Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / MGLKS Liswarta Krzepice – Zagłębie II Sosnowiec 2:3 (1:1). Zwycięstwo nr 9 na trudnym terenie…

MGLKS Liswarta Krzepice – Zagłębie II Sosnowiec 2:3 (1:1). Zwycięstwo nr 9 na trudnym terenie…

13 października 2024

Druga drużyna Zagłębia wygrała 9. spotkanie w grupie 1. V Ligi Śląskiej i cały czas znajduje się na fotelu lidera. Tym razem sosnowiczanie pokonali na wyjeździe Liswartę Krzepice 3:2 (1:1) po dwóch golach Michała Barcia i jednym Antoniego Kulawiaka.

Nasz zespół bardzo szybko wyszedł na prowadzenie, bo już w 6. minucie Michał Barć pewnym uderzeniem z rzutu wolnego zaskoczył bramkarza gospodarzy. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Oskar Wilk, ale w 70. minucie indywidualną akcję sfinalizował strzałem do siatki Antoni Kulawiak, który trenuje na co dzień z pierwszą drużyną Zagłębia.

Gdy w 82 minucie Mateusz Pawelec strzałem głową doprowadził do wyrównania, wydawało się, że Dwójce nie uda się wywieźć 3 punktów z Krzepic. Konsekwencja w grze i walka do końca pozwoliły strzelić bramkę na wagę bardzo ważnego zwycięstwa. Stało się tak w efekcie przyznanego zespołowi rzutowi karnego, który ze spokojem na gola zamienił Michał Barć.

Trener Grzegorz Bąk: To nie był dla nas łatwy mecz. Przeciwnik był dobrze zorganizowany w obronie, oni mocno i ambitnie walczyli o korzystny dla siebie wynik. Nie było łatwo strzelić bramkę, ale konsekwentnie realizowaliśmy swój plan. Pod względem taktycznym nie było to łatwe spotkanie. Chciałbym podziękować zawodnikom i przede wszystkim członkom sztabu szkoleniowego. To był dla nas intensywny okres, gralismy bowiem środa-sobota. W 3 tygodnie trzeba było rozegrać 9 meczów.

W najbliższą sobotę nasz zespół czeka domowy mecz z Orłem Miedary. Początek o godz. 15:00. Gdyby stan boiska nie pozwalał na grę na Kresowej, spotkanie zostanie przeniesione na inny obiekt. Gdyby do tego doszło, poinformujemy o tym wcześniej kibiców.

MGLKS Liswarta Krzepice – Zagłębie II Sosnowiec 2:3 (1:1)

0:1 Michał Barć, 6 minuta (rzut wolny)
1:1 Oskar Wilk, 28 minuta
1:2 Antoni Kulawiak, 70 minuta
2:2 Mateusz Pawelec, 82 minuta (głową)
2:3 Michał Barć, 87 minuta (rzut karny)

Liswarta: Krzemiński – Pawelec, Gołda, Kowalski, Ciapa – Słabosz, Swatek, Banasik, Wieżgowiec – Wilk, Mateja.
Rezerwowi: Bal, Noga, Kasprzak, Skalik, Trójczak, Wawrzyniak.
Zagłębie II: Zając – Krawiec, Matusiak, Tobiczyk – Wojdas (60’ Niemiec), Ryndak, Barć, Celej (71’ Płuciennik), Mielczarek – Kulawiak, Wołowiec (65’ F. Blecharczyk).

Sędziowali: Miłosz Ostałowski oraz Rafał Wojtacha i Mikołaj Dubiel (Bytom). Żółte kartki: Pawelec (Liswarta) – F. Blecharczyk (Zagłębie). Czerwona kartka: Mateusz Pawelec (90+3’ – druga żółta za pyskówkę). Widzów: 150

Tabela i wyniki V Ligi Śląskiej – Grupa 1. Kliknij TUTAJ.