Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / KS Chełmek – Zagłębie II 0:6 (0:4). Dwójka rozpoczęła od mocnego uderzenia…

KS Chełmek – Zagłębie II 0:6 (0:4). Dwójka rozpoczęła od mocnego uderzenia…

21 stycznia 2024

W swoim pierwszym w tym roku meczu kontrolnym piłkarze drugiego zespołu Zagłębia pokonali na wyjeździe przedstawiciela małopolskiej V Ligi KS Chełmek aż 6:0. Łupem bramkowym podzielili się: Paszczela, Kulawiak, Śliwiński, Martosz, Zawojski, Szostek.

Jako ciekawostkę należy podać, że trenerem KS Chełmek jest Piotr Pierścionek, były piłkarz i szkoleniowiec Zagłębia.

Grzegorz Bąk (trener Zagłębia II): – Graliśmy z dobrym zespołem prowadzonym właśnie przez trenera Pierścionka. To był dobrze zorganizowany rywal, więc nasze wysokie zwycięstwo z pewnością cieszy. My graliśmy szybko, zdecydowanie i szczególnie w pierwszej połowie zaprezentowaliśmy dobry poziom. Nie tylko z wyniku, ale i gry trzeba być bardzo zadowolonym. Zagraliśmy w dwóch systemach taktycznych i cieszy to, że zrealizowaliśmy to co sobie zaplanowaliśmy.

Naszego szkoleniowca szczególnie cieszył występ młodszych zawodników, tych z rocznika 2006, czyli Bartosza Zawojskiego i Bartosza Martosza, którzy zdobyli po bramce. Dodajmy, że po raz pierwszy po długiej przerwie spowodowanej ciężkim urazem i operacją zagrał Kacper Smoleń, który ma za sobą 8 występów w Fortuna 1. Lidze.

W najbliższą środę, również na wyjeździe, podopieczni trenera Grzegorza Bąka zmierzą z IV-ligowym MKS Trzebinia (godz. 19:00). Kolejnym rywalem będą w piątek rezerwy III-ligowego Górnika Zabrze.

KS Chełmek – Zagłębie II Sosnowiec 0:6 (0:4)

0:1 Bartosz Paszczela 6’ (asysta: Kamil Szlachta)
0:2 Antoni Kulawiak 14’ (asysta: Igor Dziedzic)
0:3 Maximilian Śliwiński 39’ (asysta: Antoni Kulawiak)
0:4 Bartosz Martosz 40’ (asysta: Igor Dziedzic)
0:5 Bartosz Zawojski 77’ (asysta: Maciej Małkowski)
0:6 Paweł Szostek 88’ (asysta: Kacper Wołowiec)

Zagłębie II Sosnowiec ( I połowa): Wałek – Płuciennik, Dziedzic, Staniak, Kłosek, Szlachta, Adamiec, Kulawiak, Śliwiński, Martosz, Paszczela.
Zagłębie II Sosnowiec (II połowa): Wałek – Smoleń, Lipka, Staniak, Szostek, Zawojski, Małkowski, Kulawiak, Niemiec, Mielczarek, Wołowiec.