Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Łukasz Uchnast podpisał kontrakt z Zagłębiem. Umowa obowiązuje do końca czerwca 2024 r.

Łukasz Uchnast podpisał kontrakt z Zagłębiem. Umowa obowiązuje do końca czerwca 2024 r.

3 grudnia 2021

Młody piłkarz jest wychowankiem MUKP Dąbrowa Górnicza. W Akademii Zagłębia Sosnowiec im. Włodzimierza Mazura występuje od lipca 2019 roku.

 

Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie. Cieszę się, że klub dał mi taką szansę. Chciałbym podziękować kolegom z zespołu oraz trenerom. Dzięki naszej wspólnej pracy dzisiaj podpisałem swój pierwszy zawodowy kontrakt – mówi Łukasz Uchnast.

W zakończonym sezonie pomocnik wywalczył z kolegami awans do Centralnej Ligi Juniorów. W rozgrywkach zdobył 10 goli i dorzucił 7 asyst.

Łukasz jest rokującym zawodnikiem. Zaliczył solidny sezon i wierzę w to, że w następnym zagra jeszcze lepiej. Podpisana umowa jest sygnałem dla pozostałych chłopaków z Akademii. Każdy z nich ma szansę na wejście do zawodowej piłki – mówi trener Łukasz Nadolny.

Na zdjęciu: Łukasz Uchnast z rodzicami oraz Łukaszem Girkiem, Prezesem Zagłębia (pierwszy z lewej) i Arkadiuszem Aleksandrem, Wiceprezesem Zagłębia (pierwszy z prawej).

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin