Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / KS Chełmek lepszy od drugiej drużyny

KS Chełmek lepszy od drugiej drużyny

15 marca 2021

Druga drużyna Zagłębia Sosnowiec w ostatnim już meczu sparingowym przed startem rozgrywek przegrała 1:4 z KS Chełmek, drużyną występującą w IV lidze (grupa małopolska zachód). Jedyną bramkę dla Sosnowiczan w 15 minucie zdobył Mateusz Popczyk. Był to już ostatni sprawdzian podopiecznych Grzegorza Bąka, ponieważ już w najbliższą niedziele rozpoczynamy zmagania w grupie mistrzowskiej o awans do IV ligi. Pierwszym przeciwnikiem będzie LKS Pogoń Imielin.

Ostatnia gra kontrolna przed rozpoczęciem rozgrywek dała dam dużo informacji do analizy gry naszych zawodników. Mimo że już w przyszłym tygodniu rozpoczynamy rozgrywki ligowe, dalej chcieliśmy aby nasi zawodnicy w większej ilości łapali minuty przeciwko zespołowi z IV ligi. Daliśmy szansę gry w pełnym wymiarze czasowym testowanemu bramkarzowi z rocznika 2004. W całym okresie przygotowawczym rozegraliśmy aż 11 gier kontrolnych z zespołami czwartej ligi i wyżej. Zależało nam by nasi młodzi zawodnicy nabrali doświadczenia i rywalizowali z zespołami z wyższej ligi niż występujemy w rozgrywkach mistrzowskich. Odnieśliśmy sześć zwycięstw, trzy porażki i dwa remisy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z całego okresu, że udało nam się w większości wszystko zrealizować. Teraz przed nami ostatni tydzień do rozpoczęcia zmagań ligowych. Będziemy przygotowywać optymalne zestawienie i z nadzieją patrzymy w przyszłość. Jesteśmy przekonani że rywalizacja z dobrymi zespołami z okresu przygotowawczego pozytywnie wpłynie na ich rozwój indywidualny – komentuje trener Grzegorz Bąk.

KS Chełmek – Zagłębie II Sosnowiec 4:1
Bramka: 15′ Popczyk.
Skład Zagłębia: zawodnik testowany, Pisarek (46′ Smoleń), Machała, Uthke-Nowak (55′ Koniusz), Janicki (55′ Mociak), Wiszniowski, Sinior, Hałatek (46′ Kaczmarek), Grochala (46′ Troć), Kiala (46’Kłosek), Popczyk (55′ Kulig).