Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Maksymilian Śliwiński podpisał kontrakt z Zagłębiem!

Maksymilian Śliwiński podpisał kontrakt z Zagłębiem!

30 listopada 2022

Znakomita gra w rundzie jesiennej Centralnej Ligi Juniorów U17 zaowocowała podpisaniem zawodowego kontraktu przez Maksymiliana Śliwińskiego. Wychowanek Unii Racibórz parafował umowę ważną do 30 czerwca 2025 roku.

Urodzony w 2006 roku Śliwiński przyszedł do Zagłębia przed startem tego sezonu z KS Stadion Śląski. W 18 meczach Centralnej Ligi Juniorów U17 strzelił 7 goli i zaliczył 7 asyst.

To dla mnie ważna chwila i wyróżnienie. Bardzo się cieszę, że zostałem dostrzeżony przez władze klubu. Ten kontrakt to dla mnie niesamowity bodziec do jeszcze większej pracy. W Zagłębiu mam znakomite warunki do rozwoju. Mogę spokojnie skupić się tylko i wyłącznie na grze w piłkę. Przyjście do Sosnowca to była bardzo dobra decyzja – powiedział po podpisaniu kontraktu Maksymilian Śliwiński.

Środkowy pomocnik wyróżnia się na boisku m.in. znakomitą techniką użytkową oraz szybkością.

Obserwowałem Maksa od kilku dobrych miesięcy. Długo zabiegałem o jego przyjście do naszego zespołu. Wiedziałem, że będzie niesamowitą wartością dodaną i mamy tego potwierdzenie w tym sezonie. Liczę na jego jeszcze lepszą grę w drugiej rundzie, ponieważ posiada ogromny potencjał – mówi Łukasz Nadolny, trener zespołu.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin