Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Kamil Bębenek podpisał profesjonalny kontrakt z Zagłębiem

Kamil Bębenek podpisał profesjonalny kontrakt z Zagłębiem

6 maja 2022

Utalentowany obrońca Zagłębia Kamil Bębenek podpisał profesjonalny kontrakt. Ten niespełna 18-letni zawodnik związał się z naszym klubem 1,5 roczną umową. Bębenek jest przykładem na to, że ciężka praca zawsze przynosi owoce…

 

Kamil jest bardzo szczęśliwy, że właśnie w Zagłębiu dostał szansę realizacji swoich sportowych marzeń. – Rzeczywiście to moje marzenie, poprzez drugą drużynę Zagłębia chciałbym awansować do pierwszego zespołu. Bardzo liczę na taki stopniowy awans – mówi nam Bębenek, który 25 października skończy 18 lat.

Pochodzący z Chrzanowa młody piłkarz swoje pierwsze kroki piłkarskie stawiał w tamtejszym Fabloku. Później został zawodnikiem grup młodzieżowych Zagłębia. W sytuacji, gdy Kamil na sezon został wypożyczony do Czarnych Sosnowiec, chłopak nie podłamał się tylko ciężko pracował na to, by obserwujący jego grę skauci Zagłębia wystawili mu pochlebną cenzurkę. Chciał wrócić na Kresową i dopiął swego.

Ograłem się w Czarnych, walczyłem do końca, by wrócić po okresie wypożyczenia do Zagłębia. Bardzo się cieszę z tego kontraktu, jest on przystankiem do tego, co chciałbym osiągnąć w przyszłości – dodaje Kamil, który wzoruje się na grze Cristiano Ronaldo.

A kto jest jego idolem w Zagłębiu? – Dawid Gojny. On ma silne uderzenie z lewej nogi. Może kiedyś zagram w pierwszej drużynie Zagłębia na jego pozycji, czyli na lewej stronie? – zastanawia się Bębenek.

Kamil występuje na co dzień w 1 Lidze Wojewódzkiej AJ Junior w drużynie trenera Marcina Paula. Grając na lewej obronie w tym sezonie zdobył 2 bramki i zaliczył 2 asysty.

Kamil – gratulujemy podpisania profesjonalnego kontraktu i życzymy powodzenia!

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin