GKS Jastrzębie – Zagłębie II Sosnowiec 2:3

I LIGA WOJEWÓDZKA D2 (ROCZNIK 2012)
4. kolejka: Zagłębie Sosnowiec – Raków Częstochowa 5:1 (0:0)
Bramki: Nikodem Staroń x 3 , Kozik , Piotrowicz.
Skład: Machnik – Staroń, Belica, Leśniak, Stępień, Jabczyński, Wojciechowski, Piotrowicz, Cieśla Alan, Mazur, Drożniak, Kozik, Borowik.
Trener Rafał Czyrwik: – Pierwsza połowa meczu to bardzo dużo chaosu na boisku, akcje są bardzo szarpane, nie potrafimy uspokoić gry. Bardzo szybko w fazie atakowania staramy sie przenieść piłkę pod bramkę rywali co kończy się stratami i jest w naszej grze dużo niedokładności. Rywale co jakiś czas stwarzają zagrożenie dla naszej bramki, ale nasza defensywa i bramkarz spisują się dobrze; za to my nie potrafimy strzelić bramki i mamy problem z finalizacją. Na drugą połowę wchodzimy jeszcze mocniej zmotywowani, lecz bardzo szybko tracimy bramkę po naszym błędzie i musimy odrabiać straty. Bardzo dobra reakcja zawodników po stracie bramki i realizacja założeń powoduj,e że w pełni przejmujemy kontrolę nad meczem i dzięki naszej skuteczności zdobywamy 5 bramek nie pozwalając już przeciwnikowi na zbyt wiele pod naszą bramką. Brawa dla zawodników!

5 kolejka: Stadion Śląski Chorzów – Zagłębie Sosnowiec 3:3 (1:1)
Bramki: Nikodem Staroń x 3 .
Skład: Machnik – Staroń, Belica, Leśniak, Stępień, Jabczyński, Glowacki Piotrowicz, Cieśla Alan, Bebel Kamil, Drożniak, Wojciechowski, Filipkowski, Utratny, Borowik, Cieśla Olivier, Kozik, Mazur.
Trener Rafał Czyrwik: – Mecz od samego początku był chaotyczny, nie było z naszej strony spokoju, zmiany centrum gry, mieliśmy problem z wygraniem pojedynku 1×1. To powoduje, że mecz toczy się w strefie środkowej i zarówno jedna jak i druga drużyna prezentuje dużo walki i ambicji, ale za mało w tym wszystkim umiejętności czysto piłkarskich. W trakcie meczu każdy z naszych zawodników ma okazję zaprezentować swoje umiejętności i pokazać, że warto na niego liczyć i stawiać w następnych spotkaniach, ale nie wszyscy taką szansę wykorzystali. Po pierwszej remisowej połowie w drugą wchodzimy kolejny raz źle i tracimy bramkę, ale znowu zawodnicy dobrze reagują i zdobywamy dwie bramki. Niestety w końcówce meczu tracimy bramkę z rzutu karnego i mecz kończy się remisem 3:3 . Czas na dalszą pracę na treningach i wdrażanie naszych założeń w kolejnych spotkaniach.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin