Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Młodzież kolekcjonuje puchary, „Dwójka” coraz bliżej awansu…

Młodzież kolekcjonuje puchary, „Dwójka” coraz bliżej awansu…

13 czerwca 2022

Drużyny młodzieżowe naszej Akademii powoli zbliżają się do mety. W minionym tygodniu kolekcjonowaliśmy puchary. Niezwykle zapracowany był członek zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej Józef Grząba, który wręczał trofea za zdobycie mistrzostwa Śląska juniorom starszym A1, jak również trampkarzom z rocznika 2007. Chłopaki – jeszcze raz wielkie gratulacje dla Was i Trenerów.
I Ligi Wojewódzkiej C2 nie udało się niestety wygrać trampkarzom z rocznika 2008, który ostatecznie zameldowali się na najniższym stopniu podium. – Ja ze swojej strony chcę pogratulować zespołowi, który w ciągu 3 lat mojej pracy z przeciętnej drużyny stał się jedną z najlepszych drużyn w województwie – stwierdził ich trener Mariusz Majewski.
Najstarsza drużyna Akademii, czyli popularna „Dwójka” jest coraz bliżej awansu do IV ligi. W najbliższą środę zespół trenera Damiana Nowaka gra wyjazdowe spotkanie z Grunwaldem Ruda Śląska. Kluczowym meczem będzie sobotnie starcie ze Spartą Katowice na Kresowej. Bardzo możliwe, że po tym spotkaniu będziemy otwierać szampany…

 

KLASA OKRĘGOWA “ZINA KATOWICE-SOSNOWIEC” GRUPA 4
Zagłębie II Sosnowiec – Tęcza Błędów 4:1 (2:0)
1:0 Mateusz Popczyk, 10 minuta (asysta: Michał Barć)
2:0 Mateusz Popczyk, 43 minuta (rzut karny)
3:0 Oskar Chechelski, 49 minuta (asysta: Jakub Kaczmarek)
3:1 Przemysław Sawicki, 67 minuta
4:1 Jakub Kaczmarek, 79 minuta (asysta: Mateusz Popczyk)
Zagłębie II: Dubielak – Chęciński, Kopeć, Uthke-Nowak – Sych (46 Chechelski), Hałatek, Barć (66’ Janus), Mociak (81’ Uchnast) – Kaczmarek, Popczyk (87’ Janosz), Terbalyan (77’ Wołowiec).
Trener Damian Nowak:To kolejny mały krok do celu. W sumie, to był niełatwy mecz, albowiem rywal się postawił. Musieliśmy się więc mocno namęczyć, by wypracować sobie sytuacje strzeleckie. Cieszę się, że w środę prawdopodobnie zagrają już Adrian Troć i Mateusz Kozłowski.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR (ROCZNIK 2003-04)
Zagłębie Sosnowiec – Rozwój Katowice 3:2 (1:1)
Bramki: Kieljan, Maciasz, Wołowiec.
Skład: Danek – Jaskulski, Szlachta, Serwatka, Bębenek – Gałka, Wołowiec, Kieljan, Wybański, Janus – Maciasz. Ponadto grali: Uchnast, Kaim, Laskowski, Kopka, Osiecki.
Trener Marcin Paul:Chcieliśmy ostatni mecz w sezonie zakończyć zwycięstwem i to nam się udało. W początkowej fazie meczu mieliśmy problem zarówno z pressingiem przeciwnika, jak i skutecznym założeniem własnego. Jednak w miarę upływu czasu poprawiliśmy ten element gry. Gratulacje dla drużyny za cały sezon. 
Podsumowanie sezonu:
Na pewno początek sezonu nie był dla nas wymarzony. Złożyło się na to kilka czynników, jednak w miarę upływu czasu zespół zaczynał funkcjonować coraz lepiej. W pierwszej rundzie brakowało nam stabilności, dobre mecze przeplatały się ze słabszymi w naszym wykonaniu. Druga runda była zdecydowanie lepsza. Skład się ustabilizował, pracowaliśmy może w małej grupie, ale  z zawodnikami, którzy grali u nas, dzięki temu każdy wiedział co ma robić na boisku. Wspólnie z trenerem Jovanem zmieniliśmy niektórym zawodnikom pozycję, co przyniosło pozytywny skutek zarówno dla drużyny jak i ich samych.

 

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 (ROCZNIK 2005)
Sezon zakończony, nasz zespół zajął 5. miejsce.

III LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2006)
Zagłębie Sosnowiec – UKS Ruch Chorzów 1:1 (1:0)
Bramka: Piątek.
Skład: Janik (70’ Kurdziel) – Mularczyk, Romański, Ściera, Zuchara – Figura, Fiba (60’ Najduch), Trębacz – Piątek (65’ Szewczyk), Lech (70’ Ocap-Grzywnowicz).
Trener Adrian Zbroja:Z racji rozstrzygniętej rywalizacji w lidze, oraz z powodu wyjazdu części zawodników na międzynarodowe sparingi z rocznikiem starszym, w naszym zespole szanse pokazania się dostali zawodnicy, którzy rozegrali mniej minut ligowych w tym sezonie. Trzeba przyznać, że ze starszym zespołem rywala toczyliśmy wyrównany bój, który zakończył się sprawiedliwym remisem. Oba zespoły miały szansę na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę, więc wynik remisowy wydaje się sprawiedliwy. Od poniedziałku pracujemy już nad przygotowaniami do ostatniego meczu ligowego.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2007)
Nasz zespół zakończył sezon, zdobywając po raz pierwszy w historii Akademii mistrzostwo Śląska w tej kategorii wiekowej.

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2008)
Zagłębie Sosnowiec – RKP SP ROW Rybnik 2:2 (2:2)
Bramki: Micyk, Grzesikowski
Skład: Piekarski – Grzesikowski, Drożdzowski, Rogacz, Pilnicki, Madej, Obszański, Miśkiewicz, Palka, Sikorski, Micyk. Ponadto zagrali: Kowalczyk, F. Nowak, Przebindowski, Tekiela, Nocoń.
Trener Mariusz Majewski: – Zagraliśmy niezły mecz pod kątem piłkarskim – umiejętnie wychodziliśmy spod wysokiego pressingu przeciwnika, staraliśmy się szybko operować piłką i wyprowadzać groźne ataki. Natomiast dwa razy zaspaliśmy przy stałych fragmentach i w ten sposób straciliśmy bramki. Chłopcy zagrali ambitnie i z zaangażowaniem, szkoda, że w drugiej połowie zabrakło zimnej krwi pod bramką przeciwnika, bo mogliśmy przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść.
Na koniec rozgrywek wszyscy czujemy pewien niedosyt, bo pierwsze miejsce było na wyciągnięcie ręki, z drugiej strony podium Mistrzostw Śląska należy szanować. Ja ze swojej strony chcę pogratulować zespołowi, który w ciągu 3 lat mojej pracy z przeciętnej drużyny stał się jedną z najlepszych drużyn w województwie. Chłopcy mają jeszcze spore rezerwy i liczę, że w kolejnym sezonie wykonają następny krok do przodu; oraz wreszcie osiągną sukces na który zasługują.
Na zakończenie chciałbym podziękować za współpracę sztabowi szkoleniowemu – trenerom Miłoszowi Miśkiewiczowi oraz Łukaszowi Nadolnemu, trenerowi przygotowania motorycznego Przemysławowi Szczerbie, trenerom bramkarzy, Krzysztofowi Lubiatowskiemu oraz Łukaszowi Gajdzie, a także trenerowi mentalnemu – Radosławowi Pilnickiemu.

II LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2009)
AP Gliwice – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (1:0)
Bramka: Pyryt.
Skład: Radomski – Chatys, Gargula, Wawrowski, Stachurka, Nowak, Matyja, Machowicz, Pyryt. Rezerwowi: Kozak, Belter, Bochenek, Wydrych, Markiewicz, Tarnowski.
Trener Daniel Nowak:Mecz ten miał niezwykłą i niespotykaną rangę, jeśli chodzi o rozgrywki ligowe, ponieważ wiedzieliśmy, że jeżeli wygramy to wrócimy po pół roku przerwy do I Ligi Wojewódzkiej D1. Ale w razie przegranej posiadając taką samą liczbę punktów, co Piast Gliwice i AP Gliwice, w małej tabelce znajdziemy się pod kreską spadając do III Ligi Wojewódzkiej D1. To sytuacja kuriozalna i niecodzienna, biorąc jeszcze pod uwagę, że Piast wygrał swój mecz o życie z ówczesnym liderem, a AP Team zremisował z APN Knurów 2:2, co stawiało nas w idealnej sytuacji. Nie weszliśmy dobrze w to spotkanie, sporo błędów oraz nerwowości mocno uprzykrzało nam naszą grę. Dodatkowo, bardzo specyficzne boisko w Wilczym Gardle nie pozwalało na zbyt wiele, ograniczając nasze możliwości rozwinięcia skrzydeł i sposób gry na bardziej bezpośredni, czym dopasowaliśmy się do przeciwnika. W tej do bólu kontaktowej i nastawionej na grę dłuższym zagraniem roli lepiej odnaleźli się zawodnicy z Gliwic, którzy wykorzystując nasze błędy szybko wybili nam nasze plany z głowy. Szkoda niewykorzystanych okazji i rozkojarzenia
przy wyrównaniu wyniku meczu na 10 minut przed końcem, gdyż 60 sekund później straciliśmy gola na 2:1. Ciężko jest mi w racjonalny sposób określić to co się wydarzyło w tej lidze, bo na 14 spotkań nie przegraliśmy 10 z nich. Mając najlepszy bilans bramkowy spadamy do niższej ligi. Zabrakło tylko 1 zwycięstwa do awansu, a remisu do utrzymania i miejsca na podium, ale co nas nie zabije to nas wzmocni. Musimy wyciągnąć wnioski z tej sytuacji i wrócić silniejsi w nowym sezonie z niezmienionymi celami.

I LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK MŁODSZY (ROCZNIK 2010)
Zagłębie Sosnowiec – MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski 1:1 (1:0)
Bramka: Koza.
Skład: Dudka – Tokarski, Dutkiewicz, Krawiec, Latos, Matysek, Koza, Miśkiewicz, Polczak. Ponadto grali: Nowak, Pochopień, Gajd,a Śmiejka, Laskowski, Szczypciak Ciepliński
Trener Jarosław Dzierżak:Ostatni mecz ligowy w tym sezonie przebiegał pod nasze dyktando. Niestety straciliśmy gola w 2 połowie z rzutu karnego. Dziękuję całej drużynie za rundę wiosenną. Za tydzień czeka nas jeszcze turniej w Ostrawie, gdzie będzie bardzo mocna obsada. Taka gra z zespołami na wysokim poziomie może tylko pozytywnie wpłynąć na rozwój indywidualny naszych zawodników. A to jest nasz główny cel, aby wychować zawodnika który będzie profesjonalnym piłkarzem. 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin