Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Kosmiczny mecz na Ludowym!

Kosmiczny mecz na Ludowym!

30 marca 2022

Tego jeszcze nie było! Stadion Ludowy był świadkiem niesamowitego meczu, w którym spotkało się łącznie… 155 zawodników! To wszystko w ramach akcji „Przekaż 1% na Akademię Zagłębia Sosnowiec”.

 

Sosnowiecki stadion to przecież ponad 60 lat historii. Zagłębie grało przed własną publicznością spotkania, które do dzisiaj są wspominane przez kibiców i zawodników. Jednak „Ludowy” po raz pierwszy gościł nietypowe zespoły!

W pierwszej drużynie wystąpiło pięciu piłkarzy z pierwszej jedenastki Zagłębia: Michał Gliwa, Szymon Sobczak, Dawid Gojny, Wojciech Szumilas i Vedran Dalić. Naprzeciwko nich stanęło 140 młodych adeptów zagłębiowskiej Akademii z roczników 2011-2016 i 10 zawodników Dynamo Kijów. Razem 150 osób!

Spotkanie trwało 5 minut i wygrali je młodzi piłkarze 4:1! Zawodnicy pierwszego zespołu zaproponowali szybki rewanż, w którym ponownie lepsza okazała się młodzież – 1:0!

Nie wynik tego spotkania był najważniejszy. Ten wyjątkowy i pierwszy tego typu mecz w Polsce miał zwrócić uwagę na Akademię Zagłębia Sosnowiec. Każdy mieszkaniec naszego miasta rozliczając swoje zeznanie podatkowe może przekazać 1% na wybraną organizację. Mamy nadzieję, że będzie to właśnie zagłębiowska Akademia!

Co należy zrobić, aby wesprzeć Akademię? Wystarczy wpisać w swój „PIT” odpowiedni numer KRS 0000498983.

Z góry dziękujemy!

A już w najbliższych dniach ukaże się materiał wideo z tego wydarzenia!

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin