Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Łukasz Uthke-Nowak zawodnikiem drugiej drużyny Zagłębia

Łukasz Uthke-Nowak zawodnikiem drugiej drużyny Zagłębia

15 marca 2021

Nowym zawodnikiem drugiej drużyny Zagłębia Sosnowiec został Łukasz Uthke-Nowak. 20-letni stoper, który ostatnio był piłkarzem III-ligowej Unii Skierniewice przeniósł się do Sosnowca na zasadzie transferu definitywnego.

Przychodzę tutaj z jasno wyznaczonymi celami – mówi nam Łukasz. – Rozmawiałem z trenerami, zarządem i skupiam się na walce o awans z drugą drużyną. Chcę pomóc chłopakom w wywalczeniu pierwszego miejsca, które da nam awans do IV ligi. Myślę, że dzięki dobrej postawie w drugiej drużynie będę miał szanse pokazać się w pierwszym zespole. To mój drugi cel – dostać szansę w pierwszej drużynie i zadebiutować w pierwszej lidze – zapewnia nas nowy stoper Zagłębia II Sosnowiec.

Co wiem o Zagłębiu? Wiem, że jest zgoda z Legią. Jak chodziłem na Legię to były często przyśpiewki o Zagłębiu. Stąd wiem, że to przyjacielski klub. Dlatego myślę, że będę się dobrze czuł w Sosnowcu – dodaje Łukasz, który poza piłką lubi czytać książki, stawia ponadto na samorozwój i podróże.

Jeśli miałbym kiedyś więcej czasu to bym się skupił na podróżach – zdradza młody zawodnik.

20-letni Łukasz Uthke-Nowak najczęściej gra na pozycji półlewego stopera i jest wychowankiem KS Wesoła Warszawa. Ponadto występował w Victorii Sulejówek, Escoli Varsovia, Sempie Ursynów, Agrykoli Warszawa i wspomnianego KS Wesoła.

Teraz Łukasz będzie grał w drugiej drużynie Zagłębia i będzie obserwowany przez sztab szkoleniowy pierwszego zespołu.

Łukasz – witamy na zagłębiowskim pokładzie i życzymy powodzenia!

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin