Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Na karuzeli nastrojów!

Na karuzeli nastrojów!

17 października 2022

Weekend naszej Akademii rozpoczął się mało optymistycznie, z kolei niedziela nieco poprawiła nam humory. W sobotę ważne spotkanie w kontekście ewentualnego awansu do Makroregionu odbyło się w Zabrzu, gdzie nasi juniorzy starsi przegrali 0:2 z Gwarkiem. Z kolei gracze CLJ-ki przegrali wysoko, bo 1:7 z Zagłębiem Lubin. W tym wypadku można mówić o surowej, ale cennej lekcji, jaką pobrali podopieczni trenera Łukasza Nadolnego.
W niedzielę powiało optymizmem w trakcie meczu drugiej drużyny Zagłębia, która po walce do ostatniej minuty zremisowała 1:1 z rezerwami Piasta Gliwice. Wygląda na to, że impas został przełamany i „Dwójka” wkrótce wyjdzie na prostą…

 

IV LIGA ŚLĄSKA– GRUPA 1
Zagłębie II Sosnowiec – Piast II Gliwice 1:1 (1:1)
1:0 Mateusz Mielczarek, 16 minuta (asysta: Damian Hałatek)
1:1 Piotr Spendel, 38 minuta
Zagłębie II: Frankowski – Chęciński, Kopeć (67’ Jakubowski), Machała – Kozłowski, Hałatek, Nowak (46’ Barć), Niemiec – Mielczarek (60’ Troć), Klupś (67’ Popczyk), Kulawiak (79’ Kaczmarek).
Piast II: Jelonek – Cembala (46’ Dulęba), Sticz, Łuczak (32’ Nakajima), Świetlicki – Pilch, W. Kamiński (32’ Liszewski), D. Kamiński, Niedbała – Spendel (72’ Buchta), Leśniak.
Żółte kartki: Machała, Kaczmarek – Spendel, Świetlicki.
Trener Grzegorz Bąk:Po meczu mamy takie same odczucia – to niedosyt, gdyż powinniśmy byli wygrać to spotkanie. Byliśmy lepsi, mieliśmy lepsze sytuacje golowe. Ten mecz pokazał, że możecie wygrać z każdym. Ale pracujemy dalej, widzę w naszej grze podstęp. Jeśli chodzi o kwestie personalne to na pewno mógł się podobać Antek Kulawiak, który w sobotę wszedł w drugiej połowie meczu z Podbeskidziem. Przy Antku postawiłbym duży plus za mecz z rezerwami Piasta.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2004-2005)
Gwarek Zabrze – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)
Skład: Siuta – Sraga, Piątek, Szlachta, Jaskulski – Adamiec, Uchnast, Wybański- Wołowiec, Dziedzic, Płuciennik. Rezerwowi: Wałek, Serwatka, Bębenek, Janus, Maciasz, Paszczela, Grzyb.
Trener Adrian Kaczkowski: Mecz nie ułożył się po naszej myśli. Stracona bramka po rzucie karnym jeszcze bardziej utrudniła nam zrealizowanie celu jakim było zwycięstwo w tym spotkaniu. Z każdą kolejną minutą zarysowywała się przewaga naszego zespołu, stwarzaliśmy zagrożenie w polu karnym przeciwnika, ale brakowało skuteczności i opanowania. Bramkę na 2:0 straciliśmy w ostatniej akcji meczu.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17
Zagłębie Sosnowiec – Zagłębie Lubin 1:7 (0:3)
Bramka – Zawojski, 71 minuta (rzut karny)
Zagłębie S: Król (46’ Zając) – Mędrala (40’ Moroń), Żądło (75’ Orczyk), Krawiec, Gabor (85’ Figura), Stawowy (85’ Tobiczyk), Gaszewski (70’ Surlej), Zawojski, Górkiewicz, Śliwiński, Siwek.
Zagłębie L: Szatkowski – Dorożko, Sobek, Cisek, Rogowski, Wandachowicz, Gap, Niedźwiedź, Gregorski, Sobolewski, Reguła.
Trener Łukasz Nadolny:To nasza kolejna wysoka porażka w tym sezonie. Nie jestem jednak załamany tymi wynikami. Dlaczego? Bo wierzę w mój zespół i prace jaką wykonujemy. Nie mogę mieć pretensji do zawodników, którzy dopiero rozpoczęli grę na szczeblu centralnym i dzisiaj przegrali z mistrzem kraju. Tylko w takich meczach jak ten możemy zbierać cenne doświadczenie. Widzimy poziom tej ligi i wiemy do czego musimy dążyć.

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2006/07
Sparta Lubliniec – Zagłębie Sosnowiec 0:8 (0:3)
Bramki: Musiał x2, Blecharczyk F. x2, Kapera, Lech, Machnik, Najduch.
Asysty: F. Blecharczyk x2, Trębacz x2, Machnik, Rumiński, Mironowicz, Kapera.
Skład: Wolny – Jurkiewicz (Poradowski – 68), Mularczyk, Romański, Szewczyk (Rumiński – 63) – Mironowicz, Mądry (Machnik – 46), Kapera (Trębacz – 59) – Musiał (Najduch – 68), Klimek (Lech – 59), F. Blecharczyk.
Trener Adrian Zbroja:Mecz całkowicie pod nasze dyktando, pełna dominacja przez całe 90 minut i realizacja założeń przedmeczowych. Cieszy, że od pierwszych minut do samego końca meczu byliśmy konsekwentni i przeciwnik nie stworzył żadnej sytuacji pod naszą bramką. Dopisujemy 3 punkty i pracujemy dalej.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2008)
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zagłębie Sosnowiec 0:4 (0:2)
Bramki: Micyk, Marcinkowski, Opszański, Radomski.
Skład: Wysogląd – Bartosik, Nocoń, Pilnicki, Rogacz – Radomski, Grzesikowski, Nowak – Świerad, Micyk, Harwin. Rezerwowi: Piekarski, Włosek, Obszański, Palka, Witański, Marcinkowski.
Trener Adrian Kaczkowski:Od samego początku spotkania dominacja naszego zespołu w ataku pozycyjnym. Dobra gra w ataku oraz determinacja i dobra organizacją w obronie była kluczem do efektownego zwycięstwa.

II LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2009)
Stadion Śląski Chorzów – Zagłębie Sosnowiec 0:4 (0:3)
Bramki: Pyryt x2, Matysik x2.
Skład: Kozak – Tarnowski, Gargula, Chatys, Matysik, Wawrowski, Długokęcki, Pietrowski, J. Nowak, Pyryt, Machowicz. Ponadto zagrali: Buczek, Pierścionek, Dudziński, Markiewicz.
Trener Mariusz Majewski:Kolejny mecz z wymagającym rywalem, który kończymy przekonywującym zwycięstwem. Mimo to nie było to jednostronne widowisko i przeciwnik też miał swoje okazje, ale w naszej bramce świetne zawody rozgrywał Miłosz Kozak. Brawa dla Chłopaków, którzy po raz kolejny zostawili na boisku całe serce. Pracujemy dalej i czekamy na kolejnego rywala.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2010)
D1: Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:0) MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski
Bramka: Matysek
Skład: Dudka – Latos, Hanytkiewicz, Tomczyk – Matysek, Krawiec – Miśkiewicz, Tokarski, Koza. Grali również: Nowak, Dutkiewicz, Radzioch, Matwiejczuk, Bebel.

D1: Rekord Bielsko-Biała – Zagłębie Sosnowiec 4:0 (2:0)
Skład: Dudka – Latos, Hanytkiewicz, Tomczyk, Matysek – Krawiec, Miśkiewicz, Matwiejczuk – Tokarski. Grali również: Szymkowiak, Dutkiewicz, Radzioch, Koza.
Trener Adrian Barański:Zagraliśmy w minionym tygodniu dwa mecze. Spotkanie u siebie z Odrą było bardzo wyrównane, obie drużyny mogły przechylić szalę na swoją korzyść, ale skończyło się sprawiedliwym remisem. W meczu wyjazdowym z Rekordem (liderem rozgrywek) nie mieliśmy zbyt wielu argumentów, nie tylko piłkarskich, na korzystny rezultat. Nie załamujemy jednak rąk, przed nami kolejny tydzień ciężkiej pracy.

III LIGA WOJEWÓDZKA D1 i D2 MŁODZIK (ROCZNIK 2011)
D2: GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 2:4
D1: Czarni Sosnowiec – Zagłębie Sosnowiec 5:0

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin